Má sestra je sériový vrah

Má sestra je sériový vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410428/bmid_ma-sestra-je-seriovy-vrah-5PI-410428.jpeg 3 276 84

Korede je zahořklá. Není divu… Její sestra Ayoola je krásná a oblíbená, jenže dost možná i šílená. Měla přítele, ale ten je teď po smrti. Stejně jako ti dva před ním. Korede vytrhne od večeře vyplašený telefonát. Volá jí sestra Ayoola a Korede hned ví, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Tohle je třetí chlap, kterého Ayoola poslala do věčných lovišť — prý v sebeobraně. Třetí tělo, kterého se Korede bude muset zbavit. V zájmu všech Nigerijců by měla jít na policii, jenže ona svou sestru miluje a rodina je přece na prvním místě. Pak ale Ayoola začne chodit se sympatickým lékařem z nemocnice, kde Korede pracuje jako zdravotní sestra. Korede doktora Tadeho už dlouho miluje a nehodlá se smířit s tím, že i on skončí s kudlou v zádech. Jenže zachránit jednoho by znamenalo obětovat druhého… Do milostného trojúhelníku mezi Korede, Ayoolou a Tadem se vplétá obraz dětství obou sester, poznamenaný temnou vzpomínkou na krutého otce a jeho tragickou smrt. Nebo snad ne zase tak tragickou? Román o lásce, o Lagosu a o tom, že krev je hustší než voda. A hlavně se hůř odstraňuje z koberce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

My Sister, the Serial Killer , 2018

slaska77
17.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Velmi zajímavá knižní jednohubka. Jak se dočtete na přebalu, kniha nemá ani o slovo navíc, s tím mohu jen souhlasit. Možná mě trochu zklamal konec, protože bych chtěla věřit v čest a dobro, ale má to svoje kouzlo a určitou živelnost. Prostě zase tak trochu jiný thriller. A citace ze str. 100: "Vybaví se mi jeho tělo, jak napůl sedí na podlaze v koupelně, vybaví se mi krev. Pochybuju, že by se s osudem vyrovnal, natož se s ním smířil."

micha-ella
11.07.2022 4 z 5

Neodradilo mě slabé hodnocení a docela se mi to líbilo. Tři a půl hvězdy. Autorka píše jednoduchým stylem, s nadsázkou, s trochou černého humoru a sarkasmu. Krátké kapitoly, zajímavé prostředí africké nemocnice, oddechové čtení.

betička
01.07.2022 2 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a to do značné míry ovlivnilo, to, že jsem ji nakonec doposlouchala :-) Z knihy mám dost smíšené pocity, chvílemi jsem měla pocit absolutního vzteku.
Pro mě je nepochopitelné veškeré chování všech postav. Ayoola neuvěřitelně rozmazlená holka, které se nic nerozmlouvá, je absolutně bez svědomí a vše jí projde. Neuvěřitelně naivní matka, která se vlastně o nic nestará a žije jen krásou své mladší dcery. Korede se snaží zabezpečit chod rodiny bez otce, ale je vlastně dost nešťasná, nepříjemná, bez přátel.
Autorka zde popisuje (pomocí pohledů do minulosti - život s tyranským otcem) důvody proč se hrdinky chovají, tak jak se nyní chovají. Mě to teda přijde jako polechčující okolnost (život s otcem tyranem), ale ne omluva ke svým činům (vraždy - Ayoola, krytí vražd - Korede) ... Opravdu mám dost velký problém s myšlením "je to krev mé krve" a budu ho chránit za každou cenu (pokud ten dotyčný páchá neuvěřitelné činy).
Kniha mě spíše dost rozladila, rozčílila, než abych si u ní odpočinula a nebo mě přiměla k přemýšlení.

sarkaditt
27.06.2022 5 z 5

Oddechovka, kde není děj nudný ani chvilku. Audiokniha má skvělý přednes. Příběh byl zajímavý a konec jsem vůbec nečekala, že by mohl takto dopadnout. Tak nízké hodnocení si podle mě kniha nezaslouží.

Awča
17.06.2022 3 z 5

Posloucháno v audioverzi. Skvěle načtené, kapitoly jsou krátké a hudební předěly je pěkně doplňují.
Příběh je zvláštní a jeho zpracování také. Nevím, zda to bylo myšleno s nadsázkou, humorem nebo vážně.
Hlavní hrdinka byla nesympatická, její sestra také. Vlastně tam nebyl nikdo, ke komu by si čtenář vytvořil vztah, fandil mu a těšil se na jeho další osud.
Není to můj šálek čaje a jsem ráda, že jsem úspěšně doklopýtala do konce.

Metla
24.05.2022 3 z 5

Nigerijský "Dexter" v sukních? Vlastně ani ne, knížka se až tolik nesoustředí na mordování, jak naznačuje název. Prim hrají vztahy - vztahy mezi muži a ženami, mezi rodiči a dětmi, především však mezi sestrami, z nichž jedna je odměřená, zodpovědná, nepříliš atraktivní, zatímco druhá proplouvá životem zdánlivě uvolněně, bezstarostně, přičemž pánové při jejím spatření neovladatelně slintají. Autorčin styl je poněkud útržkovitý, přesto postupně odhalí vše podstatné. Asi bych dala přednost větší hloubce, nechala více zapůsobit africké prostředí, ovšem na druhou stranu nemůžu té stručnosti upřít spád. Žádný ze zvratů mě kdovíjak nepřekvapil, thrillery dámského střihu nevyhledávám, tudíž nejsem nadšená, nejsem ani zklamaná... užila jsem si ve společnosti Ayooly a Korede docela svižný víkend. Při důkladnějším zpracování bych mohla bodnout i čtyřikrát: 65%

ještěrka38
24.04.2022 2 z 5

Knihu jsem četla jen proto, že se mi hodila do výzvy. Myslela jsem si ze začátku, že je to skutečný příběh, ale z knihy jsem zklamaná. A ten konec.. Nelíbil se mi ani styl psaní..

Jirinamac
04.04.2022 1 z 5

Měla jsem půjčenou audioknížku, ale kdybych jí měla číst, tak jí asi odložím nedočtenou. Název knížky naláká, ale to je tak všechno.

Monike
22.03.2022 5 z 5

Za me zajimavy pribeh. Cekala bych jiny konec. Diky CV!

Monni
15.03.2022 3 z 5

Na knihu jsem byla hodně zvědavá a na konci jsem byla docela zklamaná. Rozhodně musím říct, že se kniha dobře čte a je to taková jednohubka. Krátké kapitoly také přidávají na rychlosti čtení. Jenomže v podstatě stačí přečíst anotaci a víte skoro všechno. Čekala jsem, že se tam budou více řešit vraždy a vše kolem nich a přitom se tam spíše řešila Korede. Určitě se s tématem dalo lépe pracovat a rozhodně má dané téma větší potenciál a v knize to bohužel vůbec nebylo využito což je obrovská škoda.

Dávám tak 2,5*

AlbionFoxyFox
04.03.2022 4 z 5

Nebyla to převratná kniha, ale fakt mě bavila. Kapitoly byly velmi krátké, děj měl spád, takže se mi příběh četl velmi dobře a svůj účel splnil.

charlizee
04.03.2022 4 z 5

Tak si udělejme pořádek:
Ačkoliv název napovídá ledacos, tohle není thriller.
A když se s tím smíříte hned v úvodu, ušetříte si zklamání.

Je to dobře napsané, žádná omáčka a zbytečná slova, poměrně nekomplikovaný narativ a celkově nápaditá studie vztahu dvou sester, z nichž jedna má takový nepatrný problém, že občas zabije nějakého chlapce. No nezní to vtipně? :))

Martiiiik
25.02.2022 3 z 5

Zvláštní román.. I když spíše taková delší povídka.. Asi jsem tedy pochopila, co tím autorka chtěla říct, ale jinak je to celé takové surové a divné.. Hlavní hrdinka se musí rozhodnout a je to taková Sofiina volba.. A nějak si to celé neumím představit.. Jednou to ušlo, ale asi se ke knize nebudu vracet.. :-)

Bája89
15.02.2022 1 z 5

Nevím, co jsem od knihy čekala, ale tohle rozhodně ne. Nebýt letošní čtenářské výzvy, tak bych okolo tohoto příběhu v naší knihovně kroužila a nesáhla po něm. Naštěstí pro mě se nám vrátila audiokniha a já si řekla, proč ne? Základní premisa příběhu je dost dobrá, ale následná realizace a konec nekonec celkový dojem zabíjí. Sesterská opičí láska, která nemá gradaci. Přitom začátek sliboval velkolepou vražednou podívanou, ale dostali jsem jen náznaky a nedovyprávěné příběhy.

boxas
07.02.2022 3 z 5

Není to až tak špatná kniha, tak trochu detektivka obrácená naruby, a také jsem se dozvěděla leccos zajímavého o životě v Lagosu. Celkově však slabší průměr, ke knize se už jistě nevrátím.

Komaeda
07.02.2022 5 z 5

Textu není moc, tak se to četlo rychle. Mě se to náhodou líbilo. Akorát všichni muži jsou zde pitomci, možná to souvisí s kulturou, kdy se mladé dívky musí brzo vdávat proti své vůli... V knize zůstalo mnoho nevyřešeného, působí to spíš jako povídka. Trochu připomíná Gillian Flynn.

Sindy304
07.02.2022 2 z 5

Začalo to dobře, námět byl dobrý,ale zpracování nic moc.Žádná postava mi nebyla sympatická a konec takový useknutý.Měla jsem pocit,že tam ještě něco chybí,třeba jak to dopadlo s otcem.Jinak se kniha četla dobře, krátké kapitoly a hodila se mi do výzvy.

uminaa
25.01.2022 2 z 5

Príde mi to skôr ako plytký koncept než hotové dielo. Námet veľmi zaujímavý, preto mi je z tejto knihy smutno :(

veriszv
09.01.2022 2 z 5

Kniha, která se snaží být originální, šokovat a zaujmout tolik, až to bylo na škodu.
Tohle byl opravdu bizár. Thriller z pohledu vražedkyně, snaha přijít s něčím novým a šokovat, to všechno schované za heslem, že krev není voda.
Do knihy jsem se pustila proto, že jsem chtěla zkusit další nigerijskou autorku. Koneckonců i v anotaci je zmíněno, že se má jednat o román o lásce, a také o Lagosu. Jenže prostředí nebylo využito vůbec a postavy byly vykreslené povrchně, takže to vlastně nemělo na čem stát. Autorka se snaží mluvit o rodinné minulosti a ukázat proč, ale mě to prostě nestačilo… Když už sleduju vražedkyni chci víc vědět o jejích pohnutkách a o jejím nitru. Autorka se pravděpodobně soustředila více na morální dilema Korede, ale i tak mi tam něco chybělo.
A tak po šokujícím začátku už vlastně nic nepřekvapí a všechno plyne, tak jak tušíte.
Tohle za mě tedy ne!

janina66
05.01.2022 3 z 5

Audiokniha.
Vcelku se mi kniha líbila. Obě sestry byly trošku zvrácené, ale bylo to podáno "milým" způsobem. Stále jsem čekala, co se ke konci knihy stane. Ale život obou sester běžel dál........

prvotina thrillery sérioví vrazi sestry milostný trojúhelník Nigérie nigerijská literatura Lagos

Autorovy knížky

Oyinkan Braithwaite