Maestra

Maestra https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305841/maestra-fUw-305841.jpg 2 363 123

Maestra série

Judith Rashleighová cez deň pracuje ako asistentka v prestížnom londýnskom aukčnom dome. Rada by prenikla do umeleckého sveta, ale všadeprítomná korupcia a snobizmus ju oberajú o sily aj o ilúzie. Judith sa zúfalo usiluje spraviť niečo so svojím životom a uvedomuje si, že musí pristúpiť na jeho hru. Aby sa pohla z miesta, prijme druhú prácu a po nociach robí spoločníčku v bare. Keď však odhalí obrovský a pre niekoho veľmi lukratívny podvod v aukčnom dome, vyhodia ju z práce a jej sny o lepšom živote sa zo dňa na deň rozplynú. V zúfalstve prijme ponuku jedného klienta z baru, aby ho sprevádzala na ceste na Francúzsku riviéru. Po nevydarenom pokuse podať svojmu klientovi sedatíva sa musí dať na útek. Je sama a v nebezpečenstve, spoliehať sa môže iba na seba a na svoje schopnosti vedieť sa ľahko pohybovať vo svete bohatých a známych ľudí. V zálohe má však ešte to tajomstvo, pre ktoré ju vyhodili z práce. Sklamaná, podvedená a znechutená sa obráti na dávno zabudnutého priateľa. Priateľa, ktorý ju vždy držal nad vodou. Priateľa, akého by malo mať každé správne dievča: zlosť. Lenže tá nie je vždy tým najlepším radcom...... celý text

Janeee
22.01.2017 4 z 5

Mně se kniha líbila. Sice mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale určitě stojí za přečtení... ;-)

HaniBeni
16.01.2017 2 z 5

No....knihu jsem si na základě lákavého představení v knižním katalogu nechala přinést pod stromeček. A asi jsem čekala něco jiného. Necítila jsem zde žádné napětí, vzrušení, ano párkrát mě činy hlavní hrdinky šokovaly, ale to je tak asi všechno. Strhující ten příběh taktéž nebyl. Co jsem se dočetla, tak snad autorka plánuje více dílů, no nějak mě nenapadá o čem vlastně. A popravdě momentálně už bych ani neměla chuť do nich investovat čas a peníze.

Enessis
10.01.2017 1 z 5

Khinu jsem dostala pod stromeček a musím říct, že jsem tak špatnou knihu dlouho nečetla :( všechno v ní je špatně, jelikož to byl dárek tak mi bylo líto ji nedočíst...jinak bych ji po pár kapitolách odložila.

pavla.ctenarka
09.01.2017 2 z 5

V hodnocení jsou SPOILERY

Knihu jsem dostala pod stromeček jako vánoční dárky a těšila se na příjemný thriller podobně jako před rokem Dívka ve vlaku, která také vyšla v edici Světový bestseller. V knize opravdu byly pasáže, kdy jsem měla chuť hodnotit ji jako odpad, teď s odstupem času jsem o něco mírnější. Kniha má relativně slušný začátek a myslela jsem, že se bude držet té linie placená společnice + nechutný klient. Erotické scény mi přišly celkem přiměřené i co do počtu. Tam asi veškerá pozitiva končí. Následuje překotný sled nepravděpodobných událostí s nespočetem vražd, aby to ve finále hlavní hrdince všechno prošlo - tedy alespoň dočasně. Podle oslovené na konci - "ctihodnosti" - předpokládám, že kniha bude mít pokračování a v posledním dílu bude konečně spravedlnosti učiněno za dost. Místo kvality se autorka snaží zaujmout spíš kvantitou činů, prostředí, postav. Až z toho nakonec vyleze podřadné dílko, o kterém si za půl roku nebudu pamatovat zhola nic. Nejsem zásadní kritik, ale naštvala mě ta masivní propagace, díky které jsem čekala o mnoho víc. Nevím, kdo, kde a kdy tuhle knihu protlačil, ale působí to na mě tak, že hrdinka je asi inspirována životem samotné autorky, která se ke svojí minutě slávy dostala leda tak přes postel.

Magnovak
08.01.2017 1 z 5

Ano, vskutku šokující - jak špatné to bylo. Doufala jsem, že si konečně zase přečtu něco opravdu drsného, ale je to brak. Neskutečně mě rozčiloval popis značek oblečení snad všech postav, působilo to na mě jako cílený produkt placement. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická a vlastně mě to vůbec nebavilo. Nenapadá mě nic pozitivního, co bych o knize mohla napsat. Nudné. Vyhozené peníze.

zuzana2599
07.01.2017 4 z 5

Uf, tak tohle byla pro mě hodně silná káva. Dopila jsem ji ovšem do dna a přiznávám, že mi i zachutnala :-) Mám této knihy plnou hlavu. Nečekala jsem až tak drsný děj, ostrý jak nejpálivější čili papričky. Zvědavost, kam až autorka posune příběh, co ještě dovolí hlavní hrdince Judith, mě nutila nepřestávat ve čtení.
Určitě se Maestra nemůže líbit každému, je příliš otevřená a šokující, no mě určitě dost překvapila. Podobnou knihu jsem doposud nečetla.
Nevhodné pro romantičky :-)

Jana_Hlus
30.12.2016 1 z 5

Naprostá ztráta času, horší než pan Grey. A to už je co říci. Na druhou stranu - skvělá reklama, takhle zviditelnit v podstatě brak. Naštěstí jsem si ji nekoupila, to by mě pěkně štvalo, ještěže fungují knihovny! 1/5

jiri77
29.12.2016 1 z 5

Nudné,nezáživné. Hlavní hrdinka ve mě nevzbudila velké sympatie. Kniha mě trochu začala bavit scénou v hotelovém pokoji a čekal jsem,že se kniha ponese v tomto duchu dál ,naneštěstí se to zvrtlo v béčkový thriller, který se autorka snaží okořenit erotickými scénami. Ztráta času.

Ankavi
28.12.2016 3 z 5

Pro mě strhující určitě ne, thriller taky moc ne, šokující trochu ano... Charakter hlavní hrdinky mě nenadchl, děj nahoru dolů, občas bylo pro mě kupodivu obtížné udržet pozornost. Tato kniha je pro mě bohužel zklamáním.

michpa
26.12.2016 2 z 5

Námět nebyl špatný, ale jak se hrdinka dostala na jachtu a pak ten pobyt v Paříži to byla nuda. Konec k neuvěření, že by tak lehce vyklouzla???

barbora7231
18.12.2016 odpad!

Knížka me zklamala a je mi líto vyhozených peněz.

sllezina
16.12.2016

Teda to je kravina.Vůbec jsem nepochopila o co tam má jít.Hrozná nuda po 6 kapitole odkládám.

Petruse21
15.12.2016 odpad!

To bylo vážně strašné. Snad i Padesáti odstínům zvednu hodnocení. Může mi někdo říct, co na tom bylo erotické? To jako věci typu "naběhlá vulva" a "provazce šťáv"? Jako fakt?
Opravdu nevěřím, že toto někdo mohl vydat...

Lenka1386
07.12.2016 3 z 5

No takhle, thriller roku, to pro mě rozhodně nebyl. Začátek mě moc zajímal, autorka dala na úvod jednu z mála erotických scén, vcelku vkusně napsanou, pak se to točilo kolem obrazů a taky se zadělalo na nějaký podvod - dobře rozjetý, fakt. Ale jakmile se hrdinka dostala na jachtu, tak jsem nechápala, co se to stalo. Úděsná nuda, nikomu o nic nešlo, celé to tak plytce plynulo a vlastně nikam negradovalo. Ke konci se to ale zase docela zvedlo, to musím uznat. I přes občasné zamotávačky a ztrácečky jsem ale dočetla a vcelku s chutí, takže knížku neodsuzuji a možná i doporučím nějaké kamarádce.

mmmisulka.r
06.12.2016 3 z 5

Prohnané, prolhané, vypočítavé a občas i nechutné... pro mě naprostá ztráta času. Opět kniha, která zláká přehnanou chválou a vy pak vlastně ani nechápete proč.

aneta8215
27.11.2016

Docela mě pár situací překvapilo (dostalo!) , ale je to tam častokrát zamotaný že jsem se ztrácela. Čekala jsem že konec bude zajímavý, ale zklamání no... mohlo to být lepší.

kara
26.11.2016 2 z 5

Hodně jsem se na knížku těšila, ale upřímně řečeno, dost mě zklamala. Sice jsem ji dočetla, ale vracet se k ní určitě nebudu. Moc mě nebavila.

Paja85
24.11.2016 2 z 5

Jako trochu zklamání, jednak kniha, kterou jsem četla po delší době...začátek mě docela bavil, čekala jsem, co se z toho vyklube, myšlenka i čtivost fajn, ale když odjela hlavní hrdinka z Cannes, začalo to být celé jakési zamotané, nepromyšlené, nebavilo mě číst už dál...posledních x desítek stránek jsem vzala jen rychločtením.

acul.p
21.11.2016 1 z 5

Kniha mě nebavila... hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická. Egoistická a povrchní stejně jako prostředí, ve kterém se děj odehrává. To že má být thriller šokující byla docela pravda,, někde jsem se opravdu nestačila divit, jak to bylo až "přitažené za vlasy".... Co se ale autorce nedá upřít je dobré vypravěčství a stylistika....tak aspoň jednu hvězdičku za to :)

alcerka
21.11.2016 2 z 5

Tato kniha mi připadá trošku jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Jako by autorka dala do knihy všechno "co prodává" sex, atraktivní prostředí, velké peníze, vraždy.... Ale nějak se to nepovedlo... Nejvíc mě zaujalo asi prvních 50 stran, pak jsem se v popisovaném ději dost ztrácela a až do konce jsem se nedokázala začíst...

pro ženy thrillery

L.S. Hilton