Maestra

Maestra https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305841/maestra-fUw-305841.jpg 2 363 123

Maestra série

Judith Rashleighová cez deň pracuje ako asistentka v prestížnom londýnskom aukčnom dome. Rada by prenikla do umeleckého sveta, ale všadeprítomná korupcia a snobizmus ju oberajú o sily aj o ilúzie. Judith sa zúfalo usiluje spraviť niečo so svojím životom a uvedomuje si, že musí pristúpiť na jeho hru. Aby sa pohla z miesta, prijme druhú prácu a po nociach robí spoločníčku v bare. Keď však odhalí obrovský a pre niekoho veľmi lukratívny podvod v aukčnom dome, vyhodia ju z práce a jej sny o lepšom živote sa zo dňa na deň rozplynú. V zúfalstve prijme ponuku jedného klienta z baru, aby ho sprevádzala na ceste na Francúzsku riviéru. Po nevydarenom pokuse podať svojmu klientovi sedatíva sa musí dať na útek. Je sama a v nebezpečenstve, spoliehať sa môže iba na seba a na svoje schopnosti vedieť sa ľahko pohybovať vo svete bohatých a známych ľudí. V zálohe má však ešte to tajomstvo, pre ktoré ju vyhodili z práce. Sklamaná, podvedená a znechutená sa obráti na dávno zabudnutého priateľa. Priateľa, ktorý ju vždy držal nad vodou. Priateľa, akého by malo mať každé správne dievča: zlosť. Lenže tá nie je vždy tým najlepším radcom...... celý text

KáťaM.
20.04.2019 4 z 5

Je docela škoda, že u nás tahle knížka tak propadla. Mně se teda líbila, dobře napsaný thriller s pár dobře trefenými citáty. Líbilo se mi po delší době číst thriller napsaný z té špatné strany. Každopádně chápu, proč to spoustě lidem nesedlo, ten začátek je trochu nechutný, vražd je možná až trochu moc a hlavní hrdinka nemusela každému sednout. Mně se moc líbil popis prostředí drahých lodí a galerií, přeneslo mě to do světa, který prakticky neznám a moc se mi v něm líbilo. Za mě velké doporučení!

Opatov
14.04.2019 3 z 5

Od knihy mě dlouho odrazovaly negativní komentáře. Takže jsem byla připravena na nejhorší. Zpočátku jsem nevěděla, jestli se jedná o nepodařený pokus o erotický román nebo o nepovedený příběh o falšování a prodej obrazů. Ale nakonec se prekvapive docela rozběhlo. Zápletka není složitá, ale knížka mi nepřišla nakonec tak špatná. Prostě touha dívky, která vyrostla v otřesných sociálních poměrech a jejím cílem je bohatství. A za svým cílem jde přes mrtvoly. Na počátku je vsak snaha o poctivou práci a jeji vražednou kariéru nastartuje vlastně až bezpráví. Možná si nakonec prectu i druhý díl, i když příběh je notně přitazený za vlasy....

xnova58
29.03.2019 1 z 5

Žádný thriller vás letos nebude šokovat tolik jako Maestra? Haha. Výstižnější obálka by byla: žádný "thriller" vás letos nebude tolik nudit jako Maestra. Vůbec jsem se nemohla začíst do zvláštního stylu psaní autorky. Musela jsem odložit a vůbec nevím, jestli se k ní někdy vrátím.

misowi84
24.02.2019

Nebavilo :-(

miuk
19.02.2019 1 z 5

Nesympatická hlavní hrdinka, hra na umění a dokonalou high society...Trapné, sláma všude, kde se člověk podívá...

Kakajko
14.02.2019 odpad!

Nic hroznějšího jsem v životě nečetla....

Ewiczka
05.02.2019 3 z 5

Vzhledem k tomu jak se kniha prezentovala jsem očekávala trošku něco jiného, ne psycho detektivku s trochou erotiky :) ale špatné to nebylo, byla jsem napnutá až do konce...

Nazli
18.01.2019 3 z 5

Je to takové trochu zvláštní, ale za mě určitě pár zajímavých pasáží k zamyšlení.

Kačaba79
09.01.2019 1 z 5

Jsem na pochybách co o knize napsat. Nebyl to můj šálek kafe a s hlavní hrdinkou jsem se nemohla ztotožnit. Její náhled na svět je mi naprosto cizí a řešení konfliktů vraždou proti srsti.

Janík511
19.12.2018

Kniha se četla velmi dobře. Nejvíce se mi líbila druhá polovina, kdy už měl děj spád a hrdinka se neštítila zabíjet. Konec mě překvapil, ale dal se očekávat. Celkem se divím zápornému hodnocení, za mě dobré. Určitě si přečtu i druhý díl.

Bella1
12.11.2018 1 z 5

Ztráta času.

esfinge
12.10.2018 2 z 5

Knížku jsem dostala a po přečtení hodnocení se mi do ni nechtělo. Nakonec jsem ze zvědavosti přečetla a za mně průměr. Přečíst se dala...

Coolniczka12
03.10.2018 1 z 5

Tak tohle se mi opravdu nelibilo. Hlavni postava nechutne nesympaticka, nesouvisly dej ve kterem jsem se kolikrat ztracela. Vubec se mi to necetlo hezky a jenom jsem se tesila az obratim posledni stranku. Nechapu za co tohle dostalo oznaceni Bestselleru.

Ben Nevis
20.08.2018 4 z 5

Podle komentářů to vypadá, že čtenáři (spíš čtenářky) něco očekávali a dostali něco jiného. Tak to se asi nechali nachytat na reklamu nebo hype.

Neříkám, že kniha je něco světoborného. Napsaná je však celkem solidně a většinu čtenářů přivádí do míst a společnosti, kde se dostanou jen díky televizi či literatuře.

Neříkám, že je hrdinka sympatická. Nakonec však neubližuje nikomu, kdo by si to alespoň trošku nezasloužil. Tyto zlatokopky zrovna nemusím, ale nebudeme předstírat, že neexistují. Tahle je navíc maličko psychopatická. Vyprávění možná trošku kulhá, protože vypravěčka musí před námi tajit důležité informace a pohnutky, abychom se pak mohli divit.

Další problém jsou erotické scény. Podle mě nefungují, alespoň já jsem nebyla vůbec ovlivněná. Autorka se asi snažila příběh okořenit, možná i šokovat, ale přílišná vulgarita škodí. Místo Femme Fatale stvořila lacinou děvku. Možná to byl záměr.

Každopádně se knížka dobře četla, příběh odsypal a prostředí galerií nenudilo. Není to detektivka a stačí se podívat na medializované vraždy - kolik jich bylo vyřešeno?

caroline7390
16.07.2018 4 z 5

Překvapilo mě hodnocení. Ze zvědavosti jsem se chtěla podívat na žebříček nejhůře hodnocených knih a tato mě vážně překvapila. Je pravda, že kniha se hůře četla díky odbornosti co se týče umění ale to bylo jediné, co bych té knize mohla vytknout.

Jana8774
29.06.2018 3 z 5

Kniha se dala přečíst, škoda že ten námět knihy nepsal jiný autor, možná by kniha pak byla čitelnější. Bohužel je kniha velmi špatně napsaná, špatně čitelná a chaotická.

EleanorJane
03.06.2018 3 z 5

No páni... Tak něco takového jsem zatím nečetla. Sex, peníze, moc a mrtvoly. Tak bych to asi shrnula do čtyř slov.

čef
20.04.2018 3 z 5

Není na škodu na chvíli změnit žánr a přečíst si něco jiného než obvykle. Nicméně sny panen a dívek si zase po nějakou dobu odpustím. Ne, že by to nebyla atraktivní četba - život v milionářském víru s mnoha milými chlapci, plném nákupů a jiných orgasmů a příběhem, jak chudá dívka ke štěstí přišla a všem protivenstvím a drsnému světu drsně a úspěšně čelila, se dá dobře dát. Netřeba zde hledat logiku, realitu, ani hluboké myšlenky, jen si tak pěkně snít a to vám děvčata ze srdce přeji.

Slezkairis
06.04.2018

Tak já jsem tady zase zklamaná z těch komentářů . Jasně, že děj je nereálný, ale já jsem se bavila, hrdinka nehleděla nalevo napravo, ty mi nepasuješ, ty taky ne, prásk prásk a je po problému. Ale mělo to náboj, v kombinaci s žhavým sexem...jako proč ne? Příjemně strávené nedělní odpoledne :-)

LadyElisa
28.03.2018 odpad!

V polovině knihy jsem skončila, pokračovat ve čtení jsem už nedokázala. Zatím nejhorší čtenářský zážitek tohoto roku.

pro ženy thrillery

L.S. Hilton