Magie duchovního života

Magie duchovního života https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520279/bmid_magie-duchovniho-zivota-BaN-520279.png 5 10 5

Milujeme fantastické příběhy, obdivujeme nadpřirozené schopnosti, a přitom vůbec netušíme, že jsme všichni do jednoho spící superhrdinové v kosmickém dobrodružství, jehož epizody právě prožíváme zde na planetě Zemi. Je na čase, aby se co největší množství z nás probudilo z materialistického snu, rozvzpomnělo se na svoji skutečnou podstatu a vzalo si zpět svou zapomenutou tvořivou sílu. Tato kniha je laskavým budíčkem, který vás něžně pohladí po vlasech a zašeptá: Prober se, vstaň a začni opravdu žít.... celý text

Dragon
10.01.2024 5 z 5

Pár Honzových kníh som už čítal, vrátane Afirmací a Uprdelizmu. Táto ide viac do duchovna, viac sa sústredí na Boha, čo pre mňa ako ateistu by nemuselo byť také zaujímavé...ale bolo.
Je to taká tá kniha, ktorá vás priamočiarym a jednoduchých spôsobom navedie na správnu cestu a ušetrí vám veľa trápenia. Ukáže vám, ako veriť v seba samého a narábať s mysľou, ktorá je vlastne akýmsi čarovným prsteňom: keď ho pochopíte a začnete s ním pracovať, váš život sa zmení na rozprávkovú dobrodružnú cestu za tým najväčším šťastím...

Mágia duchovného života je akoby nadstavba Uprdelizmu, možno trošku viac ezoterická, no rozhodne povzbudivá. Honzo opäť upozorňuje na materializmus, do ktorého sme spadli; ako neustále riešime rôzne technológie, sociálne siete, mať a vlastniť... pritom zabúdame na to, ako byť a žiť v tomto svete. „Som presvedčený, že čím duchovnejšími sa stávame, tým ľahšie a prirodzenejšie dosahujeme zdravý uprdelizmus. Úplne sa totiž mení náš rebríček hodnôt a veľmi sa nám rozširuje perspektíva,“ vysvetľuje.

Táto kniha pomáha to, čo je v nás využiť pre lepší, krajší a šťastnejší život. Ako sa naozaj posunúť ďalej a nielen prešľapovať na mieste.
Možno aj vďaka tejto knihe zistíte, že v našich životoch existuje mágia. Každodenné kúzla, ktoré sa udejú, keď sa ponoríte do seba, meditujete, oslobodíte sa od prílišného materializmu a začnete sa na seba i svet dívať inak.

----- V náročných chvíľach je veľmi ťažké uveriť, že všetko sa deje z nejakého dôvodu a pre naše dobro, avšak vždy to tak je. Je veľmi dôležité pestovať a posilňovať svoju dôveru v Boha, hlavne počas pokojnejších a menej náročných období, aby sme túto dôveru cítili rovnako silno aj vtedy, keď prídu ťažké rany a zlé časy. To najdôležitejšie je zachovať si za každú cenu vnútorný pokoj a vedomie, že Boh vie, čo robí, a nikdy nás neopustí. Ak sa nám to podarí, zvládneme v živote čokoľvek, a každú skúšku úspešne zvládneme.-----

Jednoducho máme radi knihy, ktoré nám nejakým spôsobom uľahčujú život a ukazujú, čo je správne a kadiaľ sa vybrať, aby sme našli naozaj to dobré. To, čo potrebujeme a čo nás naozaj upokojí a urobí šťastnými. Už keď sa pozriete na obálku knihy, pripomenie vám antistresové vymaľovánky. A presne to je zámer – už obálka vás má upokojiť, spomaliť a naladiť. Pretože až potom dokážete všetko lepšie navnímať a zaviesť do každodenného života.

freestyla
05.01.2024 4 z 5

Pár citátů z knihy:
"Naše mysl je náš kouzelný prsten a každá myšlenka je jeho pomyslným otočením. Když to pochopíme a začneme s tím pracovat, náš život se změní v pohádkovou dobrodružnou cestu za tím největším štěstím."

"Nemoc je posel, který nám přináší důležitou zprávu od naší duše. V této zprávě stojí, že děláme něco, co nám ubližuje, a nemoc nás varuje, abychom s tím přestali, abychom něco otevřeli a zpracovali, abychom něco změnili, přičemž to něco může být "jenom" na psychické úrovni. Když tuto zprávu ignorujeme, nezbude duši nic jiného, než nám poslat zpráv víc. V praxi to znamená, že i když se medicíně podaří náš problém (tedy následek příčiny) odstranit, ale my nepochopíme, jaké poselství nemoc obsahovala, pošle nám duše zkrátka další zprávu ve formě návratu této či jiné choroby."

Boženka2
27.09.2023 5 z 5

Další kniha o tom, jak bychom si ušetřili spoustu trápení, kdybychom měli pevnou víru v sebe, i v to, co nás přesahuje.

RadkaD.
02.09.2023 5 z 5

Také ji právě čtu a mam potřebu napsat komentář a doporučit ji snad všem.

Autor je upřímný, vysvětluje vše jasně a zároveň to nejsou pouze strohé informace.

Kniha je překrásná, čte se lehce. Toto by měl přečíst každý, doporučuji.

Samsullka
28.08.2023 5 z 5

Právě čtu, a už nyní dávám 5 bodů. Kniha je přesně pro mě. Chválím i návody či pomocné rady "jak na to". Hodně dobrá je pomoc se ztracenou knihou. Já děkuji za tuto knihu.