Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16293 16293

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

St.Evelin
24.09.2017 5 z 5

Moje srdcovka! Přenádherná moudrá kniha, kterou člověk spíše ocení s postupujícím věkem. A ty ilustrace v tomto vydaní jsou naprsto skvostné! Můj lék na špatnou náladu a pohlazení na duši.

DitaV.
22.09.2017

Moje Bible. Návod na život. Láska.

dagmar.rub
21.09.2017 5 z 5

Malý princ, klasika, která když vás jednou chytne, tak nikdy neomrzí.

evickakyticka
21.09.2017 4 z 5

Trochu jsem se bála, co na to budou říkat děti, když začneme číst Malého prince. Spousta lidí kolem říká, že tuto pohádku nikdy nepochopili. Ono to totiž ani není moc pohádka. Vyprávění je o nějakou tu úroveň výš než jen "příhody zvířátek a statečných kovářů, co chodí po světě..." Nakonec se jim putování po planetách líbilo. A já si příběh oživila, takže jsem spokojená. Pokud budou někdy chtít znovu ji přečíst, splní svůj účel.

Maus
20.09.2017 5 z 5

Nádhera!

mirektrubak
20.09.2017 5 z 5

Přečíst Malého prince trvá chvilku. To je jeden z důvodů, proč po něm docela často sáhnu - někdy i tehdy, když potřebuji „protijed“ po konzumací složitého a depresivního románu.
Když jsem si minulý týden donesl knížku jako věrnostní dárek z naší samoobsluhy, tak jsem to bral jako signál, že je čas na to, zkusit si zase jednou nakreslit beránka.

Když čtu Malého prince, tak začínám s emočním odstupem, moje „cynické druhé já“ se pošklebuje a obrací oči v sloup. Ale s postupem času cítím, jak se ten „cynik ve mně“ rozpouští jako kostka cukru v kávě a nejpozději při přistání na Zem jsem už ponořen do příběhu - nic nezpochybňuji, v ničem se nepitvám a jen si dopřávám ten luxus, že se dívám do knihy dětskýma očima a nechávám se dojímat.

Musím ještě zmínit svoji oblíbenou postavu - lišku. Dostane jen malý prostor (pět stran?), ale dokáže pronést dvě základní myšlenky, nabídne princovi své přátelství, a ještě dokáže ustoupit stranou, když pozná, že budoucnost Malého prince není po jejím boku. Krásný a dojemný příklad nezištného přátelství, myslím si. Občas někoho slyším říkat, že má po dočtení téhle knížky chuť Malého prince obejmout. Tomu rozumím. Ale já, kdybych otočil kouzelným prstenem a dostal se do knihy, tak bych nabídl svou náruč právě lišce.

Artos
19.09.2017 5 z 5

Tuto knihu budete buď milovat, nebo nesnášet. Já spadám pod milovníky..
Princ mě provází od dětství až po současnost. A možná bude provázet až do konce života. Kniha, která je stále aktuální a mnoho lidí by si ji mělo přečíst, aby si mnohé uvědomili. Tento skvost se nedá popsat slovy. To se musí prožít!

Smiley96
19.09.2017 5 z 5

Mám dlouho o čem přemýšlet... Nějak nemám slov... Úžasná knížka k zamyšlení

Život-s-Kačí
18.09.2017 4 z 5

Krásný a dojemný příběh. Nechápu, jak autor mohl na tak málo stránkách popsat snad všechny pocity a ještě dodat tolik ponoučení. U knihy by se člověk měl pozastavit a přemýšlet, o čem opravdu život je a za co stojí. Nádherná kniha, kterou jsem dozajista nečetla naposled a všem ji musím doporučit k přečtení.

doktorking
16.09.2017 1 z 5

Tohle je pro mě asi jedna z nejpředcenovanějších knih pro mladší čtenáře a její status tedy absolutně nechápu.Jedinou její předností je že je tak kratoučká asi chápu že spoustě lidem něco dala nebo je to pro ně klasika ale já to zkoušel i s filmovou verzí a dopadlo to uplně stejně.Malý princ bude holt šálkem kávy pro někoho jiného...))))

bekule
14.09.2017 5 z 5

Pohlazení na duši...............čteno mnohokrát a snad ne naposledy

Predator3313
13.09.2017 5 z 5

Klasika, 3x čtená a věřím že budu číst ještě hodněkrát.

tomikste
13.09.2017 5 z 5

Jak to, že jsem se k takové knize dostal až teď? :-)

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Moc krásná kniha, psána více méně dětský stylem, ale plná hlubokých myšlenek. Určitě si ji přečtu někdy znovu a zase mi dá něco víc.

Kassiopeia
12.09.2017 5 z 5

Přečteno několikrát a pokaždé si odnesu něco nového.

M100
11.09.2017 5 z 5

Knihu jsem četla společně s dcerou a obě nás zaujala, zasáhla, pobavila, poučila,..každá jsme si z této knihy něco odnesly.

Anna 13
08.09.2017 3 z 5

Krásná knížka, kterou jsem asi opět četla pro mě v nesprávnou chvíli. Líbila se, dojala, donutila přemýšlet, ale do srdce se nevryla. Neubráním se pocitu, že jsem ji přečetla jen ze zvědavosti vědět, proč ji tolik lidí miluje...
Pro mě byla hodnotnější pohádkovou knížkou Alchymista.

Ale ať tohle čtou děti, prosím...
Proč mám po přečtení pocit, že jsem ten "typický dospělý", když se nedokážu nadchnout pro Malého prince?

andrisek.k
08.09.2017 5 z 5

Zatím jsem četla knihu jen jednou, ale rohodně né naposledy.

leny.wood
07.09.2017 4 z 5

Malého prince jsem četla poprvé a jsem spokojená. Dle mého je vidět střet dospělého a dětského světa, že každý to vnímá jinak, dospělý samozřejmě svým "rozumovým" pohledem o mnoho přichází (což je nesporný fakt).
Navíc do rukou se mi dostalo loňské vydání nakl. Práh, které má pro mě osobně kouzlo - je to klasickým písmem, kterým dnes píše málokdo, kresby jsou od české ilustrátorky. Je to jiné, je to působivé...

Tofinka
02.09.2017 5 z 5

Tuhle knížku četl můj táta když byl ještě dítě a když jsem byla malá já, tak chtěl abych si ji taky přečetla. K přečtení této knížky jsem se odhodlala až teď a jsem za to ráda.
Je to velice milá knížka. Chvílemi se u ní musíte zamyslet, ale není složitá na pochopení... Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.