Malý princ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malý princ přišel na Zemi ze vzdálené planetky a v africké poušti se setkal s autorem tohoto příběhu. Vyprávěl mu o své dlouhé vesmírné pouti a nechal mu malounko nahlédnout do svého srdce i mysli... Autor jejich podivuhodné setkání a vzájemné vyprávění zachytil tužkou i perem. Vznikla líbezná knížka s tajemstvím, kterou znají dětští i dospělí čtenáři už více než půl století. Příběh jako pohádku si předčítají malí a jeho poselství pochopí spíš velcí, ale stále okouzluje lidi na celém světě a s jedinečným malým princem se stávají všichni snad alespoň na chvíli lepšími....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56238/maly-princ-56238.jpg 4.514334
Žánr:
Literatura světová, Novely, Duchovní literatura

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Le Petit Prince, 1943


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1973)

Kniha Malý princ

Hanncha
dnes

Pěkné, ale že bych to zbožňovala způsobem, jakým to zbožňuje velká spousta lidí, to tedy ne. Takové milé, ale znovu si to jistojistě nepřečtu.

ClaireW
předevčírem

Na knize je kouzelné to, že je jedno kdy knihu čtete, protože jí pokaždé vnímáte trochu jinak


lucakuca
předevčírem

Jako malá, jsem knihu nechápala.
V rámci výzvy jsem si ji s chutí přečetla znovu. Každému odžitému roku na této planetce, mi dá přečtení knihy zcela něco jiného a nového...
Za pár let mě zcela jistě zase něčím překvapí.

Marketplace
17. května

Malé dítě to nepochopí, tak to podle mne není pohádka. A já zase nechápu, jak to že je tato kniha tak dobře hodnocena. Mě teda moc nenadchla.

Artemis886
15. května

Neboj se Antoine, až se malý princ vrátí, okamžitě ti dáme vědět....

Leník95
10. května

Kniha vydaná skoro před 80 lety a pořád dokáže poučit. Kniha patří do každé správné knihovny. Můžete se k ni pořád vracet. Já si četla poprvé před 10 lety a dnes mi dala úplně jiný pohled na věc. Věřím, že až ji budu číst znova za pár let, opět mě v něčem dokáže poučit a vezmu si z toho něco jiného.

Barakoudel
09. května

Na Malém princi mě velmi upoutala všudypřítomná zasněnost a rádoby dětská prostořekost/upřímnost. Je hezké, že příběh v každém vyvolá smíšené emoce, každý v něm vidí něco jiného a může si to napasovat pokaždé na situaci jemu vlastní. Příběh na mě působí jako záhada, která osloví každého čtenáře tím, že si ji může zakódovat podle sebe. Nepřímé, ale oslovující.

Na druhou stranu mi velmi nelahodí ta extrémní komerce, která se ozývá z každého knihkupectví a každé strany. Máte rádi Malého prince? Kupte si papírový kapesník s jeho motivem, dostanete k tomu jako dárek párátko ze stromu, na kterém seděla sama hlavní postava! Ne, to opravdu ne. Jsem ráda, že jsem knížku četla v době, kdy nepropadla takové komerci a "merči".

Garfielda
08. května

Knihu jsem začala číst 3x. Poprvé v deseti letech, to jsem ji nepochopila a odložila. Podruhé jsem ji znovuobjevila až v osmnácti a přišla mi překrásná. Potřetí jsem si chtěla připomenou tu krásu kolem třicítky. Knihu jsem musela opět odložit, protože mi přišla naivní a emočně vyděračská. Zřejmě se dá číst jen v jisté fázi života.

1 ...