Mansfieldsky park

Bertramovci, páni rozľahlého vidieckeho sídla, sa rozhodli, že vychovajú neter Fanny Priceovú. Jej príchodom sa začína príbeh modernej Popolušky, ktorej neustále pripomínajú, že je len chudobnou príbuznou. Preto nečudo, že jej je smutno za domovom, no bratranec Edmund, jej láskavý priateľ, ju vždy dokáže potešiť, a tak si napokon zvykne. Príchodom Henryho Crawforda sa však všetko zmení. Podarí sa mu získať jej priazeň?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386664/mansfieldsky-park-B01-386664.jpg 3.9541
Vydáno, Media klub (SK)

Mansfield Park, 1814

Kniha Mansfieldsky park

Slůník
předevčírem

První setkání s Jane Austen - vznikla celoživotní láska :)

LenkaKa

Je to prostě klasická anglická literatura, občas se člověk musí pousmát, ale já myslím, že je třeba někdy takovou knihu přečíst. Přečetla jsem ji s chutí. Kdyby mě nebavila, tak bych ji nečetla.

Zmiu

Na tuhle knihu asi člověk musí být ve zvláštním rozpoložení, aby si ji užil. Mně se to povedlo. Není náhodou, že se v knize objeví hraní divadla a diskuse o Shakespearovi, celý příběh je vlastně takové divadlo, kdy spolu s Fanny sledujeme ostatní postavy. Psychologie postav je opravdu mistrná a při nechutném nadbíhání páně Crawforda jsem byla v napětí víc než u nějakého thrilleru. Bavila mě víc než Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek, což může být z části i tím, že zde nemáme tak dobrá filmová zpracování. V knize se toho vlastně moc neděje, ale jak mě dokázala udržet v napětí a co všechno jsem si ze čtení odnesla, je až k neuvěření.

knihomolka27

Děj zdlouhavější, ale ne tolik jako u Emmy. Fanny je svá hlavní hrdinka, taková vrba, které se svěřují ostatní, ale ona je zvyklá v sobě city dusit. Pro lidi, které miluje by se klidně i rozkrájela, ikdyž jí samotnou by to udělalo neštastnou. Umím si představit jak těžké pro ni muselo být dívat se na muže , kterého miluje, jak moc je poblázněný do nikoho jiného. A ještě ženy tak odlišné jako je ona sama( ženy , která svým temperamentem dokáže na první pohled muže tak jednoduše uhranout) Prostě Fanny má krásnou, ale komplikovanou, uzavřenou povahu. Jako mnoho introvertů má problém s tím, že jí okolí nechce pochopit a nebo jí chápe špatně.

Lenny33

Ač se mi styl psaní Jane Austen velmi zamlouvá, musím říci, že i mně přišel děj místy zdlouhavý.

@agata

Myslím si, že táto kniha bola zbytočne dlhá, autorka si mohla odpustiť pridlhé opisy prostredia a najmä rozprávanie o tom, čo by mohlo byť na niekoľko strán. Dlhé, miestami nudné, až neobvykle na autorku. Po prečítaní som ostala zaskočená záverom, ktorý bol spísaný asi na 4 stranách, tak načo to rozpisovanie 3/4 deja "o ničom". Táto kniha ma teda neoslovila a určite po nej viac nesiahnem, hoci autorka je skvelá. Som presvedčená, že ak niekto prečíta túto knihu ako prvú od Austenovej, tak bude zároveň poslednou.

PhoebePollard

Myslím, že toto je nejslabší dílo od mé velice oblíbené autorky Jane Austenové. Ale i přesto je tato kniha poutavější, než velká část dnešních "zamilovaných" románů. Nemám moc, co bych k tomu dodala. Jane Austenová sice nemá nejoriginálnější zápletky, její styl je někdy moc rozvláčný a uhlazený, ale já ji mám přesto (nebo možná právě proto) ve velké oblibě a nedám na ni dopustit.

Luvis

Pokud je jako první kniha J. Austenové čtena Pýcha a předsudek, či Rozum a cit, může Mansfieldské panství na prvních stránkách působit jak od jiného autora. Ale po zvládnutí začátku jsem od knihy nechtěla odcházet. Sice je děj poněkud rozvláčný, ale neubírá to na poutavosti. Myslím že stojí za námahu knihu přečíst.

Ad Kozel - Edmund měl zůstat doma s matinkou, ale na poslední chvíli se nabídla paní Grantová, tak mohl jet s sebou.