Maličkosti z lásky

Maličkosti z lásky

„Přece nemůžeš psát jen samé maličkosti!“ vytkl mi jeden z mých přátel. Tehdy jsem se rozhodl napsat poému nebo cosi na ten způsob, abych mu, i sám sobě, dokázal, že to umím také. Tak dlouho jsem se chystal na poému, až jsem se pustil do čtyřverší. Takže opět maličkosti. Momentky. Lyrické epigramy. A proč ne? Proč by čtyřverší nemohlo být střípkem, v němž se zrcadlí svět? Stačí ovládnout umění zkratky a nápovědi. Ale to je právě to nejtěžší!

Čtyřverší je akord, který zazní a odezní tak rychle, že ho rozptýlená čtenářova fantazie vůbec nemusí zaznamenat. Jsou témata, pro něž se čtyřverší zdá být příliš těsné. Mnohokrát jsem podlehl pokušení připsat další sloku — a pak jsem ji škrtnul. Anebo nechal a škrtnul první. Anebo škrtnul obě a napsal třetí. Připadá mi, že jsem víc škrtal, nežli psal. Ale něco přece zbylo. Akordy. Maličkosti z lásky.
Jiří Žáček

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367911/malickosti-z-lasky-5Vj-367911.jpg 3.46
Poezie
Vydáno:, Šulc - Švarc
Počet stran:48
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7244-419-9

Mruskulka

Tyhle básničky nejsou můj šálek kávy, ale pro splnění Čtenářské výzvy udělána výjimka.

Elsinor024

Krásné, plné a živé básně. Délkou i stylem tak trochu haiku:) Moc se mi líbily, když jsem je četla před oknem do parku a svítilo slunce.