Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40809/bmid_maly-princ-dy7-40809.jpg 4 16281 16281

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Alethea_k
19.03.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla počtvrté, tentokrát hlavně kvůli čtenářské výzvě, přiznávám. Ale díky ní jsem si uvědomila, že pokaždé, když si knihu přečtu znovu, najdu něco nového. Něco nového, co mi může kniha dát. Myslím, že knihu budu číst každý rok. Bude to takový můj Rituál :)
Jak už se tady psalo, knihu může číst dítě i dospělý. Každý si z toho odnese něco jiného. Každý může mít rád malého prince, který bydlel na planetě sotva větší než on a potřeboval přítele...

Briv
17.03.2016 2 z 5

Přečteno, ale rozhodně mě to neoslovilo. Moudra v knize sice jsou, ale pro mě nic přelomového. Jiné knihy mi daly mnohem víc. Promiňte, ale ne.

Romanka89
16.03.2016 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát, a jak je řečeno pode mnou, pokaždé v ní člověk objeví něco nového. Kniha se dá číst podle mě od dětství až do stáří, kniha pro všechny. Musím si ji zase přečíst.

"Na další planetě bydlel opilec. Návštěva u něho byla jen krátká, ale malého prince velice rozesmutnila.
„Co tady děláš?“ řekl opilcovi, který seděl mlčky před řadou prázdných a řadou plných lahví.
„Piju,“ odpověděl smutně opilec.
„A proč piješ?“ zeptal se malý princ.
„Abych zapomněl,“ řekl opilec.
„Abys zapomněl na co?“ vyzvídal malý princ a užuž ho začínal litovat.
„Abych zapomněl, že se stydím,“ přiznal se opilec a sklonil hlavu.
„A proč se stydíš?“ vyptával se stále malý princ, protože by mu byl rád pomohl.
„Stydím se, že piju!“ řekl opilec a nadobro se odmlčel.
A malý princ zmaten odešel.
Dospělí jsou opravdu moc a moc zvláštní, říkal si v duchu cestou."

Čtenářská výzva 2016: Kniha přečtená za jediný den.

pegascom
14.03.2016 4 z 5

Ked som ju cital prvykrat ako povinne citanie, nicim ma nenadchla, teraz po 10 rokov konecne ocenujem nej nadcasovost a odkaz pre nas ludi, ktori si zijeme svoje malicke zivoty v svojich ohranicenych svetoch a nevnimame inych. Krasne smutna.

eva198
14.03.2016

Četla jsem ji na střední k povinné četbě.. četla se mi dobře, ale neoslovila mě, až teď o pár let později :)

Luccy78
14.03.2016 5 z 5

Knížku jsem poprvé četla jako dítě, ale se zklamáním odložila. Vůbec jsem ji nepochopila, připadala mi zmatená. Až teď jsem se odhodlala a opět se do ní ponořila. A výsledek? Možná to chtělo čas, abych ji dokázala vnímat a chápat. Teď už vím, o jaké životní moudro se s námi chtěl autor podělit. A možná právě proto ve mě zůstává trocha melancholie a smutku. A v mysli mi stále doznívají slova: "Vidíme dobře jen srdcem. Důležití je to, co je pro oči neviditelné."

Vercik
12.03.2016 5 z 5

Milá knížka, ve které po každém novém čtení člověk najde něco nového. Nejvíce se mi líbily první a poslední stránky knihy.

Totojsemja
11.03.2016 4 z 5

Příjemná, úsměvná knížka, ale přece jen trošku přeceňovaná.

Luvák
11.03.2016 5 z 5

Výborné. Jednoduše.

jewarix
09.03.2016 5 z 5

Krásná "pohádka" s velmi hlubokým podtextem

Edona
06.03.2016 3 z 5

Malého prince jsem četla již podruhé a myslím, že jsem si z knížky vzala zase o něco více. Nicméně pořád nechápu všechnu tu chválu. Jistě, je to krásný příběh, nicméně podle mě je kniha zbytečně přeceňována.

Davina
06.03.2016 5 z 5

Opravdu magický příběh! Velice mě to dojalo (a že se to moc často nestává). Jsem ráda, že tento skvost si mohu vystavovat u sebe doma a přečíst si ho kdykoliv. Rozhodně je to jedinečná a neopakovatelná pohádka. Myslím, že lepší kniha, která má tak ojedinělý pohled na svět, se nenajde. 5* je pro tuto knihu málo.

kacimilek
06.03.2016 5 z 5

Konečně jsem si i já přečetla Malého prince. Ale není to takové to poprvé a naposled. Tahle knížka se prostě musí přečíst několikrát...a přemýšlet, hledat...

allebra
05.03.2016 4 z 5

Moc pěkná knížka, takže po druhém přečtení možná přidám poslední hvězdičku.

Pett
04.03.2016 5 z 5

Četla jsem ho jako malá holka a... nic... po letech jsem se k němu vrátila a.... ach, jsem okouzlena... musela jsem k němu dospět a možná si i něco odžít... asi... však, kdo z nás nemá někde tu svojí jedinečnou růži, která mu občas leze pekelně na nervy či se nenechá tu a tam ochočit... dokážeme ještě vidět srdcem nebo jsme věkem dočista zahnali své "malé já" a uvěznili jsme se v nemilosrdném světě čísel? Kdo z nás se někdy necítí opravdu osaměle?
Je to dětská knížka a mě bylo po dočtení ouzko a tolik smutno... měla jsem potřebu říct hned všem svým blízkým, čím pro mě jsou a jak jsou výjimeční... a jak moc výjimečný je tenhle příběh!

Martina.wardas
02.03.2016 5 z 5

dobrá knížka

RosMeggie
28.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha... kterou nepochopí jen tak všichni... a zároveň v každém věku si z této knihy vezmeme něco jiného... nového... :)

Vaše Rose

LiliputQueen89
28.02.2016 5 z 5

Jako malá jsem tu knihu totálně žrala :D :) Super citáty^^

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Pěkná pohádka s krásnými a pravdivými citáty.

jennas
26.02.2016

Nádherná kniha, byť jsem se k ní dostala až po třicítce. :-) Myslím, že jedna z mála, ke kt. se vrátím.