Zabije tě

Zabije tě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460873/bmid_zabije-te-Ots-460873.jpg 4 156 156

Maddie Ivesová série

< 2. díl

Grace Hughesová leží zkopaná na podlaze koupelny a snaží se popadnout dech. Už nemůže ignorovat prostou pravdu: musí odejít, jinak ji její násilnický partner zabije. Grace je vězněm ve vlastním domě, má však plán, jak se osvobodit. Pomůže jí seržantka Maddie Ivesová. Ta momentálně pracuje v týmu, který se specializuje na pomoc obětem domácího násilí. Jenže netuší, že žena k ní nebyla zcela upřímná a vše je mnohem horší, než se na první pohled zdá. Grace běží čas. Musí utéct, jinak zemře. Zabije tě je druhá kniha z nové detektivní série s mladou ambiciózní vyšetřovatelkou Maddie Ivesovou a věčně nabručeným inspektorem Harrym Blakerem.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

He will kill you , 2019

Avila
19.09.2021 4 z 5

Dobře napsaný thriller tentokrát s tématem domácího násilí... O tom se nečte úplně s lehkým srdcem...
Ale jinak velmi dobře promyšlená zápletka, žádná hluchá místa. A hlavní hrdinové Maddie i Harry jsou skvělá dvojka která mě baví.

pch1976
18.09.2021 5 z 5

Výborná kniha, napínavá. Nečekaný děj. očekávaný závěr

Calibra
08.09.2021 4 z 5

19/21 Kniha se mi libila víc než první díl. Maddie mi přišla vyzrálejší a Harry míň marousovitý. Samozřejmě jsem se pozastavovala nad jednáním některých hrdinu, ale asi i takový lidi jsou. Těším se na třetí díl a jsem zvědavá, jak to dopadne s Adamem.

KatyM.
30.08.2021 3 z 5

Kniha sice čtivá, ale pasáže o domácím násilí byli hodně drsné, doufám, že 3. díl už nebude tak depresivní.

Katania
24.08.2021 4 z 5

Občas se děj táhl, ale jinak zajímavé až děsivé čtení. Nemám téma týrání žen moc ráda. Hlavní vyšetřovací dvojice se mi líbí.

Alena1957
15.08.2021

Zajímavý drsný napínavý příběh týrané ženy, kniha se četla velice dobře.

astra3
10.08.2021 4 z 5

Čtivé. Ale číst o týraných ženách je dost depresivní.

Hella
26.07.2021 4 z 5

Já vím, že můj pohled je možná úzkoprsý, ale mně Grace s postupem děje pak už líto nebylo. Tohle si nechat líbit, když vedle mě sedí pomoc....? Ne, nepochopím. Jinak se mi příběh moc líbil a konec jsem si četla dokonce 2x.

jeny-v
23.07.2021 5 z 5

I když jsem získala tuto knihu poměrně brzy a těšila se na ni, tak jsem dlouho otálela s jejím čtením, a to díky anotaci. Vzpouzím se o tomto tématu číst nebo vidět film, cítím strašnou lítost a soucit s těmito obětmi, jako je Grace, lomcuje se mnou bezmoc a vztek. Zpět však k obsahu, který má v sobě vše, co napínavý příběh má mít – nastražené výbušniny, vyděračské video, "pravděpodobnou" vraždu, rozplétání indicií a hlavně zápornou postavu „sadistickýho magora“ Craiga. Spolupráce detektivů Maddie Ivesové a Harryho Blakera je opět čtenářskou harmonií a šarmem – konec dobrý, všechno dobré…..

Terka18
22.06.2021 5 z 5

Jsem moc spokojená s knížkou,příběh byl super. Možná i trošku lepší než první díl. Rozjezd hned na začátku a jen se rychlost a napětí zvyšovalo. Za mě super.

ArwenAragorn
22.06.2021 5 z 5

81%
Znamenalo to, že Grace je ve velkém nebezpečí. Znamenalo to, že Maddie ji bude muset najít jako první.

Tento díl se mi líbil stejně jako první, je to pořád skvělé čtení.
Pasáže o domácím násilí jsou někdy hodně drsné, velice sugestivní, a je to tlak na emoce. Já jsem byla dojatá ze závěru. Maddie a Harry jsou opět výborná dvojka (Harry se mi líbí čím dál víc) a zápletka je dobře promyšlená.
Takže na nic nečekejte a pusťte se taky do čtení!

Duchoslp
09.06.2021 5 z 5

Líbila se mi první knížka s Maddie a bručounem Harrym a druhá byla stejně skvělá. Téma domácího násilí jako jedna z dějových linií Vás určitě nenechá bez emocí.

evonra
06.06.2021 4 z 5

Zajímavě vystavěný detektivní příběh, který se v závěru proplete do velmi dobrého vyústění. Přestože ty drsné pasáže o domácím násilí byly někdy až moc, ale asi i právě tímto si autorka své čtenáře udržovala v neustálém střehu až do konce.
Vyšetřovací duo opět super, určitě si přečtu i další díl z této série.

Šánka
30.05.2021 4 z 5

Docela drsná kniha. Autor ve své poznámce na začátku knihy píše, že se příběhem prolíná domácí násilí, ale tohle jsem četla s přestávkami. Popisy byly už nějak za mojí hranou, ale to v knihách s tímto tématem bývá a realita musí být úplně šílená.....
Děj se hned zpočátku rozbíhá do několika nezávislých linek, bombový útok, vydírání a domácí násilí. Do vyšetřování se pouští dvojice vyšetřovatelů z minulého dílu, Harry už mi tady nepřijde až takový mrzutý bručoun, skoro bych řekla, že se z něho stává srdcař :-). A mladá Maddie, tak ta je prostě svá.
Výborná série, napínavá, místy tedy dost brutální s dobře promyšlenou zápletkou.

markej
27.05.2021 4 z 5

Kniha se mi zaryla pod kůži především kvůli tématu domácího násilí, které je vylíčeno velmi sugestivně. Konec má takový spád, že jen čtete a klepete se z obavy, jak tohle dopadne...

JustWomen
23.05.2021 5 z 5

Čtivé, poutavé, asi nejlepší kniha o domácím násilí, jakou jsem četla. Maddie boduje na celé čáře, tak si představuji inteligentní thriller pro ženy. Snad to někomu pomůže v řešení podobných situací. Za mě super strávený víkend s knihou a plný počet hvězdiček.

alexis818
23.05.2021 5 z 5

Super čtení. Musím říct, že lepší než první díl. Grace mi bylo opravdu líto a na konci překvapení.

Hope80
21.05.2021 5 z 5

Super knížka, stejně jako první díl i druhý byl pro mě bomba čtení. Jako milovník série od Angely Marsons jsem našla novou-tuto sérii, která se mi líbí stejně a budu se těšit na další 3. díl. Charlie Gallagher doporučuji!!!!

hana1039
16.05.2021 5 z 5

Taky si myslím, že tento díl je lepší než ten 1,bylo tady více akce, více vyšetřování a hlavně, jak v prologu upozorňovala autorka, tato knížka je víceméně o domácím násilí... Ani si neumím představit, co všechno ty ženy - oběti - musí snášet, než dostanou odvahu a opustí svého násilníka... Určitě to není lehké a já před takovými ženami smekám pomyslný klobouk.. Doufám, že série bude pokračovat...

musivila
13.05.2021 5 z 5

Snad ještě lepší než první díl. Začátek mi přišel trochu zmateční, dojde zde k několika různým událostem ... ale jakmile se zorientujete, tak postupně do sebe vše krásně zapadá … a pak už jen hltáte stránku za stránkou a napětím tajíte dech. Zkrátka bylo to opět čtivé, akční, věrohodně popsané scény.... A tak mi zbývá jen otázka: kdy bude další díl ???

domácí násilí thrillery pro ženy

2020  85%Sleduje tě
2021  85%Zabije tě