Pod vlivem krystalu

Pod vlivem krystalu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12167/bmid_pod-vlivem-krystalu-8Ts-12167.jpg 4 20 3

Jedna z řad knih, ve které se nevyskytuje Mark ani Ray, v tomto případě je to příběh o jiných agentech SDPP Na Terranii XV se dějí podivné věci a náčelník Bezpečnostní služby pro vnější planety general Khov si chce udělat jasno. Vyslané komando tří agentů naráží na potíže už od samého počátku, a navíc se jim do lodi vloudí mladistvý uprchlík ze zóny vyděděnců, který má některé podivuhodné schopnosti... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Emprise du cristal , 1984

grus1
26.04.2024 1 z 5

Nápad zajímavý a v rámci možností originální, ale to je asi tak všechno. V knize sledujeme akci policejních agentů, kteří se chovají neuvěřitelně nelogicky, hloupě a s naivitou pětiletých dětí. Naštěstí nad nimi bdí někdo, kdo jim v každé kapitole aspoň dvakrát zachrání život a přibližně v každé druhé kapitole pomůže utéct ze zajetí. Na druhou stranu ale tito agenti prokazují neuvěřitelně brilantní schopnost dedukce. Např. z toho, že je na jedné planetě zatknou policisté, kteří vypadají jako pod vlivem drog, usoudí, že se na planetě děje něco, co ohrožuje existenci celé Pozemské unie. Z technických perliček bych vypíchl poznatek, že když prý budete z jaderné elektrárny odebírat moc elektřiny, mohl by vybuchnout jaderný reaktor!!! Musím říct, že něco tak pitomého jsem dlouho nečetl a chvílemi jsem přemýšlel, jestli snad Garen nenapsal parodii na nějakou jinou knihu. Nejspíš ale ne, nejspíš je to jenom tak moc špatné. Po přečtení většiny knih série musím říct, že se jedná o jednu z nejhorších.

cziss
21.10.2020 5 z 5

Eigis
22.11.2014 4 z 5

Docela zajímavý nápad, ale mohl být lépe dotažený.

Jean-Pierre Garen (p)
francouzská, 1932 - 2004
1991  73%V zelené pasti Rhulů
1998  73%Poslední obyvatel z planety Zwor
1992  76%Astronef Merkur
1993  73%Zajatci démona
1995  77%Železný král

Kniha Pod vlivem krystalu je v