Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499299/bmid_pad-do-tmy-ZCu-499299.jpg 4 342 342

Madison Harperová série

Začátek strhující detektivní série od bestsellerové autorky Detektiv Madison Harperová a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe mají jedno společné – oba si odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Teď spojí síly, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která zmizela z letního tábora na severu Kalifornie. Madison je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství, vedoucí však mlčí jako zařezaní. Pak ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala… a události se dají do pohybu. Madison Harperová byla odsouzena za zločin, který nespáchala. Teď je ale na svobodě a je odhodlaná zjistit, kdo ji do vězení dostal. Pátrání ji přivede za Natem Monroem. I on se totiž neprávem ocitl v cele, kde čekal na trest smrti za vraždu své snoubenky. Byl však zproštěn viny a po svém propuštění se stal soukromým vyšetřovatelem. Madison doufá, že s Nateovou pomocí očistí své jméno, najde svého syna a získá zpět místo u policejního sboru. Na Natea však čeká jiný případ, který musí nejdřív vyřešit. A tak se společně vydávají na sever Kalifornie, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která beze stopy zmizela z letního tábora. Je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství. Vedoucí mlčí jako zařezaní a Jennyini rodiče nejsou dvakrát nadšení, že se soukromí vyšetřovatelé pletou policii pod nohy. Když ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala, události se konečně dají do pohybu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Shadow Falls , 2021

Olous1
08.01.2023 5 z 5

Tak opět skvělá dvojice vyšetřovatelů. Skvělá začínající série. Perfektní propracování, já jsem si to užila. A jako bonbónek pejsek Brody. Už se fakt těším na další díl, doufám, že brzo. Za mě určitě doporučuji,100%.

Peggy2711
16.12.2022 4 z 5

Pěkně si nás autorka povodila, každou chvíli to vypadalo na jiného viníka a jiný scénář událostí. Kniha se mi líbila, pořád se něco děje, rozvíjí se i soukromí hlavních hrdinů, o kterém se jistě dozvíme víc v dalších dílech. Konec hodně překvapivý. Dvojice vyšetřovatelů hodně originální a Brody super.

Agatha84
12.12.2022 1 z 5

Kapitoly jsou krátké, čtivé, příběh rychle ubývá. Problémem ovšem zůstává absence děje, bezduchost rozhovorů a celkově podivný nápad s výběrem hlavních vyšetřujících.
Moc dobře vím, že bývám hyperkritická a sama bych nedokázala napsat ani dost dobrou slohovou práci, nicméně pokud chci strávit čas s knihou, jistá očekávání prostě mám. A tady opět naplněna nebyla. Vše plyne jen po povrchu, občas mě hrozně štvou ty prostoduché dialogy a zcela tu chybí jakákoli chemie mezi zúčastněnými či samotná esence příběhu.
Bohužel, já už se s autorkou nepotkám.

alzbeta4340
02.12.2022 5 z 5

Originální dvojice soukromých vyšetřovatelů prověřuje zmizení malé dívky z letního tábora. Zdá se, jakoby ji doopravdy hledal jen málokdo. Do případu se také promítá soukromí obou detektivů. Jako bývalí vězni si odpykali svůj trest a oba dva hledají osoby, kvůli kterým byli nespravedlivě odsouzeni.
Případ ukončen, série pokračuje dál. Velmi doporučuji k přečtení.

ArwenAragorn
17.11.2022 5 z 5

81%
"....Zapadákovem jsme už dlouho. Svět na nás zapomněl a z valné části za to může to jméno Shadow Falls. Padá stín. Jako by tu hrozil pád do tmy..."
_____________________________________________________________________________________________________________
Velmi dobrý psychologický thriller. Rozbíhá se pozvolna, ale ke konci už je to úplná smršť zvratů, pokaždé jsem si myslela něco jiného. Hodně a příjemně mě překvapil. Madison a Nate jsou sympatická dvojka. Další díl s nimi si ujít nenechám.
Doporučuji.

Jenny46
15.11.2022 5 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala, ale je to vcelku příjemné překvapení vypadá na začátek dobré série...
Jako bylo to originální od začátku čtivé, zvláštní detektiv a soukromý vyšetřovatel sympatická dvojice. doporučuji

radus
15.11.2022 5 z 5

Zajímavá knížka, u které by mě nenapadlo, že se děj takto vyvine a vy vlastně skoro do konce nevíte, komu a čemu máte věřit. Samozřejmě budu s nadšením očekávat další pokračování, protože je tam ještě spousta neznámých, které je třeba objasnit a vyřešit.

Duchoslp
11.11.2022 3 z 5

Nate a Madison jsou zvláštní dvojce vyšetřovatelů, kteří mají kupu problémů z minulosti a přesto se snaží pomáhat jiným.
Pátrají po ztracené dívce a snaží se rozplést klubko lží, protože nic není, tak jak to vypadá. Motiv a děj není špatný, jen styl psaní mi úplně nesedl.

hana1039
10.11.2022 4 z 5

Myslím, že jako úvodní první díl se povedl a můžeme se těšit na další... otevřený konec,ten je pro autora zárukou, že čtenář si nenechá ( většinou ) ujít pokračování...jednu hvězdičku si proto nechávám na další díly :-))

radus
10.11.2022 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila, byla poutavá od začátku do konce. Těším se na další díl, už jsem napnutá jestli Nate najde vraha Stacey a jestli se Madison podaří očistit svoje jméno.

Izu
07.11.2022 2 z 5

Zdlouhavé, překombinované. Nemůžu doporučit.

Hella
07.11.2022 5 z 5

Jo, tak tohle mě chytlo od první stránky! Těším se na pokračování a doufám, že s těmi zloduchy pořádně zatočí!

alexis818
03.11.2022 5 z 5

Vypadá to na super sérii,moc se mi to líbilo.Vse bylo bez námitek,dej,styl psaní,krátké kapitoly a napětí.Doufam,že brzy bude další díl.

berila
31.10.2022 5 z 5

Výborný začátek nové série a už se těším na další pokračování. Ale opět mám dilema s odsouzením pachatele. Zcela originální tým vyšetřovatelů mi sedl a uvidím, co bude následovat. Autorce velké díky za přidaný bonus ve formě psa. Všem doporučím k přečtení.

biki
30.10.2022 4 z 5

Už v upoutávce na knihu mě zaujali oba navýsost originální hlavní hrdinové se skutečně nezáviděníhodným osudem, který sám o sobě sliboval velmi zajímavé momenty. Po této stránce mě autorka rozhodně nezklamala - Nateův příběh je sice poměrně jasný, ale Madison svá tajemství v této knize rozhodně ještě neodhalila v celé šíři. A jejich první společný případ vůbec není jednoduchý - pohřešované dítě, jeho rodina s tragickou minulostí a jen s tušením jakýchsi spodních proudů..., liknavý přístup policie při vyšetřování - to všechno vytváří svižný napínavý příběh, který se velmi dobře čte. A jak již bylo dříve řečeno, Brody znamená opravdové zpestření příběhu a zcela jistě v něm hraje roli.
Proč jsem ale strhla jednu hvězdičku? Události v závěru a celkové rozuzlení příběhu mi totiž připadají už trochu překombinované, nevěrohodné, jakoby tam těch dílčích motivů chtěla autorka nacpat co nejvíc. Kdyby zde byla jen trochu umírněnější, neváhala bych s nejvyšším ohodnocením. Ani tyto výhrady mi však nezabrání těšit se na pokračování série (velmi slibný nástřel v závěru této knihy).

Mandlevest
23.10.2022 5 z 5

Začátek nové série a , za mě, trefa do černého, tohle bude série, která se mi trefila do vkusu a bude mě bavit, hurá :-). Stejně jako moje oblíbená jeny-v, jejíž komentář mě silně navnadil si knihu přečíst, za což děkuji :-), jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Absolutně originální a sympatická dvojka Madison a Nate s pohnutou minulostí, která ovlivňuje i jejich současný život a k tomu opravdu výborně zpracovaný detektivní příběh o pohřešované dívce Jenny, uvěřitelný a velmi napínavý. A jako třešnička na dortu Brody, scény s ním jsem si opravdu, jako mnoholetá pejskařka, užívala. Moc doufám, že série bude pokračovat, je skvělá.

jeny-v
09.10.2022 5 z 5

Své hodnocení tentokrát začnu koncem: "poděkováním manželovi, že ochotně běhá do krámu pro čokoládu", protože se tato činnost určitě kladně odráží ve spisovatelčině kariéře. Její první knihu jsem přečetla na jeden zátah, nebyl totiž prostor k tomu, abych odložila napínavé čtení s prvky psychothrilleru a překvapivým koncem. "Po propuštění z vězení se člověk cítí strašně sám a opuštěný, proto musí bývalí trestanci držet při sobě" - tak začíná spolupráce zajímavé dvojice Monroe a Harperová, kterou si v dalším pokračování nenechám ujít. Pátráním po zmizelé dvanáctileté Jennifer Lucasové pověří její babička Esme právě tyto dva vyšetřovatele. V provozování a organizaci letního dětského tábora v Shadow Falls jsou velké mezery, chyb se dopouští i místní policie a něco tají i rodiče Anna s Grantem. Během čtení nahlédneme i do soudního procesu a deníku pacientky dr. Jarvisové.

Evelin2506
02.10.2022 4 z 5

Podle mě hezký napsané - rozuzlení mě překvapilo. Určitě si přečtu další díl.

Majuš333
24.09.2022 3 z 5

Priznám sa, že mám trošku zmiešané pocity... Celé to na mňa pôsobilo takým chladným dojmom... A Madison s Nateom mi tiež moc nesadli, chýbala mi medzi nimi ta povestná iskra :( Brody bol pre mňa skvelým spestrením :)
Ale určite si pokračovanie prečítam, pretože veľa vecí zostalo zahalených pod rúškom tajomstva...

„Zkuste si představit,“ pronese zamyšleně, „že jednoho dne vyjde slunce v den, kdy pro nás oba všechno skončí.“

Jeanine8
21.09.2022 5 z 5

Netradiční hlavní postavy, napínavý příběh. Určitě budu sledovat další vývoj postav.