Madeleine

Madeleine https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173479/madeleine-173479.jpg 4 122 34

Autorka se coby americká ministryně zahraničí během dvou prezidentských období Billa Clintona podílela na zásadních politických rozhodnutích své doby a účastnila se nejednoho dějinného dramatu, od mírových jednání na Blízkém Východě přes zásah NATO na Balkáně po politické střety s Iránem či Irákem. Pozoruhodný však byl i autorčin předchozí život - jakožto dcera českého diplomata se už v dětství pohybovala ve vysokých diplomatických kruzích; jakožto nadaná studentka, pocházející ovšem z komunistického Československa, se musela zorientovat v nové vlasti; jako uznávaná diplomatka musela sloučit náročnou kariéru a rodinný život…O tom všem Madeleine Albrightová dokáže vyprávět se svým příslovečným šarmem a jemným, inteligentním humorem - a výsledkem je jeden z nejlepších politických memoárů posledních několika desetiletí.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Argo

Madam Secretary , 2003

nativa
27.12.2016 4 z 5

Velice zajímavá ženská.
A zajímavý pohled na současné dějiny. Pár věcí je cítit vylepšením, ale rozhodně doporučuji.

raffi
04.12.2015 3 z 5

Táto autobiografia by ma zaujala viac, keby sa bol do nej pustil šikovný prekladateľ. Ale to množstvo chýb je otrasné a knihe hodne ubližuje. Napriek tomu je zaujímavé si prečítať životopis jednej z najlepších političiek vôbec.

Erilenne
01.03.2015

Šikovně sepsané paměti krajně nesympatické ženy. Nemohu hodnotit.

honey321
03.02.2015 3 z 5

Tohle hodnocení je velice těžké. Jedná se o biografii velice úspěšné a silné ženy. Avšak co mě od knihy mnohdy téměř odehnalo bylo velké množství názvů, jmen a politických událostí. I tak se však jedná o velice inspirativní, avšak ne lehké čtení.

Jana_Z
24.01.2015 5 z 5

Naší politiku viděnou očima televizních novin vnímám jako něco poněkud nechutného. Mám pocit, že se "tam" jen hádají jako děti na písečku a výsledky jejich práce nevidět. Oč jiný je svět, který nám ve své knize ukazuje Madeleine Albright. Je to svět vskutku fascinující a jeden má zrovna chuť se do takového života zapojit. Ale čím to je? Je to způsobem vyprávění MA, nebo jsou USA tolik odlišné od toho našeho českého rybníčku? Nebo i u nás se dějí dobré věci, jen na ně nenarazíme v televizních novinách?

hastings
17.01.2015 5 z 5

Bravurně napsané memoáry ze zákulisí tvorby světových dějin.

Jihorka
09.09.2014 4 z 5

Knihu jsem přes její rozsah přečetla velmi rychle. Zákulisí zahraniční politiky USA, zejm. ve 2. polovině 20. stolení, jako na talíři. K tomu systém fungování administrativy i osobní události v životě autorky. Mnohé soudobé historické momenty mi kniha osvětlila. Doporučuji.

Belatris
05.05.2014 5 z 5

Přes obrovskou dávku politiky ve vší složitosti mezinárodních vztahů (pro laika, který jen přelítne na internetu titulky novin) je to kniha strhující, a hlavně vyvážená co do poměru osobních a pracovních věcí. Po hutné pětistovce stran je mi líto, že přijdu o svou každodenní dávku vyjednávání.

MuFick
20.12.2013 5 z 5

Pro mne velmi zajímavá a výborně čtivá kniha. Moc mne bavilo popisování neustálých jednání, osobní postřehy a vtipné poznámky. Zatím jsem žádné podobné paměti nečetla, ale po této knize se jim bránit nebudu:)

AlesXXX
11.11.2013 5 z 5

"Jeden z nejlepších politických memoárů posledních několika desetiletí"
Reklamní slogan tentokrát nelže. Kniha je čtivá, zajímavá a příběh M. Albright fascinující. Mám rád prostředí nejvyšší americké politiky a mám rád příběhy lidí, kteří něco dokázali.
Kniha rozhodně stojí za přečtení i utracené peníze. :-))) Jediné co ji trochu kazí je překlad. Ale není to nijak dramatické. Knihu přečtete "jedním dechem", takže chyb si moc všímat nebudete.

Nemerose
26.07.2013 4 z 5

Klobouk dolů před MAK! Trochu knize, hlavně jejímu humoru, ublížil rychlý překlad, ale to nic nemění na pracovním vytížení paní Madlenky, jejímu nadhledu a schopnostem

Koka
22.04.2013 3 z 5

Zajímavá kniha, ale otřesný překlad, který byl dokonce svého času nominován na "anticenu" Obce překladatelů. Snaha vydat knihu v češtině brzo po jejím americkém vydání se strašně neblaze projevila na úrovni české verze, která přináší takové zkomoleniny, až je to místy k smíchu (ač obsah textu je vážný).
Autorka je osobnost, která dovede realitu reflektovat za použití svých "českých kořenů", tedy s humorem, nadhledem. Kniha se od obdobných děl, napsaných politiky - muži, liší jakýmsi ženským prvkem, který ji dává šťávu.
Dost protestuji proti zde uvedenému žánrovému zařazení "naučná literatura - autobiografický román" , kniha není ani jedno, ani druhé, jde o čisté PAMĚTI. Nevím, jaké vůbec "škatulky" jsou k dispozici, ale román to v žádném případě není. A naučná literatura ? Nu, možná by se mohli někteří naši diplomaté z ní něco naučit ...

mončičáček
04.05.2012 5 z 5

Moc pěkná biografie dámy s českými kořeny, které si váží spousty lidí nejen u nás a v USA, obdivuji ji....

WEIL
30.09.2011

Zajímavý člověk, co to dotáhl z českých končin nejvýše ve světové politice.