Marco Polo: Karavana z Benátek

od:


KoupitKoupit eknihu

1. díl První díl trilogie o životě Marca Pola vypráví o dobrodružné cestě legendárního benátského kupce, který ve 13. století putoval z Benátek až na dvůr Kublajchána. Román vypráví o mladičkém benátčanovi Marco Polovi, jehož otec se právě vrací z daleké cesty až ke dvoru Kublajchána v Číně. Nepřeje si však, aby jeho syn šel v jeho stopách, chce mít z Marca kupce a obchodníka, který by zajišťoval jeho pozici v Benátkách. Marco však nesmírně touží zúčastnit se druhé otcovy výpravy a přes jeho zákaz se do této výpravy dostane. Následuje dramatická cesta z Jeruzaléma přes Přední Východ, který ovládá Zlatá horda až do pouští a vysokohorských oblastí Dálného východu. Jejich dramatická cesta je bojem s nepředvídatelnými a krutými nájezdníky i nevypočitatelnými přírodními podmínkami. Román končí okamžikem setkání s Kublajchánem...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33723/marco-polo-karavana-z-benatek-33723.jpg 4.413
Série:

Marco Polo (1.)

Orig. název:

Marco Polo: La caravane de Venise

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Beta-Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
MOu598
22.03.2017

Zajímavá knížka. Už se těším na druhý díl a na autentické vyprávění Marca Pola. Nelíbilo se mi však, že při přímé řeči v diskusi jsem musela odhadovat, kdo co říká. ASI CHYBA PŘEKLADU.

Daku
03.09.2016

Pěkná kniha, jen překlad to trochu kazí. Jednou je otrokyně Núrzád podruhé Noor-Zade. Jinak je zde krásně vidět, jak si ve středověku vážili života a žen.

Autor a jeho další knihy

Muriel Romana

Muriel Romana
francouzská, 1968

Uživatelé mají knihu

v Přečtených20x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit3x