Malý princ

Malý princ přišel na Zemi ze vzdálené planetky a v africké poušti se setkal s autorem tohoto příběhu. Vyprávěl mu o své dlouhé vesmírné pouti a nechal mu malounko nahlédnout do svého srdce i mysli... Autor jejich podivuhodné setkání a vzájemné vyprávění zachytil tužkou i perem. Vznikla líbezná knížka s tajemstvím, kterou znají dětští i dospělí čtenáři už více než půl století. Příběh jako pohádku si předčítají malí a jeho poselství pochopí spíš velcí, ale stále okouzluje lidi na celém světě a s jedinečným malým princem se stávají všichni snad alespoň na chvíli lepšími....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56238/maly-princ-56238.jpg 4.513289
Literatura světová, Novely, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Kniha Malý princ

esterkucerova

Na malém princi je nejkouzelnější to, že pokaždé když ho přečtěte, objevíte v něm něco jiného. Je to pro mě vrchol literatury, nádherné dílo, které shrnuje základní principy života a které by si měl přečíst každý dospělý. 10000000/5*

werick

Asi jsem vyjímka, ale tahle kniha mě vůbec neoslovila. Několikrát jsem ji odložila, bylo těžké ji dočíst.

Ema16

Příběh vedoucí k zamyšlení nad naším světem.
Dokonalá kniha. Doporučuji všem!

Godvind

I pokud jste Malého prince četli už v dětství, doporučuji se k němu občas vrátit i v dospělosti. Tahle útlá knížečka za to rozhodně stojí. Navíc jsem s každým čtením o něco více předsvědčený, že dá více dospělému čtenáři než dítěti.

"Oči jsou slepé. Musí se hledat srdcem."

kramver

Tahle pohádka pro děti i dospělé už je v podstatě legendou. Malý princ dávno opustil stránky útlé knižky a inspiroval divadelní představení, hudbu i film. Dojímá velkou spoustu lidí a je jen málo těch, co ji nikdy nečetli. Něco na tom malým princovi asi bude... stojí za to zjistit, co to je :-)

Bafy

Nikdy dřív jsem nečetla a je to dobře boť bych jako mnozí nepochopila.....ale všechno má svůj čas a ten přišel i na tento unikátní příběh.
" Kdo nechce vidět, nevidí.
Kdo nechce slyšet, neslyší.
Kdo nechce cítit ......"

TerezaKlima

Tuhle knihu jsem jako malá nesnášela. Nudila mě. Když jsem si ji přečetla jako dospělá, některé myšlenky mi připadaly roztomilé, zároveň bych se je ale styděla číst nahlas. Jde o formu. Klišovitost, šablonovitost, z níž vycházejí nejrůznější motivační knihy. Malý princ je pro mě tisíckrát vyplivnutá a znovu sebraná žvýkačka, postrádá pro mě magii a poetičnost, protože z knihy cítím velké tlačení na pilu, jakkoliv jsou samotné myšlenky v ní ve své podstatě moudré.

Laughtubbe

Malého prince jsem dlouho odkládala. Ani jsem vlastně nevěděla proč. Teď jsem se k němu dostala a jsem mile překvapená. Je tam spousta věcí nad kterými se můžeme zamyslet a tak trošku přehodnotit vlastní život.