Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19484/bmid_marley-a-ja-aneb-zivot-s-nejhorsim--65ba385ec6d2a.jpg 5 563 133

Co to je za rodinu bez věrného, dobře vychovaného klidného psa? Labrador Marley má však k takovému psímu hrdinovi daleko. Když si ho John s Jenny přivedou domů, nestačí se divit. Kde je ten mírný, inteligentní a přizpůsobivý pejsek, kterého slibovaly kynologické příručky? Už první jízda autem se promění v malé dobrodružství a překvapení pokračují: Kdo to roztahal po bytě celou roli toaletního papíru? Kam se poděly ubrousky, papírové kapesníky, účtenky, korkové zátky, svorky na papír a šachové figurky? Proč má židle najednou jen tři nohy? Marley kosí ocasem sklenice a zarámované fotografie, ohryzává nábytek, vyhrabává květiny na zahradě, leze do odpadkového koše, skáče na lidi a loudí u stolu, hraje si na potápěče v misce s vodou, škrtí se na vodítku, čmuchá, funí, slintá a očurává kdeco a kdekoho. A navíc roste jako z vody. Přesto na něj John s Jenny nedají dopustit a s velkou láskou i pochopením líčí Marleyho veselé kousky i dojemné chvíle z jeho stáří a nemoci. Život s „nejhorším psem na světě“ totiž není žádná nuda.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Marley & Me , 2005

Miruš
27.01.2016 3 z 5

...já nevím, asi mám raději kočky...

Viky007
22.01.2016 5 z 5

Miluji tuhle knihu! Autorův styl psaní je prostě brilantní. Vtipný, až lehce ironický, ale to se mi právě líbí. Hrozně ráda bych si přečetla jeho sloupky :-).
A co se týče Marleyho... no... nestačila jsem zírat :D. Náš pes byl v lecčem dost podobný, takže jsem se místy dost smála a vzpomínala na našeho labradořího smraďocha :-).

"Klid, Marley," Jenny se snažila mluvit nevzrušeně. "Nic se neděje. Pusť ten řetízek a nikomu se nic nestane."
Marley nás podezíravě pozoroval, hlavu otáčel střídavě k jednomu a k druhému. Zahnali jsme ho do kouta, ale bylo mu jasné, že má něco, co chceme. Bylo vidět, jak zvažuje své možnosti, možná dává dohromady požadavky výkupného.
Dejte mi dvě stě neoznačených psích sucharů v papírovém pytli, nebo ten svůj drahocenný řetízek už víckrát neuvidíte.

Falda
20.01.2016

Úžasná knížka i film. Jen konec mě vždy hrozně dojal.

Makaja
13.01.2016 3 z 5

V rámci výzvy jsem sáhla do své knihovny a vylovila tuto knihu, která tam trůní už pár let jako jedna z mála nepřečtených. Mám ji po babičce, které byla oblíbená, ale já nějak nikdy neměla chuť jí číst. Takže když teď nastala vhodná chvíle, pustila jsem se do toho. A možná to je dáno už tímto přístupem nebo nevím, ale zkrátka mě nijak nenadchla. Chvilkama zábava, chvilkama moc ne a chvilkama docela nuda. Na konci jsem si poplakala, to přiznávám, dost mi to připomínalo odchod našeho psího miláčka. Za ten citlivě zpracovaný konec dávám hvězdičku navíc. Kniha půjde zpět do knihovny a zůstane tam - třeba jí za čas vytáhne dcera.

Káča Máča
06.01.2016 5 z 5

Milá knížka, která ve mně zvládla vyvolat snad všechny pozitivní emoce, které existují. Během čtení jsem byla dojatá Marleyho oddaností a láskou, smála se jeho vylomeninám, žasla nad jeho temperamentem a nakonec plakala, když zemřel... uvidím, jaké reakce ve mně vyvolá filmové zpracování.

Ivuska.09
01.11.2015

Kniha na jedno odpoledne - krásná i smutná zároveň.

vlckovka
04.07.2015 5 z 5

Knížku mě zaujala v knihovně, nedlouho po tom, co nám náš pes labrador také zemřel. Kniha se čte velice rychle a plynule, a vše v ní je plné lehkosti a života. Spousta pasáží mi připadala velice podobným tomu, co jsem také zažila. Ač náš pes nebyl takový "šílenec" jako Marley, zažili jsme s ním podobné radosti i starosti. Věřím, že stejné to má spousta lidí. Kniha byla pro mě duševní terapií, která mi umožnila přenést se o roky zpátky a vybavit si spoustu maličkostí takových, které dělají psa nejlepším přítelem. Vyvolávala u mě nekontrolovatelný smích i pláč (i když u knih to pro mě není běžné). Nejtěžší byl samozřejmě konec, protože vše prožít takto intenzivně znovu bolí. Přesto celkový dojem z knihy je spíš pozitivní a ukazuje, jak moc dokáží psi lidem obohatit život. Knížku si rozhodně pořídím do své knihovny a budu se k ní znovu vracet, a budu ráda, když i moje děti si ji jednou přečtou.

azeret92
27.06.2015 5 z 5

Knížka je velmi čtivá, jsou zde humorné situace. Akorát konec je trošku smutný. Kdo má doma nějakého pejska, určitě ví o čem mluvím. Knížka si zaslouží všech 5 hvězdiček.

petvet
20.06.2015 3 z 5

Film Marley & já se mi vždy velice líbil,proto jsem sáhla i po knize.
Kniha byla vtipná a hezky napsaná.Akorát to není můj "šálek kávy",některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé,že jsem je musela přeskakovat a u jiných bych ocenila delší rozpracování.

KlérTomson
27.04.2015 5 z 5

Dostala jsem na Vánoce, perfektní čtení. Umírala jsem smíchy. Knížka se mi líbí víc než film, ale ve filmu je dobré obsazení, tak to stojí taky za to :).

Lenka.Vílka
05.04.2015 5 z 5

Četla jsem před třema lety na doporučení spolupracovnice...kniha mě emocionáoně vyždímala víc než film...

zuzana13
04.04.2015 5 z 5

Krásná kniha, byla zfilmovaná . Doporučuji.
Probrečela jsem jak to bylo smutní.

savabi
03.04.2015

mám ráda knihu i filmové zpracování....vždycky u ní brečím

Bruklinka
24.02.2015 4 z 5

knížka, která rozesměje i pohladí po duši...

taikatalvi
23.02.2015 5 z 5

Pri tejto knihe som sa smiala a aj si poplakala, ale tak pekne. Koniec bol dojemný, vcítiť sa do toho vie každý, kto už raz o zvieratko prišiel. Film bol takisto skvelý.

locin
27.01.2015 5 z 5

Kniha byla skvělá, konec byl velmi dojemný. Takhle jsem si u knihy dlouho nepoplakala. Konečný dojem z knihy však byl opravdu pěkný. Hlavně se mi líbili poslední řádky z čehož rozhodně vyplývá, A jdeme do toho znovu. :D

Natyna
03.01.2015 5 z 5

Super kniha. Napsaná velmi vtipně a poutavě, ale konec byl strašně dojemný. Jak kniha tak i film se mi líbil. Doporučuji.

Leslie739
03.01.2015 5 z 5

Už po přečtení anotace na zadní straně si člověk řekne "Co to sakra?" a v mžiku se začte do krásného oddechového děje. :)
Knížku jsem v rukou držela dlouho před tím otřesným filmem, co vznikl podle této knihy, naštěstí, říkám si. Knížka je tak totiž příkladnou ukázkou, jak jde udělat špatný film na skvělou knihu.
A stejně tak je daleko hezčí původní oranžové vydání, než ta filmová imitace.

sarekaslukova
02.01.2015 5 z 5

Krásná, knížka. Skoro celou dobu když jsem knížku četla jsem měla na tváři spokojený úsměv a místy i záchvaty smíchu. Což bylo způsobené z velké části tím, že mám doma také takového malého nezbedu stále plného energie. A často jsem ho v Marley viděla. Jinak děj byl napsán velmi čtivou formou a krásně zpracovaný. Myslím si, že toto nebylo poslední setkání s touto knížkou. I když konec bych příště asi vynechala. Bylo opravdu velmi dojemný a ani ne tak poslední kapitolu jako tu předposlední jsem měla oči dost zarudlé.

Teah
14.11.2014 5 z 5

Nádherný příběh neskutečně hrozného psa :) Vtipné, ale velmi, velmi dojemné...

psi humor zfilmováno příběhy o psech podle skutečných událostí

John Grogan
americká, 1957
2007  92%Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
2007  83%Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley
2009  78%Zlobiví psi si užijí víc legrace

Kniha Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě je v