Večerní modlitba

Rozchod je všechno, co víme o nebi, a všechno, co potřebujeme vědět o pekle. Válka v nebi skončila. Pláně Armagedonu jsou pusté a krev, která se po nich řinula jako řeka, se vsákla do půdy. V Jahveho jsoucnu povstal nový řád a ti, kdo přežili jeho zrod, teď musí přijít na to, jak v novém uspořádání pokračovat ve svých životech. Pro některé budou jejich nové povinnosti nesnesitelně těžké. Pro Lucifera, Jitřní hvězdu, je ale vítězství příslibem svobody - té absolutní, kdy si můžete sami určit vlastní osud. Ale kromě pár nedořešených záležitostí, které v tomto vesmíru musí před svým odchodem uzavřít, stojí Padlý anděl ještě před jedním úkolem, jemuž se nemůže vyhnout. Syn musí naposledy stanout tváří v tvář svému otci a rozhodnout se, čí vůle se naplní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/320446/lucifer-vecerni-modlitba-08N-320446.jpg 4.444

Lucifer (11.)

Evensong (2007)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew, Netopejr

Kniha Večerní modlitba

tereza1198
05.09.2018

Konec jsem si představovala jinak. Některé věci se uzavřely, jiné mě zklamaly. Série jako celek se mi líbila.

Senua
26.06.2018

Najít dalšího Sandmana je nemožné, ale komiks Lucifer se mu trochu přiblížil...Bohužel ale ne dostatečně. Celá série je nevyrovnaná. Jsou zde díly, které hltáte a díly, které jste vůbec nepotřebovali číst...
Přesto je v tom cosi ďábelského. Pekelného a zároveň božského. Kdo by nechtěl bydlet ve městě, kde Lucifer hodil řemeslo na hřebík a šel radši provovazovat bar. Jistě, jistě má i jiné povinnosti, ale i tak. My o nich totiž stejně moc nevíme.
Luciferova kouzelná společnice Mazekeen zanechala dobrý dojem a jsem ráda, že ji Lucifer dal taky trochu prostoru... Lilith a její rozkošná dítka... Tvoření světů... A nakonec Jahve. Stále se o nás stará. Poslední a první z komiksů mne bavily nejvíce, ale prostředek byl bohužel slabý. A tak jsem nakonec byla ráda, že je konec. Ale on to nikdy není úplně konec... Lucifer s Maze stále někde čekají se třemi skleničkami právě na nás. Je pravděpodobné, že touhle dobou bude pěkně narváno.

Diabel
28.12.2017

Série Lucifer je místy nevyrovnaná. Na jeho stránkách jsem objevil jak skvostné momenty a místa, tak pasáže, které mne nebavily a nudily. Boje mezi anděly a peklem jsem si bez debat užíval. Kresba vše nádherně zachycovala a byla to skutečná pastva pro oči. Jenže pak do toho Carey motal i otázky týkající se božstev a tady mi některé věci přišly nedomyšlené ba trochu nudné. Luciferovo tvoření světů a problémy skýtající tohle počínání se mi líbily, ale asi jsem čekal něco úplně jiného a to se mi tolik nedostávalo. Ale oceňuji prolínání pekelného univerza se světem Sandmana. Je milé narazit na známé tváře (ačkoliv to není úplně ten Sandman, na které jsme jako čtenáři zvyklí).
Ve finále jsem byl vlastně rád, že jsem celou ságu dočetl a že se Mike nerozhodl pro další pokračování. Závěr celé série totiž nebyl takový, jaký jsem si představoval. Musím říct, že od osmého dílu Lucifer značně upadal k horšímu...A tak Večerní modlitba nebyla to pravé ořechové.

Moje hodnocení 6/10

LordSnape
19.08.2017

Ta a máme to za sebou konečně! Lucifer měl dva vrcholy a po nich vždy šly knihy s kvalitou rapidně dolů. Prvním byly Domy ticha a druhým byla předchozí kniha Jitřní hvězda. Jako nakonec u mě převládá přeci jen rozpačitost. Bylo to dobrý, s Luciferem jsem držel basu až do konce, ale některé odbočky byly ve výsledku prostě jen do počtu a zbytečné. Postavy jako Elaine či Gaudie nakonec dostaly i více prostoru, než se původně zamýšlelo, ale hlavní postava se motá pořád jen v kruzích. Na konci jsem byl jako na trní, jak se to vyřeší s Jahvem a celým tím problémem s peklem a jsoucny, ale zklamalo mě to. Bylo to tak trochu nedomrlý zkrátka. Doslov samotného strůjce přeci jen trochu přidal na náladě.

Lenka.Vílka
21.07.2017

Hořko-sladké zakončení série. Ale na druhou stranu jsem ráda, že autoři včas skončili (to píšu z toho důvodu, že některé díly mě neodnesly do oněch výšin, jak jsem očekávala). Takže za mě nádhera a jsem moc ráda, že jsem měla čest s touhle jedinečnou sérii.

3DD!3
30.04.2017

Konec, šmytec, šlus. Lucifer se v poslední knize loučí a není sám. Sbohem dáváme hlavně novému Bohu, který byl naším průvodcem po všechen ten čas. Formování nového posmrtného života, kde není pro nebe ani peklo místo se nese ve smířlivém duchu. Působivé jsou i vzpomínky na začátek. Poslední příběh Nirvána pak vizuálem vrací ke kořenům a Čínské reálie mu velmi sluší. Možná příjde i pán snů, možná příjdou dva...

martinstefko
03.01.2017

Po dočtení komiksu "Lucifer 11: Večerní modlitba" nemáte pocit, že by něco chybělo, došli jste stavu naplnění a i ve vás trochu bobtná smutek z toho, že je tohle opravdu konec a že se s postavami loučíte. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1342-lucifer-11-vecerni-modlitba-75.html

Kapis
12.12.2016

Mohu na závěr jen poděkovat Mikeu Careymu, že vytvořil tuto sérii a Crwi, že ji převzala od Netopejra a vydala ji až do konce. Moc mě potěšilo, že jeden sešit dostal ještě Dean Ormston, jehož kresba je rozhodně to nejlepší, co jsme měli možnost zde vidět. Opět musím ocenit teologicko-mytologickou erudovanost autora, kdy nestaví jen na tom křesťanském modelu pekla a nebe, ale využívá záhrobí, démony, postavy atd.. ze všech možných světových kultur. Všechny konce se nám uzavřely, nezbývá než zamáčknout slzu dojetí a asi jít utrácet za “Mezi řádky“.

EDIT: Tak jsem si všimnul, že to mám jako 666. knihu mezi přečtenými, což tomu dává teda třešničku v hoře krvavé šlehačky!!!!!! (Abych nebyl za analfabeta, mám toho přečteno za život mnohem více, ale sem dávám knihy, které si buď pamatuju nebo které mám přečteny po vzniku mé digitální existence na databázi - proto taky čtu spoustu věcí znova a spoustu věcí tu nemám ani nahozené v Knihotéce).

andělé mytologie kentaurové Lucifer Lilith komiksy

Autoři knihy