Madly

Madly https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485697/bmid_madly-ULn-485697.png 4 267 267

Truly, Madly, Deeply série

Madly je pokračováním osudů Andie a June a jejich přátel ze studentského Seattlu | Tentokrát se hlavní hrdinkou stává June. Ta, která si nenechá nic líbit, dokáže se prát se světem a stát věrně při své přítelkyni Andie. June má ale tajemství, které si chce za každou cenu nechat pro sebe. Proto si drží od těla všechny muže, kteří chtějí víc než vztah na jednu noc. Vztahy zraňují, stejně jako láska. June ale nepočítala s Masonem. Je vtipný a bohatý a June ho fascinuje. Nezajímají ji totiž jeho peníze ani původ. Temperamentní studentka stále odráží pokusy o sblížení. Mason chce však mnohem víc než jednu noc. Oba hrdinové se neustále provokují, utahují si ze sebe, přitahují se i nenávidí. Jiskří to mezi nimi. June se musí vyrovnat s nezájmem své rodiny a Mason se složitým vztahem k otci, oba bojují o svou dospělost. A tak June začne uvažovat, že by dala lásce ještě šanci. A v dívce, jež celý život skrývá svou pravou tvář, se probudí žena, která najde samu sebe, milovaného člověka a svobodu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Madly , 2020

0197
11.08.2022 5 z 5

Moc ráda jsem se k téhle partě ze Seattlu zase vrátila. Už je to nějaká doba, co jsme četla první díl, který se mně osobně hodně líbil. Sklízel (sklízí) poměrně vlažné recenze. A i já jsem se dlouho rozhodovala, zda do knihy jít. Ještě že jsem ji dala šanci a tím i celé sérii.

Hlavní hrdinku June známe dobře z předchozího dílu jako sebevědomou, drzou a hlasitou holku. Vlastně taková je pod maskou, kterou si denně nasazuje. Ve skutečnosti je to dívka, která nemá ráda samu sebe kvůli jedné vrozené věci. Nehledá vztah, protože si nechce žádného chlapa pustit blíže k tělu.

Mason je mladý majitel nočního klubu, který vede, jak nejlépe dovede. Dobrý kamarád, který je tu vždy pro své přátele. Navíc chodí skoro pořád v obleku :-). Ten si mě získal a rozhodně musím vypíchnout, jakou měl s June trpělivost. Neustále ji zval na rande. Ne nebral jako odpověď a stále se snažil a to i po tolika měsících. Měl výdrž a chtěl být s June. Cítil, že je to ta pravá a nevzdával to. Do toho musel řešit určité rodinné trable. Neměl to taky jednoduché.

V téhle knize jde hlavně o jedno důležité téma. Sebeláska. Chápu, že na někoho June může působit vyloženě nesympaticky, ale je třeba se do ní aspoň trochu vcítit. Když ji určitá věc na sobě připadá odporná a nesnese ji, jak by si mohla myslet, že někomu jinému by se to líbilo? V minulosti zahodila svou masku a jak to dopadlo? Blbě. Kdo by se pak nebál? Hodně nás formují rodiče a ti v tomhle případě hodně selhali. Jako přečtěte si to, ale jak se mohli tak chovat k vlastní dceři? Jak ji mohli dávat najevo, že se za ni stydí, že nemůže vyčnívat a musí to zakrývat. Ono když to posloucháte tolik let, tak je těžké uvěřit něčemu jinému.

Vzpomínám si, že to co měla June měla i jedna spolužačka na základce na druhém stupni. Řekla bych vzhledem k popisu, že to měla tak poloviční, ale hlavní je, že co si vzpomínám, nepamatuji si, že by se ji za to někdo posmíval. Byla oblíbená a ani se to nesnažila skrýt. Bylo to v pohodě. A taky to byla taková veselá kopa. Ta neměla rodiče tak chladné jako tady June.

Je pravda, že na konci už i mě June začala trošičku štvát. Hlavně proto, že Mason vůbec nepůsobil, jako někdo komu by "tamto" vadilo. Naštěstí to bylo až ke konci, kdy už to začínalo nabírat jiný směr :-).

Když to shrnu, celý příběh jsem si užila. Oceňuji pohled obou postav, což nebývá u německých autorek typické. Andie mi přirostla ještě víc k srdci, hlavně kvůli tomu co udělala na konci. Dobře, že takový poklad June měla. To jak Mason oslovoval June "kočičko" mi občas trochu vadilo, ale v pohodě. Epilog byl na jedničku a těším se na poslední díl.

eliska8983
10.07.2022 1 z 5

Aneb "chci ho, ale nemůžu, tak mu budu furt nadávat a posílat ho do háje a budu na něj naštvaná konstatně" a "chci ho, chybí mi, nemůžu s ním ale mluvit bo mi chybí komunikační schopnosti" bez žádného většího děje s neustálými repetivními myšlenkami a dialogy. Ach jo, ztráta času.

Ralemo
06.06.2022 5 z 5

Druhý díl stejně povedený jako ten první. June se narodila s menší vadou na kráse a trpí tím celý život, její rodiče jí to neusnadňují a tak se uzavírá do své bubliny a přes své hradby k sobě nikoho nechce pustit. Každopádně odvážný rytíř Mason se nevzdává a pomalu, ale jistě Juniny hradby proboří. Opět chválím děj z pohledu obou dvou hlavních hrdinů. Mason byl miláček a zamilovaný blázen. Velice mě bavily slovní přestřelky mezi hlavními hrdiny. Postupoval podle svého plánu a nakonec získal srdce své milované. :)

Kacka999
06.06.2022 3 z 5

Oproti prvnímu dílu lepší. Ale i tak to není žádnej strop.

pogmanka
29.05.2022 5 z 5

Musím říct, že tenhle díl se mi líbil víc než první a přečetla jsem ho během jednoho jediného dne, takže čtivost mu upírat také nelze. Za mě moc pěkné dílko, které se zabývá důležitým tématem a myslím, že ho zpracovává dobře. Obě postavy jsem si oblíbila. Chvilku mi sice trvalo se začíst, ale pak už to šlo dobře.

Hatshepsut
17.05.2022 4 z 5

Příjemný romantický příběh. June se nakonec dokázala vyrovnat se svým trápením a rozhodně tam chemie mezi ní a Masonem byla. Hlavní problémy se zde neřeší nějak do hloubky, ale to knize neubírá na čtivosti. Nejsou zde vyhrocené emoce a vyprávění má takový převážně poklidný průběh a samozřejmě šťastný konec.

"Nevěřím na osud. Už ne. Myslím, že máme život ve svých rukou víc, než si myslíme."

Lucyk01
10.05.2022 4 z 5

Půl roku jsem čekala na druhý díl ze série a konečně jsem se dočkala. Zajímalo mě jaký příběh skrývá June a Mason.

Kniha se zabývá tématem self-love (sebelásky) a nestydět se za sebe a za svůj vzhled, protože to není podstatné. Myslím si, že toto téma je dost podstatné, ale málo rozebírané. Což je chyba.

Začnu tím, že prvních 100 stran jsem nadávala na chyby (např. před mě, špatně pokládání vět nebo neznalost překladatele, že si zjevně nevyhledal, co to znamená zkrátka CEO - u nás je to generální ředitel ;....)
Dále mě štvalo, že Mason June oslovoval pořád KOČIČKO. Copak se děje kočičko? Půjdeme spolu na rande, kočičko? A bylo tam třeba 3 na jedné stránce v dobu, kdy ji uháněl, zval ji na rande a balil. Přitom řekl, že ji nechce jen ulovit do postele, jenže to tak z jeho tonu vyznělo opačně a mě to tam prostě neseděl. Zato na konci, když byli už spolu chodili, tak to oslovení mi přišlo i v hodné a milé, ale jindy jsem měla chuť tu knihu vyhodit z okna.

Každopádně všem DOPORUČUJI!!

Je to milé počtení, hezky a rychle se to čte, ale zkrátka hlavní postavy mi tak nepřirostly k srdci jako Andie a Cooper, proto jsem v příběhu více i pozorovala jak se vyvíjel vztah mezi nima prostě jsou sladký.
Nicméně si myslím, že první díl (Truly) bylo lepší, proto dávám nižší hodnocení.

Bajuli
03.05.2022 5 z 5

Moc krásná knížka. Hezká oddechovka, s pěknou dějovou linkou a ještě lepší myšlenkou. Ano kniha má své nedostatky, ale rozhodně předčila má očekávání. Vím, že za delší dobu si ji zase ráda přečtu. ️

AliceTief
27.04.2022 3 z 5

Tak tohle mi trvalo opravdu hodně hodně dlouho přečíst, myslím, že jsem mezitím přečetla asi 30 jiných knih, než jsem se donutila dočíst dokonce. Až tak se to táhlo....V podstatě stačí přečíst, první dvě kapitoly a poslední dvě a máte výsledek celé knihy. 3 hvězdy dávám za přátelství mezi hlavními hrdiny a nakonec happy end...

ivetapl
25.04.2022 3 z 5

June má od narození vadu, kterou před světem skrývá. Její rodiče ji to také úplně neulehčovali. Mason má také své démonly - například jeho otec...

No. V knize mi chyběl nějaký wow efekt, stejně jako nějaký zvrat.
June mě štvala, jak se k Masonovi chovala. On se poté choval jako idiot. Ale asi se mu nedivím. Na jeho místě bych June fakt poslala k čertu a kašlala bych na ni. ‍️ Chápu, že se sebou měla problém. Ale Mason si to nezasloužil....
June Masona tedy pořád odmítala, pak se choval jako debil. Pak najednou scéna s otcem a bum, June opět odmítne Maosna, ten se opije, June si něco uvědomí a najednou už nemá se sebou problém se mu ukázat taková, jaká doopravdy je a hurá #happyend!

Asi jsem se do June nedokázala úplně vcítit nebo nevím. Strašně mě štvala svým chováním. Podle mě ty drahoty v jejich věku dělala úplně zbytečně. June i Mason mi občas připadali jako puberťáci, jak se chovali.

Takže bohužel, za mě je Madly zklamání.... Ale playlist je skvělý.

terikus
14.04.2022 4 z 5

Bylo to lepší, než první díl, ale pořád mi tam nějak něco chybělo...něco jsem i musela přeskakovat, což skoro nikdy nedělám...

Zuzana215
03.04.2022 4 z 5

Upřímně se mi do příběhu June nechtělo, protože už z prvního dílu mi připadalo, že to bude otřepané nadbíhání ze strany Masona..ovšem OPAK BYL PRAVDOU. Celou knížku jsem čekala, kdy vyplave na hladinu Junino tajemství, tu a tam už to vypadalo, že si ho snad vezme do hrobu:) Když pominu tu kočičku, tak se mi to líbilo.. těším se na závěrečný díl..

Áža707
28.03.2022 5 z 5

June a Mason za mě byly skvělé postavy již v prvním díle a proto mě jejich příběh hodně zajímal a lákal. Myslím, že jsme dostali přesně, co se dalo očekávat. Jejich humor, vtipky a poznámky doopravdy stojí za to! Nesouhlasím s názorem, že mezi postavami nebyla chemie, rozhodně tohle cítím jinak.

Pokud bych měla vybrat zatím nejoblíbenější postavu této série, řekla bych že Mason, protože jeho cílevědomost a snažení je něco úchvatného. Upřímně jsem čekala, že vztah s otcem budem více vygradovaný a vlastně mě velmi překvapilo rozhodnutí Masona v závěru. Nejsme ochuzeni ani o postavy Andie a Coopera, kteří s našimi hlavními hrdiny tráví čas a snaží se jim pomoci.

Kromě klasické romantické linky, kterou německé autorky doopravdy umí psát, tak zde zase najdeme něco hlubšího. June to nikdy neměla jednoduché a od dětství se potýká s problémem. Díky rodičům má sražené sebevědomí na nulu. A upřímně já bych její rodiče fackovala, až by mě ruce bolely! Protože jejich chování je naprosto strašné a nechápu, že se mohou takhle chovat ke své dceři.

Pravdou je, že zde asi mohlo být o trochu více rozebrán Junin problém a celkově její vyrovnání s tím. I když je pravda, že i v knize došla výraznému posunu, obzvlášť na konci příběhu. Rozhodně zde opět musím zmínit rodiče, protože v tom vidím velký problém a kdyby se k tomu postavili lépe, tak i samotná hlavní hrdinka se chová jinak.

Za mě je tento díl lepší než první a náramně jsem si čtení užila. Dlouho jsem přemýšlela, že bych knize dala 5 hvězd, ale přece jen tam jsou drobné nedostatky, proto jsem trošičku snížila své hodnocení.

Pokud máte rádi romantiku a vyhledávate knihy od německých autorek, tak vám právě tuto mohu doporučit. Jestli se vám líbil první díl věřím, že vás nadchne i druhý.

⭐ 4.5/5

RoseDadas
16.03.2022 5 z 5

Autorčin styl je podmanivý, do romantického příběhu se snaží dosadit i nějakou problematiku nejen mladých lidí, její dílo je tak poutavé a díky romantice také odpočinkové. Navíc, autorka své ženské hrdinky nepopisuje vůbec hloupě, jsou chytré, cílevědomé a milující.

Obě postavy mě neskutečně bavily. Jak June, tak i Masona jsem si oblíbila už v Truly a neskutečně moc jsem jim fandila. Nemusíte se bát, že budete ochuzeni o Andie, Coopera nebo Dylana, mají sice logicky méně prostoru, ale jsou tu.

Ála1968
16.02.2022 2 z 5

Mě osobně kniha nezaujala a zřejmě tato autorka nebude patřit k mým oblíbeným

nela3812
01.02.2022 3 z 5

Moc jsem se na druhý díl těšila, protože už v prvním mě moc bavila chemie mezi June a Masonem. Bohužel jsem ale měla příliš velká očekávání, která ještě podpořila předmluva autorky slibující zapracování citlivého tématu „sebelásky a sebepřijetí“. Anotace i autorka slibují příběh nabitý energií a hledání sebe sama. Ale kde ten příběh je?

Našla jsem několik momentů, kdy mě energie mezi hlavními hrdiny opravdu bavila, většina knihy se však věnovala omílání těch samých myšlenek. V případě June jsem doufala, že autorka její „nemoc“ a pocity trochu více rozvine a ponoří se více do hloubky. Kromě počáteční zmínce jsme se ale hlubších myšlenek na toto téma dočkali až na samém konci, kde to bylo sice hezky zpracované…ale rozhodně to podle mě neodpovídalo prvotnímu slibu.

Co musím ocenit je humor, ten mě v knize bavil. Upřímně jsem se nad většinou Juniných poznámek od srdce zasmála. Její jízlivé poznámky mě baví. To však už nemohu říct o její tvrdohlavosti a vztahovačnosti. Ale i to k ní patří, i když mi to není sympatické.

No a Mason? To je moje láska. Nebo alespoň byl, než jsem vzala do ruky tuto knihu. Ten chlap zkusil opravdu vše, aby se do něj zamilovala a aby svolila k jedné schůzce. Z těchto dvou hrdinů je pro mě on mnohem více sympatický. Ale i u něj se mohla autorka více pověnovat jeho vnitřnímu trápení s otcem, alespoň by jeho myšlenky byli rozmanitější. I on ztratil tu svou energii.

Téhle knize chybí náboj, který tito dva hlavní hrdinové ještě v minulé knize měli. Dávám 3/5 za ten humor a Masonovy pokusy dostat June, které stojí za to! Ale jinak…L Dost se bojím pouštět do další knihy, která se zaměří na dosud téměř nepoznaný pár…ale na druhou stranu, když k nim nemáme blízko, nemůžeme se tolik zklamat ne?

TerryDee
30.01.2022 5 z 5

Madly je pokračování série Truly, Madly, Deeply, kde se tentokrát našimi hrdiny stávají svérázná June a pohodář Mason. A že se máme na co těšit.
Mason je do June už nějaký ten pátek zamilovaný a snaží se ji přemluvit ke schůzce. Nicméně June stále odolává a Masona odmítá. Bojí se totiž, že by mohl odhalit její tajemství, jenž střeží před všemi, neboť po minulých zkušenostech to nechce prožívat znovu. A z toho důvodu Mason taktiku, která by mohla konečně zabrat, protože June zjišťuje, že vůči Masonovi není tolik imunní, jak si myslela, a že ho začíná mít ráda.
Kniha se mi líbila od samého začátku nejen svým humorem (konverzace mezi Masonem a June jsou úžasné), ale i svým poselstvím (není nic důležitějšího, než přijmout sama sebe a mít se ráda taková jaká jsem). Už jen kvůli tomu to musím doporučit.

happy19
29.01.2022 5 z 5

A dám plný počet!Protože se mi zamlouvá styl psaní...Mason..ach co chcete víc?:-)))
Příběh splnil mé očekávání,takže spokojenost.

„Když někoho opravdu milujete, tak si vedle milionu důvodů, proč to skončit, vždycky najdete jeden, proč zůstat.“

Ewwe
23.01.2022 3 z 5

Kniha mi o proti předchozímu dílu přijde slabší. Zbytečně natažená, zbytečné pasáže o tom, jak June odmítá Masona. To je samé, chci ho, nechci ho, chci ho. Příběh by se dal uchopit lépe, námět se sebeláskou je totiž fajn, jen je potřeba z toho vytřískat co nejvíce. Což bohužel tady nebylo. Kniha má 352 stran a je tam o té sebelásce tak žalostně málo. June se sebeláskou bojuje celý život, nasazuje masku a ke konci se záhadně "vyléčila". Stačilo se jen odlíčit a hotovo.. Takhle to bohužel nefunguje a je škoda, že v tom autorka nešla do hloubky. Mělo by to lepší příběh, který by byl uvěřitelný.

zuzak82
30.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Nedočetla jsem, a to je u mě co říct, proto nehodnotím. Tento díl jsem četla hned po prvním dílu. Prostě mě to nebavilo a hlavní hrdinka mě štvala ještě víc než v prvním díle. Takže zatím teda nee.

EDIT: Po vice než půl roce jsem knihu znovu zkusila a tentokrát jsem dočetla do konce. Hodnotím 60%.

přátelství láska rodina tanec péče o vzhled

Ava Reed (p)
německá, 1987