Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16253 16253

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

JointlieKat94
28.07.2017 4 z 5

O knížce jsem slyšela už na základce, bohužel jsem ji nikdy nečetla. Možná jsem měla, a teď bych se k ní vrátila. Malý Princ je tak něžné stvoření, tak moc miluje. A tak moc ho trápí, jak žijí dospělí. Ano, je to smutné, a chvílemi depresivní, ale zároveň tak krásné! :)

Lenka1204
28.07.2017 5 z 5

Miluju tu knihu. Paradoxně jsem se k ní dostala až v pokročilejším věku a možná proto jsem si jí tak oblíbila. Těším se až ji jednou budu číst dětem.

iška
28.07.2017 5 z 5

Když jsem kdysi před lety poprvé vzala knihu do ruky, nesmírně mě zklamala. Bylo mi asi tak 7 a měla představu, že prince políbí princezny, on vyroste atd. Po pár letech jsem se k ní vrátila a dodnes patří k mým znejmilejších. Teď s ní seznamuji vnučky.

Fanttastica
26.07.2017 3 z 5

Četla jsem ji jako povinnou četbu a moc se mi nelíbila. Děj a celkově celá kniha byla smutná a depresivní. Navíc jsem nepochopila dost věcí a abych je pochopila musela bych to číst znovu a takhle ztrácet čas nechci. (Omlouvám se jestli jsem někoho urazila, ale každý čtenář má prostě svůj názor.)

verca2247
26.07.2017

Zbožňuji tuto knihu! :)

Drahomirka
26.07.2017 5 z 5

Na této knize jsem vyrostla :) krása a není co dodat :)

Carol96
25.07.2017 2 z 5

Knihu jsem četla poprvé až tento měsíc, ale nějak jsem příběhu nepřišla na chuť.

notsohappyanny
24.07.2017 5 z 5

Malého prince mám ráda, protože je to docela roztomilá kniha, ale vůbec nechápu ten hype okolo toho, jak si každá druhá slečna nechá vytetovat nějakou ilustraci, popřípadě citát z této knihy.

BarkaS
24.07.2017 2 z 5

Kouzlu malého prince jsem nikdy nepodlehla. Připadá mi depresivní a tak nějak nijaký.

danulika10
20.07.2017

Upřímně, nevím jestli jsem na tuhle knížku dost vyzralá, a proto ji nebudu hodnotit. Nemůžu říct, že bych ji nepochopila ale nemůžu ani říct, že bych ji pochopila. Ke konci to bylo pro mě dost zmatené. Pochopila jsem, že i když někdo odejde, tak vlastně nikdy nezmizí, protože bude žít dál v našich srdcích kdykoli si na něho vzpomeneme. Malého prince si každopádně na 100 procent přečtu za pár let až mi bude přes 20. Zajímá mě totiž, jak ho budu chápat potom. Možná se mi zalíbí a budu na něho mít stejný názor jako ostatní. Ted se ale prozatím neřadí do mých top knížek.

Dáma s hrnstjm
20.07.2017 5 z 5

Napsáno tu bylo už mnohé. já jenom dodám, že je to kniha tak jednoduchá, ale přitom tak složitá. Škoda, že jsem její četbu tak dlouho odkládala (matně si vzpomínám, že mě něco asi odradilo na základní škole... nutili nás vybarvovat obrázek Malého prince, aniž by nám vysvětlili, o co vůbec jde, myslím... a museli jsme použít jen ty "správné" barvy). Knihu čas od času prolistuji, abych si připomněla pravdy o životě a lidech.

Aríka
19.07.2017 3 z 5

Tato kniha nepatří mezi čtivé knihy, tj. místy je velice náročná na čtení. Je pravdou, že mnohdy skrývá moudrou ideu. Já určitě preferuji jiný styl psaní a moudré myšlenky samozřejmě srývájí i ostatní knihy v knihovničkách. Tato kniha je stavěna na piedestal, za mě bych tam posadila jinou knihy, ale je na každěm čtenáři, která z knih je pro něj ta pravá. Tato kniha vyžaduje vyspělého čtenáře. Sto lidí, sto názorů.

kaca82
19.07.2017 5 z 5

Po knížce jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy. Už jsem jí měla v ruce před asi 20 lety jako dítě, tenkrát jsem se nedostala přes první kapitolu. Teď jsem jí měla přečtenou během večera. Nádherný, milý a nadčasový příběh, který nám ukazuje, jak přes šablonovité vidění světa přestáváme vidět to opravdové a podstatné a přicházíme tím často o ty nejkrásnější prožitky... Pohádka pro dospělé :)

HYPNOS88
18.07.2017 5 z 5

Vždycky jsem chtěl mít svoji planetku někde daleko ve vesmíru. Třeba ji jednou budu mít ...

Safienka
17.07.2017 4 z 5

Jako asi spousta dalších, i já miluji Malého prince a toto vydání, které ilustrovala Markéta Vydrová ještě víc! Je úžasné, čtení si s ním užívám snad ještě víc..je to vůbec možné? :)

knedlik
15.07.2017 5 z 5

Malého prince jako takového komentovat nebudu - ostatně komentářů je tu už sdostatek a beztak by se jen utopil v záplavě jiných pochvalných ód a vzdechů nad tím, jak hluboká, nadčasová, pravdivá a krásná tato kniha je. Co bych ale ráda okomentovala je jedno z posledních vydání Malého prince, totiž obrazová kniha s trojrozměrnými ilustracemi (vydáno 2016). Je to totiž vydání, u kterého se vám doslova zatají dech a zastaví vítr v dlani - opravdu jsem žasla nad kouzelností zpracování každé jedné stránky a ... tohle prostě všichni, kteří Malého prince milují, musí vidět! Dává to celému tomu malému velkému světu úplně novou tvář, tak strašně reálnou, tak hmatatelnou, tak blízkou. Přijměte má nejvřelejší doporučení do ní alespoň nahlédnout!
Ode dneška mi asi bude stát už napořád na stole rozložený baobab :-)

Zuzka.K
10.07.2017 4 z 5

Tato knížka mě nejdříve odpuzovala už jen tím, že se z ní najednou stal hit, ale nakonec jsem si ji do maturitní četby zvolila. Kniha se mi velice líbila a i ilustrace v knize. Myslím si, že to ale pro děti moc není, spíš až časem kdy pořádně začnou chápat a po každém přečtení si postupem času z knihy něco převezmou. Za mě nádherná knížka, ale i přesto nechápu najednou to obrovské nadšení i u nečtenářů.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Co napsat, vše už bylo řečeno. Kniha překonává desetiletí a je prostě fantastické

Zombice
09.07.2017

Tak útlá knížka a vynutila si tolik komentářů, nad jejichž rozmanitostí já žasnu, podpořila tolik fantazie.
Pro mě se - za ta léta, co jsem k Malému princi připoutána - stal takovým soukromým lakmusovým papírkem na typ čtenáře. To, co je důležité, je pouhým okem neviditelné, ale Malý princ ,,to něco" nepatrně poodkryje.
Poodkryje přemýšlivého, hloubavého, nesobeckého, respektujícího a někdy nevzdávajícího se čtenáře. V neposlední řadě čtenáře, který se nestydí za svůj názor, i když nepochopil.
Zajímavost: V mém nejbližším okolí (rodina, přátelé) tuto knihu nikdo nečetl.
Naděje: Malý princ je časová kniha a proto nezoufám a stále čekám. Nikdy nevíte, kdy si i vás podmaní, okouzlí, ochočí, připoutá...
A třeba mi Malý princ z té své ,,galaxie" pošle zcela nového čtenáře, který zaplní prázdné místečko v mém srdci.
Kniha o Malém princi stále čeká v mojí knihovně: s nadějí a vytrvale ...

Sweet-jahudka
08.07.2017 5 z 5

Tutot knížku jsem poprvé četla, když jsem byla malá. Pamatuju si, že mě to absolutně nebavilo, ale s postupem času jsem si knížku přečetla ještě dvakrát a až napotřetí mě chytla, protože jsme konečně pochopila oč tam běží. i když myslím že i hodně dospělých určitě nepochopí podstatu této knihy. Opravdu moc dojemný příběh. Nejoblíbenější postava liška :)