Mágové

Mágové https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26777/bmid_magove-xML-26777.jpg 3 238 56

Mágové série

Napínavý příběh o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světě. Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na střední školu, je stále obklopen fantasy příběhy, které četl jako dítě, příběhy zasazenými do magické země jménem Filorie. Představte si jeho překvapení, když se náhle nečekaně dostane na velmi tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá skvělé vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Ale kouzla Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že země Quentinových snů je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. Jeho dětské sny se stanou noční můrou… V mistrovsky napsaném příběhu se fantazie stává realitou a naopak. Přeložila Jana Rečková.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Magicians , 2009

Kateřina10
20.02.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když trochu připomínala Harryho Pottera a poté i Letopisy Narnie. :)

hanpari
22.01.2016 4 z 5

Vybavilo se mi několik knih:

Letopisy Narnie
Poslední kabriolet
Harry Potter
Jonathan Strange & pan Norrell

S žádnou z nich nechci srovnávat :)

Elča5
03.01.2016

Já zklamaná nejsem. Ale přišlo mi že první polovina byla něco jako Harry Potther a druhá zase jako Narnie.

Babouš
28.12.2015 3 z 5

"Dříve nebo později magie vždy vede ke zlu." A není se čemu divit, když osmnáctiletým vyvrhelům společnosti, podivínům a koneckonců i těm nejspolečenštějším lidem dáte neomezené schopnosti, zákonitě to musí skončit špatně. Podle mě je to taková realističtější verze Harryho Pottera - postavy nepřemýšlejí o dobru a zlu, prostě si jenom chtějí co nejvíc užít, a tak jsme svědky několika nezapomenutelných momentů, z nichž jmenujme: bestiální soulož ve chvíli, kdy jsou studenti kouzlem přeměněni v polární lišky, vesele bující alkoholismus, který se projevuje na sportovním hřišti (hrdinové nejsou schopni se zvednout z trávníku) i ve všedním životě (nekonečné večírky, pro otevření lahve vína se najde příležitost vždycky), sexuální orgie všech možných kombinací a rostoucí apatie, necitelnost hlavních hrdinů. Nelíbilo se mi propojení s tou Narnií wannabe a závěr mě nebavil skoro vůbec, hrdinové mi byli jaksi ukradeni. Ten syrový námět, který tvrdí, že s kouzly není radno si zahrávat, mě zaujal, ale oproti Harrymu Potterovi to ztrácí tu promyšlenost, magii, pohádkovost a od poloviny i čtivost, všechno tady totiž plyne až neuvěřitelně rychle - během dvou set stránek hlavní hrdina absolvuje pět let studia, což by vydalo na pět knih.

Petra28
22.11.2015 3 z 5

.. pro mě zklamání. Jedno tedy upřít nemůžu .... je to dějové vlnobití ... akce .. pak dlouho nic a opět to začíná gradovat. Celkově na mě knížka byla plná smutku, deprese, alkoholu.

Lucynka
06.08.2015 5 z 5

Úžasná kniha,.. přečtená jedním dechem :) byla to naprostá paráda :) kniha se nádherně četla, měla úžasný děj, rychlý spád a velice mě mrzí, že nebylo napsáno pokračování :(

Grafoy
01.07.2015 2 z 5

Prvních padesát stránek super, pak Vám dojde, že je to mizerná směska z Narnie, Harryho Pottera a Zeměplochy. Postavy s nevyužitým potencionálem, na jejich vztazích se autor asi léčí komplexy a depresi ze života. Všichni spí se všema, drogy a alkohol jsou každodenní rutina... Hlavní postava po padesáti stránkách víceméně ztratí smysl a celá kniha se nakonec zvrhne v jakousi depresivní parodii na fantasy , která zcela postrádá myšlenku.

lik009
17.05.2015 4 z 5

Ano, jak již bylo řečeno autowův svět je hodne založen na světu Narnie. Ale to co k ní přidal, tu surovost a drsnot źivota Mágů v reálném světě, to je zo co z knížky podle mě dělá vekmi zajímave, poučné dílo. Když jsem se knížkou, jako poměrně malý, poprvé setkal, tak jsem díky ní dostal zcela nový pohled na problematiku toho "mít všechmo co chci". Byl jsem "nucen" strávit několik hodin přemýšlním nad tímto tématem, a hledáním názoru na tuto problematiku. Přičemž myslím si, že pokud kromě zábavy dostanete v knížce i porci námětů na přemýšlení, tak je to vždycky jedině dobře.

maca5449
26.11.2014

Začátek mě příliš neuchvátil, ale příběh se po pár stranách rozjel. Problém bych viděla v tom, že je to Narnie a Harry Potter v jednom. Nevím jestli je to plus nebo mínus, ale hlavní hrdina je tu vylíčen jako genius-jelito, ze kterého asi žádný extra vyvolený (kterého bych mohla tajně uctvíat a zbožňovat) nebude. Ale třeba se to v průběhu děje změní. Nermůžu to posoudit, i přesto, že se kniha docela rozjela, nebyla jsem schopná ani ochotná ji dočíst.

Kylar-S
10.11.2014 3 z 5

Z první poloviny knihy jsem byla opravdu nadšená, ta druhá by se mohla klidně vyhodit. Zakončení ve stylu všemocných mágů, kteří už neví coby, ujíždějí si na alkoholu a drogách, nic jim nechybí, nic nemusí, a to je přivádí do té největší mizérie a bezcennosti jejich života, kdy už pozbývají veškerých morálních hodnot, protože na ničem vlastně nezáleží. Tak to mělo skončit. Druhá polovina knihy, jako levná vykradačka Narnie, už za moc nestojí.

Kate.S
02.12.2012 3 z 5

Velmi podobné Narnii, ale mě to celkem bavilo:)

Hanyuu-hime
27.05.2012 2 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že by to mohla být pěkná knížka... Žádný zázrak, ale takový pěkný průměr, něco, u čeho se dá hezky odpočinout.
Nebylo to tak. Mockrát jsem totiž při čtení ani nevnímala, co čtu, jak mě to nudilo.
Abych to zkrátila, bavilo mě to na začátku a pak ještě trochu na konci, kam jsem se prokousala jen díky své silné vůli. Měla jsem nezměrnou chuť to odložit a nikdy nedočíst.
Příběh má určitě velký potenciál, ale není dostatečně využit. Kdyby se to od začátku udrželo na takové té úrovni, kdy se to dá číst ještě s chutí, dala bych hvězdičky i tři... Ale bohužel.

Zajda
13.07.2011 2 z 5

Tahle kniha je zabředlá ve středu mezi realitou a imaginací. Autor je očividně inspirován klasikou v podobě Narnie, Pána prstenů i Harryho Pottera, je to dost blbě namíchaný mišmaš. Těmto dílům navíc sebral veškerou pohádkovost a pokusil se to nahradit syrovostí a drsností klasického světa. V době kdy jsem to četl, mě to celkem zaskočilo. Teď když mohu srovnávat s kvalitou Martinova díla Píseň ohně se jen pousměji. Podle mě se Grosman chtěl svést na vlně nadšení z Fantasy žánru, které již zmíněná díla vyvolala, a trochu si nahrabat. To se mu celkem povedlo. Napsat dobrou knihu už nikoliv...

Fabiana
22.05.2011 3 z 5

První dojem z knihy byl něco mezi Letopisy Narnie, Harry Potterem a Alenkou v říši divů, postupně se však příběh stočil úplně novým směrem. Škoda jen, že se tak brzy vrátil do vyjetých kolejí Narnijské rutiny. Kdyby se autorovi podařilo odlišnost udržet, mohl vytvořit zcela novou, zajímavou a inspirativní skutečnost. Ale ne všechno se může podařit.

KateCullen
30.11.-0001 3 z 5

zajímavá knížka, ale hodně mi to připomínalo Letopisy Narnie...

pajonek
30.11.-0001

Skvěle napsaný příběh. Fantazie se stává realitou a naopak. Pozoruhodné super dílo amerického spisovatele a žurnalisty čtenáře drží v napětí od první řádky po poslední větu.