Za Veľkým múrom

Za Veľkým múrom https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404672/bmid_za-velkym-murom-marco-polo-2-3vG-404672.jpg 4 28 5

Marco Polo série

Píše sa rok 1278. Marco Polo prijíma výzvu na úžasné dobrodružstvo života v neznámych končinách Ázie, ktorú prejde skrz-naskrz až do Japonska. Stáva sa guvernérom jednej z čínskych provincií a Chubilajovým vojenským vyslancom. Aby sa však jeho osud naplnil, musí splniť prísahu, ktorú kedysi dal: nájsť za Veľkým múrom strateného syna, syna, o ktorom nič nevie.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Au-delà de la Grande Muraille , 2002

Slezadav
04.03.2024 3 z 5

Za velkou zdí je určitě lepší, než předchozí díl (Karavana z Benátek). Netrpí tolik zbytečně vykonstruovanou romantikou a chvílemi dokáže i zaujmout i z historicko cestopisného hlediska.
Přesto je zde stále spousta negativ. Zejména naprosto nezáživná linka pátrání po synovi a i postavy, které k tomu náleží jako kurtizána. Dalo by se říct, že části, které čerpají nějakým způsobem z historických pramenů jsou zábavné, ale veškeré prvky, které jsou výmyslem autorky knihu jenom sráží.
Stejně jako v předchozím díle mi vyloženě neseděl styl, kdy je kniha psaná v přítomném čase. Na to si prostě nemohu zvyknout. Dávám tentokrát 3*, což je o jednu víc, než si zasloužil první díl. Doufám, že v závěru trilogie už autorka upustí od vlastních témat jako Marcův milostný život nebo trapné "nehledání" syna. Materiál rozhodně má potenciál, který bohužel autorka sráží přehnanou invencí.

Bustedka
03.01.2021 4 z 5

Velké překvapení. Nemohla jsem se odtrhnout. Mnohem lepší než jednička

soukroma
19.05.2020 3 z 5

Doba i místo by se mi líbilo, ale nelíbil se mi styl autorky - nezaujal, neudržel můj zájem.

Ronnie68
17.05.2019 5 z 5

Opět skvělá knížka .. nic lepšího než k prvnímu dílu bych ani nenapsala ...

MOu598
06.04.2017 5 z 5

Druhý díl trilogie o Marco Polo v Číně ve 13. století. Čtivé, zajímavé. Hodně autentické - autorka uvádí řadu pramenů, ze kterých vycházela. Zajímavé je, jak vedle sebe jsou bída a přepych, moc a bezmocnost.

Marco Polo, cestovatel (1254-1324)

Muriel Romana
francouzská, 1968