Malý Mikuláš

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a s úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého, svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2618/maly-mikulas-hUq-2618.jpg 4.7276

Malý Mikuláš 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno · BB art

Le petit Nicolas · 1960

Kniha Malý Mikuláš

KnihomolMatej

Stará francúzka klasika, ktorá nikdy neomrzí. Odporúčam všetkým! Na tejto knihe som sa naozaj úprimne pobavil.
A naviše za dva dni prečítaná. Tip top

lukas9608

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

Greena

Již od šedesátých let dvacátého století je Goscinnyho Malý Mikuláš oblíbeným knižním hrdinou dětí i jejich rodičů. Knihy o Mikulášovi jsou vtipné a naprosto nadčasové. Mikuláš má několik kamarádů, tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, Kryšpína, Viktorína, Fridolína a šprta Celestýna. S touto patičkou povedených přátel prožívá neuvěřitelné klukoviny, rvačky, vylomeniny a blázniviny. Pojďte se pořádně zasmát…

železňák
31.10.2018

Muj syn dostal jmeno Mikulas. Nemam idoly a nesnasim napodobovani kohokoliv a cehokoliv,tady jsem poprve a zatim naposledy podlehl,nedostal jsem (a muj kluk uz tuplem ne) totiz na vyber-genialita panu autoru (kteri uz nikdy nevytvorili nic lepsiho,nebot dokonale jiz bylo vytvoreno) dosahla maxima. Pro me rozhodne.

Annicka
14.09.2018

Naprosto skvělá dětská knížka!

TimeLord
01.09.2018

Prvé tri knižky, keď som ich čítaval, ma bavili.

kikidok
02.06.2018

Milá dětská knížka k pousmání, ale bez pointy.

mulderka
16.03.2018

Vtipná a zábavná dnes již klasika a pro moje dítko už i povinná četba :-)
Jen jediná připomínka a důvod, proč z absolutního hodnocení musím přece jen ubrat půl hvězdy: děsně mi leze na nervy, jak Mikuláš /i další kluci/ při náznaku sebemenšího problému neustále ječel "to je nespravedlivé, nikdo mě nemá rád, a já si něco udělám!" Pro mě z 21. století je tohle jasná diagnóza a důvod seřezat ho za to jak koně. Ale třeba je to francouzská specialita ze 60. let, protože pochybuju, že by si tohle dovolilo typické české dítě. Neb by od citově nevydíratelných rodičů schytalo minimálně pár na prdel!!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autoři knihy

René Goscinny