Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16295 16295

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

MOu598
01.09.2017 5 z 5

S ilustracemi autor - jsou barevné, četné, jemné, milé, naivní (prý vyšlo i s ilustracemi někoho jiného, což mi příjde jako blbost a neúcta)..
Četla jsem již po několikáté. Myslím, že v této knížce toho dospělý potká víc než dítě.
Milé. Sladkobolné. Super. Asi se celé naučím nazpaměť.
Citát:
"Hleď, abys byl šťasten."

ElUboshski
31.08.2017 2 z 5

Ted si uvědomuji, že pro mě jsou ty věci tak zautomatizované, že mi to asi nepřijde, ale beztak si neberu odvahu soudit.

ElUboshski
31.08.2017 2 z 5

Malý princ neni potřeba komentovat, ale z mého pohledu, to zas tak velkolepé neni, jsou knihy kter mi dali víc, ale je to Malý princ.

bara9550
30.08.2017 2 z 5

No.
Tak tohle bych hodnotila asi takhle - jsou různé věci, které buď milujete, nebo je nenávidíte.
Třeba Kozí sýr, sushi, avokádo.. mořské plody.

S Malým princem to podle mě není jinak. Jako dítě jsem si jí nikdy nepřečetla - i když úryvků v čítance bylo vždy tolik, že při tloušťce knihy jsem jí možná i přečetla. Děj mě nikdy nijak nenadchl.. a to mi zůstalo i do mé dospělosti.

Knihu jsem přečetla a zhltla, ale nenadchla mě, nějaké obraty si člověk nějak fylozoficky asi spojí, popřemýšlí, ale .. ani nevím co k tomu chci psát.

Hodně lidí knihu čte a říká ostatním lidem, jak se jim líbila, já si myslím, že je to pouze nějaký určitý druh pózy, aby se "pozér" zalíbil buď opravdovému milovníkovi MP, nebo dalšímu pozérovi.

Já se nestydím za to, že se mi Malý princ nelíbí - a jsem na to pyšná, že jsem do tohoto názoru dospěla.

Mishell14
29.08.2017 5 z 5

Kniha kdy se každý dospělý vzpomene na svoje dětství svět ve kterém žil,než ho dohnal ten reálný přestane být na chvíli "vážný člověk." a je zase to šťastné zvídavé dítko :)

omgjako
28.08.2017 5 z 5

Tuhle knížku mám ráda od dětství. Za mě se dá k téhle knížce vracet pořád, v každém věku jsem v ní našla něco jiného. I když myslím, že teď už se to moc měnit nebude :)
Mám ráda tuhle čtenou od Viktora Preisse:

jadran
27.08.2017 5 z 5

Drobná knížka, kterou většina lidí miluje především pro její prostou a neokázalou moudrost, kterou do ní vložil člověk, který své knihy skutečně na rozdíl od většiny spisovatelů "prožil". Zdánlivě banální pravdy, podané jednoduchým způsobem a s geniálně vypointovaným světem Malého prince v jeho konfrontací s naším světem a s naším životem. I když si nejsem tak úplně jist, jestli skutečně správně vidíme jenom srdcem (tady se Exupery dostává do sporu s jiným velikánem světové literatury Shakespearem, který ústy Hamleta říká, že blažení jsou ti, v nichž se cit a rozum pojí tak, že si s nimi nemůže Osud zahrávat jako na flétnu, jak se mu zamane), jsem si naprosto jist, že jsme zodpovědní za to, co si k sobě připoutáme a že co je důležité, je očím neviditelné. Exupery není rozhodně jenom autorem Malého prince, ten tvoří jakési vrcholné shrnutí jeho poměrně stručných románů (mj. Let na jih, Válečný pilot) a stojí skutečně za to, nezůstat jenom u této jedné, byť tak pohádkově pravdivé knihy. Kdo se rád opájí přespekulovanou stavbou knihy, komplikovanými dějovými zvraty a "hlubokou" psychologií postav na tisících stran, bude u slavného lyonského rodáka zklamán, ale ten, kdo skutečně touží pochopit srdcem ( a nakonec i rozumem), tomu těch pár desítek stran bude bohatě stačit. Často na celý život.

Gabba99
24.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha, přečteno již několikrát. Je plná myšlenek o tom,o co v životě skutečně jde.."Správně vidíme jen srdcem,co je důležité,je očím neviditelné..."

Jančislava
24.08.2017 5 z 5

Krásně dojemna. Určitě přečtu znovu a objevím si tam nové věci. Toto bylo první seznámení.

LucyDvorska
24.08.2017 5 z 5

Kniha, která má hodně co do sebe. Každým čtením ji člověk vnímá jinak. Každým věkem ji vnímá jinak a prostě vidíme jen srdcem. Je na každém z nás, jak vidíme svět, ale důležité je, vidět jej srdcem.

Luciskaurb
24.08.2017 5 z 5

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné...

dancapater
22.08.2017 5 z 5

Největší moudra života ukrytá v dětské duši. Malý princ je nejvíc!

Plážovýbarman
21.08.2017 5 z 5

Ať člověk tuto knížku čte nebo poslouchá tak v ní najde vždy něco nového. Ráda se k ní vracím.

ZÓNA
20.08.2017 5 z 5

Tak dlouho jsem tento příběh opomíjel. Je tak krátký, jako je nicotný život člověka vůči vesmíru, který ho obklopuje...
Je smutný. Je originální a přitom prostý. Možná první láskyplná sci-fi jakou jsem kdy četl... Proč musel být konec takový? Abychom pochopili? Pochopili, že vždy vyhrají Ti, kteří jsou falešní a nepřátelští? Nebo mi něco uniká?
Žít v lásce nepřísluší jen člověku. Láska je svět a hvězdy a všichni co dokáží přemýšlet a vnímat druhé. Milovat srdcem a ne očima.
Kéž by tak smýšleli všichni.
Když už nic jiného, tak tato kniha může spojit nepřátele a ty, kteří se zrovna pokouší udělat něco zlého. Vyvěrá z ní totiž láska, přátelství, soucit a něha. A tohle vše by mělo být vlastní každému z nás...
Zamiloval jsem si tento příběh a budu ho číst svým vnoučatům... Pokud nějaké budou... :-)

ElizabethK
18.08.2017 5 z 5

Knize jsem se kvůli všeobecné známosti a propagaci velmi bránila. Když jsem se však konečně přemohla a knihu se rozhodla přečíst, byla jsem příjemně překvapená. Mile mě dojímala, a když jsem ji dočetla, dlouho jsem se dívala na hvězdy a byla jsem pohroužena do milého snění.

Ilona18
17.08.2017 4 z 5

Četla jsem jí jako náctiletá a určitě ve mně zanechala stopu. Koupila jsem ji dětem a doufám, že si ji taky někdy přečtou.

LadyAlis
15.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha :) už jsem ji přečetla dvakrát a pokaždé mi dá tenhle příběh něco nového :)

Jacck
15.08.2017 2 z 5

čteno až v dospělosti. Osobně moc nechápu, proč je tato kniha plná triviálních myšlenek a dialogů a považována za jakési hluboké dílo. Jednu hvězdičku navíc dávám za to, že kniha byla tak krátká :-)

Moňas17
14.08.2017 5 z 5

Tato kniha ixkrát v dětství přečtená, nemůže mezi ostatními chybět. :-)

Alchemi
12.08.2017 5 z 5

Malý princ je jak pro děti, tak pro dospělé - a každému z nich poodkryje něco jiného, pokud se tomu nebrání. Mně tato pohádka odkryla mnohé.