Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19484/bmid_marley-a-ja-aneb-zivot-s-nejhorsim--65ba385ec6d2a.jpg 5 563 133

Co to je za rodinu bez věrného, dobře vychovaného klidného psa? Labrador Marley má však k takovému psímu hrdinovi daleko. Když si ho John s Jenny přivedou domů, nestačí se divit. Kde je ten mírný, inteligentní a přizpůsobivý pejsek, kterého slibovaly kynologické příručky? Už první jízda autem se promění v malé dobrodružství a překvapení pokračují: Kdo to roztahal po bytě celou roli toaletního papíru? Kam se poděly ubrousky, papírové kapesníky, účtenky, korkové zátky, svorky na papír a šachové figurky? Proč má židle najednou jen tři nohy? Marley kosí ocasem sklenice a zarámované fotografie, ohryzává nábytek, vyhrabává květiny na zahradě, leze do odpadkového koše, skáče na lidi a loudí u stolu, hraje si na potápěče v misce s vodou, škrtí se na vodítku, čmuchá, funí, slintá a očurává kdeco a kdekoho. A navíc roste jako z vody. Přesto na něj John s Jenny nedají dopustit a s velkou láskou i pochopením líčí Marleyho veselé kousky i dojemné chvíle z jeho stáří a nemoci. Život s „nejhorším psem na světě“ totiž není žádná nuda.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Marley & Me , 2005

Kateriska
11.02.2012 5 z 5

Super knížka, je to něco zase jiného, co jsem ještě nečetla. I když psa nemám, přála bych si ho v dospělém věku a tahle knížka byla opravdu úžasná. Posledních pár kapitol jsem probrečela. Jen doporučuji.

Danafantom
08.01.2012 4 z 5

Možná proto, že jsem "kočičí" a ne "psí" mě tato kniha jen utvrdila v tom, že žádného uslintaného závisláka nechci, natož ještě neurotického. Jinak to byla příjemná oddychovka. Láska je vždycky dojemná a její ztráta vždycky bolí. V tom knížka nic převratného nepřinesla.

l1l1lele
27.12.2011 5 z 5

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem u knížky brečela - smíchy. Měla jsem strach, že pokud někdo vejde do místnosti a uvidí mě, tak mě bude považovat za blázna. Doporučuji všem, kteří se chtějí zasmát. Po přečtení knížky jsem měla chuť si pořídit taky takového Marleyho =).

Alisce
24.11.2011 5 z 5

Krásná kniha. Pro milovníky psů jako stvořená. :) Knihu doporučuji asi více jako film. Na konci si pobrečítě, ale v obou případech.

tessy999
07.06.2011 5 z 5

Vtipná, krásná knížka. I když psa nemáme, strašně se mi to líbilo a posledních asi 50 stránek jsem probrečela... Ale holt takový je život- někdy veselý, někdy smutný. Film je taky super, i když knížka byla lepší.

Miru
04.06.2011 5 z 5

Příjemné, milé, vtipné, dojemné, pravdivé, lidské....jednoduše ze života a jednoduše skvělé!

kroftik
08.05.2011 5 z 5

Super! Milé, zábavné, vtipné. Už dlouho se mi do rukou nedostala tak dobrá odpočinková kniha, která se čte sama. Závěr smutný, dokonce, a to se mi opravdu nestává, moje cynická duše plakala a já s ní. Ale tak to prostě chodí. Pět hvězdiček. Jednoduše skvělé!

Verrrunka
04.02.2011 5 z 5

Vážně dobré, lepší než film. Člověk by čekal něco vlezlého a patetického, ale právě naopak. Dokonce mě to i chvílemi dojalo.

R´Hell
17.01.2011 4 z 5

Krásná kniha o vztahu lidí a psa. Vtipná, pravdivá, taková jaký je život. Každý kdo má a nebo někdy doma měl čtyřnohého chlupáče se na stránkách postupně najde. Také chci upozornit na film, který byl podle této knihy natočen a který je snad ještě lepší, než předloha samotná.

FreddieMercury
23.11.2010 5 z 5

Úžasná kniha. Naprosto mě dostala. Poslední 3 kapitoly jsem brečela jak želva, asi i víc než u filmu. Kéž by bylo více takových knih :)

Malečka
30.11.-0001 5 z 5

Můj manžel čte jednu knížku za rok... tuhle prečetl... asi to něco znamená :-)

Lucifereeek
30.11.-0001 5 z 5

viděla jsem film a četla i knihu, obojí je pěkně zpracované, pokud máte rádi psy, nebo dokonce nějakého doma máte, je to knížka právě pro vás, určitě doporučuju, jsou tam jak smutné momenty v psím životě, tak momenty, kdy se musíte smát, v některých se i poznáte. :)

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Tuto knihu jsem četla nedávno a je opravdu velmi vtipně napsaná. Smála jsem nahlas, že jsem myslela, že všechny probudím. Odpočinkové milé čtení

psi humor zfilmováno příběhy o psech podle skutečných událostí

John Grogan
americká, 1957
2007  92%Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
2007  83%Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley
2009  78%Zlobiví psi si užijí víc legrace

Kniha Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě je v