Môj prvý tanec

Môj prvý tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478908/bmid_m-j-prvy-tanec-Fil-478908.jpg 4 116 31

Evie už neverí v lásku a zbavuje sa všetkých obľúbených kníh. Načo by ich čítala? Veď každá láska sa vždy končí katastrofou – presvedčili ju o tom aj jej vlastní rodičia. O to viac ju šokuje, keď sa jej pred očami premietne vzťah každého páru, ktorý sa pred ňou pobozká. Práve ona, ktorá lásku navždy zatratila, môže vidieť minulosť aj budúcnosť šťastných dvojíc okolo seba? Evie sa snaží pochopiť, prečo sa jej to deje, a osud ju zavedie do tanečnej školy. V nespútanom rytme tanca spoznáva chalana menom X.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Instructions for Dancing , 2021

zaandulee
08.05.2022 4 z 5

Milá odpočinková kniha, která se četla jedním dechem, měla jsem ji slupnutou během chvíle. Po delší době knih, která není v žánru fantasy a jsem s ní velmi spokojená. Hlavní hrdinka i hrdina mi byli sympatičtí, velmi vtipní. Mám ráda knihy, ve kterých je taneční prvek, takže to je další +.

Kniha nebyla jen povrchní, řešily se tam i nepříjemné části života (rozvod, smrt, nevěra,...), což byla skvělé. Fantasy prvek, byl zajímavým ozvláštněním. Ke konci se mi chtělo pobrekovat, protože jsem to opravdu nečekala. :(

Kniha byla velmi příjemným osvěžením. DOPORUČUJI!

Fortuna7
03.04.2022 4 z 5

Krásná, dojemná a oddechová kniha. Hodně mi vyhovovaly krátké kapitoly. Nápad s vidinami je super, ještě to tady nebylo.
Jak je u Yoon zvykem, řeší se zde vážnější témata a v Mém prvním tanci to bylo obzvlášť bolavé. Hlavní hrdinové jsou super, taneční prostředí se mi taky moc líbilo a ještě pochválím skvělé vedlejší postavy.

Wimmerka
02.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Super oddechovka a řekla bych že něco, co tu ještě nebylo. Hlavní hrdinka Evie má vidiny u párů, jež se před ní poprvé políbí. Vidí, jak se poznali, klíčové momenty jejich vztahu i to, jak tento vztah skončí. Právě díky tomu a rozpadu podle ní dokolanelhi vztahu jejích rodičů nevěří na lásku, proč také, když vždycky stejně skončí? Potom ale potká X - sypmstického hipstera, s kterým začne trénovat na soutěž společenských tanců a samozřejmě mezi nimi vzplane jiskra... Když už je Evie rozhodnutá jít do toho, přijde však vidina a to konkrétně velmi rychlého a bolestivého konce jejich vztahu a tak ho radši ukončí předčasně. Dojde ji však, že o tom její vidění nebylo. Že nejde jenom o ten konec, ale převážně průběh, který stojí za to. Připravte se však na tento smutný konec, doufala jsem, že vidinu zvládnou nějak obejít ale bohužel.

bookbug_cz
30.03.2022 4 z 5

Moje úplně první setkání s Nicolou Yoon a dopadlo skvěle! Young adult romantické čtení s kapkou fantasy mě chytlo od první stránky, i když styl psaní trochu jednodušší, než na co jsem zvyklá. Sledujeme zde příběh mladičké Evie, která si prošla strastmi spojenými s rozvodem rodičů, který nebyl úplně jednoduchý a harmonický. Jak by taky mohl, když důvodem k rozpadu milující rodiny byla otcova nevěra. Zlomená srdce a zmařené naděje na šťastný rodinný život dívčino srdce uchopily křečovitě a těžce, až tak, že má v životě ohledně lásky jasno. Každá láska skončí tragédií.

Až jednou tato dívka nalezne knížku se vzkazem s prosbou o její navrácení do tanečního studia La Brea Dance. Poněkud zajímavá knížka v sobě skrývá mnohem víc, než jen vášnivá slova. Evie má pocit, že ji postihují halucinace. Když se totiž před jejíma očima některá dvojice políbí, ona okamžitě uvidí celý jejich příběh. Od prvotního seznámení, přes harmonické začátky až po bolestivý rozchod. Tato fantasy linka mě překvapila a dá se říci, že i potěšila. Každopádně jí tato vyobrazení moc nepomohla změnit názor na lásku a její tragické konce. Evie chce vrátit knihu jejímu majiteli, ale nakonec – řízením osudu – se do studia vrací na taneční lekce. A seznamuje se s tajemným X.

Miluju styl knížky, kdy jsou psány krátké kapitoly a je zde užita ich forma. Takže u této knihy jsem byla spokojená, jak je vystavěná, citově zabarvená a emočně napumpovaná. U jednotlivých scén jsem se usmívala, někdy se mi i sevřelo srdce. Zkrátka emoce pracovaly na plné obrátky, a tak to má být. Jako byste vzali vážná témata, fantasy a vášnivou lásku a hodili do mixéru.

Knížku jsem si mohla přečíst jako eknihu díky projektu humbook a jsem vděčná. Doufám, že bude vidět a najde spoustu dalších čtenářů, kteří ji budou milovat i nenávidět. Protože nic lepšího není.

bradovav
28.03.2022 3 z 5

Ve spolupráci s Albatros Media

Obálka: 3*
Pod obálkou: 5*
Hlavní postava: 4*
Děj: 3*

Jako malá a mladá jsem tancovala. Od té doby ráda sleduji tance v televizi. Dívám se na jejich umění a na dálku s nimi prožívám jejich trému, napětí a následnou radost z odvedeného výkonu.

Já vím, jsem trochu blázen. Blázen do tance. Takže když jsem dostala od @albatrosmedia možnost zvolit si knihu k recenzi, tato byla jasnou volbou.

Taneční svět, dril a závodní atmosféra jsou v knize pěkně popsány. Zkrášlují příběh mladé dívky, která bloudí světem lásky a snaží se pochopit jeho smysl.

Život jí staví do cesty nejednu překážku a my sledujeme, jak se s nimi popasuje.

Děj knihy není nijak úžasný a nepředvídatelný, co je ovšem kouzlem této knihy je její přesah. Její nutkání přimět vás vidět lásku kolem sebe a v lásku věřit. Užívat si každý den, jako by byl ten poslední.

Takové knihy jsou potřeba. Obzvlášť v této době, kdy se za něčím neustále honíme a neužíváme si jednoduše jeden druhého.

Přiznám se, že po přečtení poděkování jsem se rozhodla autorce a její knize přidat půl hvězdičky. I já si totiž takovým obdobím prošla a její poděkování mě silně zasáhlo.

Hodnotím: 3,5* z 5*

KristieSpacil
24.03.2022 4 z 5

Ve spolupráci s Albatros Media.

Jo, jo, jo! Tohle se mi líbilo velice, přestože jsem se nejdřív bála, že ten lehce nadpřirozený prvek, kdy hlavní hrdinka při polibku nějakého páru vidí průběh a i konec jejich vztahu, mi nesedne (špatná zkušenost z Instant Karma od Marissy Meyer), tak tady se to povedlo, mělo to význam pro příběh a růst hlavní hrdinky, takže za mě dobrý.

Jinak se ale nenechte ošálit roztomilou obálkou - čeká vás tu stejně hořkosladký příběh jako v případě Slunce je také hvězda. To se mi asi i na tvorbě od Nicoly Yoon líbí nejvíc - že píše dost realistické romance pro mládež, kde se problémy hrdinů jako zázrakem nevyřeší.

Postavy Evie a X jsou super, jejich vztah se moc hezky vyvíjel, hrozně se mi líbilo, kolik prostoru tu má ten tanec. Ale tenhle milý obsah je dobře vyvážen vážnými tématy jako je rozvod rodičů či truchlení po smrti blízkého člověka. Skvěle to prozkoumává i tu otázku lásky - stojí vůbec za to, když pak stejně skončíte se zlomeným srdcem?

Zkrátka doporučuji tuhle knihu zkusit a už teď se těším, co dalšího Nicola Yoon napíše.

LillyM.
16.03.2022 5 z 5

Když jsem si knihu vybírala a začínala číst, myslela jsem, že to bude normální klasická oddechovka. Spletla jsem se a kniha mě velmi příjemně překvapila. Nápad s nahlédnutím do budoucnosti vztahů byl neotřelý a příběh tak ještě dvojnásobně zlepšil svou zajímavostí a originalitou.

Kikina182
12.03.2022 5 z 5

Nicola Yoon je moje oblíbená autorka, takže jsem měla od knihy Můj první tanec opravdu velká očekávání. A příběh je do puntíku splnil. Vlastně je ještě převýšil.

Kniha se skvěle čte. Poté, co jsem ji otevřela jsem ji už nedokázala zavřít. Hltala jsem jednu stránku za druhou. Určitě za to může jednak autorčin styl psaní, ale i krátké kapitoly a několik kapitol ve formě chatů, seznamů apod.

Z příběhu jsem nadšená! Je to skvělý kombinace YA romantiky s kapkou závažných témat, skvělým magickým prvkem a myšlenkami skrytými v textu. Je to zkrátka dokonalá kombinace všeho možného, která tvoří jednu úžasnou a nezapomenutelnou knihu.

Za sebe můžu knihu rozhodně doporučit! I když miluji autorčinu knihu Všechno, úplně všechno, tak tohle je od teď můj nový favorit!

Alyssana
11.03.2022 4 z 5

První dvě knihy této autorky , Všechno, úplně všechno a Slunce je také hvězda, jsem si naprosto zamilovala díky úžasnému stylu psaní autorky a originalitě příběhu. Svou třetí knihou autorka potvrdila, že psát rozhodně umí!

Příběh je neskutečně čtivý a nedá se od něj téměř odtrhnout. Mimo to je zde úžasný sarkastický humor a spousta krásných myšlenek ukrytých mezi řádky. Úžasná je i atmosféra klasických tanců, chemie mezi hlavními hrdiny a ta špetka magie!

Malým magickým prvkem mi knížka trošku připomínala příběh Instant karma. Takže věřím, že pokud vás na Instant karmě bavila právě ta magie, nadchne vás i Můj první tanec.

Toto knihu rozhodně všem milovníkům contemporery můžu doporučit stejně jako i předchozí dvě knihy Nicoly Yoon.

ivousekk
09.03.2022 4 z 5

Hledate pohodovou romantiku, co vzbuzuje usmev na tvari? Dostanete ji. Ale take neco navic. Pribeh je navic poucny a dost smutny. Kazdopadne to stoji za precteni.

Majka1979
19.11.2021 5 z 5

Evie, tesne pred maturitou uvidí scénku ako zo zlého filmu. Jej otec podvádza mamu.
A tak všetka viera v lásku na celý život z nej vyprchá.

Až jedného dňa sa stane niečo, čo ju presvedčí o opaku. A stačí k tomu tak málo, tanec, správny tanec a trocha viery v to, že nie všetko musí končiť dramaticky.

A hlavne si uvedomí, že nie je podstatné ako sa niečo končí, ale tie nezabudnuteľné momenty, ktoré sa do toho času dajú zažiť.

Silný príbeh, niekedy vtipný, niekedy smutný, ale určite plný lásky a viery ;)

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Môj prvý tanec je v