Mahulena, krásná panna

Mahulena, krásná panna https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77994/mahulena-krasna-pann-77994.jpg 4 133 20

m_martina
09.04.2024 5 z 5

Krásné slovenské pohádky, které jsem už předčítala svým dětem a o celou řadu let později také vnučkám. Teď už si je ale přečtou samy, ale já se ke knize ráda vracím, protože tyto pohádky jsou opravdu moje oblíbené.

Hakate
04.09.2022 3 z 5

Pěkná pohádka, jako malá jsem jí moc nemusela a dávala přednost lepším pohádkám od Němcové.

Ivanka83
19.08.2022 4 z 5

Oblíbená kniha mého dětství. Nyní čteno dceři před spaním.
Překvapilo mě, kolik pohádek si je tolik podobných. Jako dítěti mi to ani nepřišlo. Jako dospělý čtenář jsem měla pocit, že tu pohádku jsem přeci četla včera :-)

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Vzpomínka na dětství.

Gweny
13.02.2022 4 z 5

Dnes mám pohádkový večer - tohle už je druhá pohádka z pera Boženy Němcové. Marně přemýšlím, zda ji znám ve filmové podobě. Odpověď nepřichází a jediný obraz, který mi zůstává nyní v mysli, je krev novorozence... jakkoliv jinak bych si dokázala představit oživení poutníka, jen ne takto.

Booky84
16.06.2021 4 z 5

V rámci eknihy přečtena Mahulena, krásná panna - moc pěkná pohádka. Ráda si v knihovně půjčím knihu celou a přečtu i ostatní pohádky.

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Kniha, kterou jsem jako malá ráda četla a s láskou poskytla i svému synovi, který pohádky také zbožňoval.

Nočnípták
28.10.2020 5 z 5

Včera na mne tady na DK vykoukla Mahulena. Celá léta jsem si na ni nevzpomněla,kdepak asi je? U nás v knihovně ne, dcera ji taky nemá, kluci neví, ještě hledají. Nejspíš ji budu muset koupit. V mých vzpomínkách ožívají nádherné pohádky. Vždyť čtení pohádek mám ráda i dnes. A tyhle vypraví navíc můj milovaný pan Seifert. A ilustrace od mého dalšího oblíbence, pana Zábranského. Zážitek.

Venda32
16.10.2020 5 z 5

Jednoduše skvělé. Přesně ta kniha, kterou chcete číst svému dítěti nejen před spaním.

georginaa
10.07.2020 5 z 5

Pohádky které jsem četla svým dětem. Krásně zpracovaná ilustrace a příběhy, které si děti zapamatují do dnes.

Lady.Lucrezia
17.01.2019 5 z 5

Knihu jsem podědila a stejně jako předchozí komentující čtěnáři, jsem byla fascinována skvěle odvedenou prací Adolfa Zábranského. Jako malé mi trochu dělal problémy velký formát knihy, neboť jsem jí chtěla všude tahat s sebou.

Marekh
02.04.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Kniha má nezvykle velký formát s krásnými ilustracemi.

Hospodyňka
01.03.2018 5 z 5

Rada se k ni vracim, vzpominam a privonim. Neumim vysvetlit, ale knihy ctene v detstvi voni jinak. Těch hvězdiček mělo být pět. No to je důkaz, že v čekárně u dětského lékaře se nemá surfovat :-)

Bublinka78
21.05.2017 5 z 5

Mamka nám z ní četla. Kdy jsme se segrou dospěly, tak nás občas poprosila, abychom přečetly zase my jí. Nejraději mela Dej pánbůh štěstí, lávko.

Sofí.
16.11.2016 5 z 5

Mám ještě po mamince, moc ráda v ní listuji. :)

mistrikova
20.07.2016 5 z 5

Jedna z mých oblíbených pohádkových knih... Co k tomu dodat? Určitě si ji nechávám v knihovně i pro své děti...

alnahu
28.04.2016 5 z 5

Kniha krásných klasických pohádek od Boženy Němcové , které jsem si i teď s chutí po letech přečetla.

Lucek
26.02.2016 5 z 5

Vždycky mě fascinoval ten obal knížky...

Luccy78
08.08.2015 5 z 5

Pěkná kniha pohádek pro malé čtenáře, milé čtení.

Selinute
01.11.2012 5 z 5

Mezi pohádkami zaujímá přední místo. Často jem z ní četla svým dětem.

pohádky pro děti pověsti

Autoři knihy

Božena Němcová
česká, 1820 - 1862
Jaroslav Seifert
česká, 1901 - 1986

Kniha Mahulena, krásná panna je v