Domy ticha

Lucifer dává dohromady posádku na cestu do Domů ticha, kde jsou týrány duše Elaine a Mony. Něco jim dluží a vládce pekel své dluhy platí. A je jedno, jak nebezpeční soupeři proti němu stojí a kolik lidí tomu bude muset obětovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/215056/lucifer-6-domy-ticha-215056.jpg 4.657

Lucifer (6.)

Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew, Netopejr

Mansions of the Silence (2004)

Kniha Domy ticha

trudoš
06.09.2018

Další střípek složité mozaiky, přičemž finální obraz konečně začíná nabývat konkrétnějších tvarů. Luciferovo snažení o získání vlastního světa už nepůsobí tak malicherně a sobecky, jak by v rámci postavy asi mělo, pořád je v tom ale důsledná anarchie proti božskému uspořádání. Zapřísáhlí odpůrci vedeni náboženským přesvědčením, by byli asi zaskočeni, nakolik tahle série má vlastně co dělat s obyčejným lidstvím.
Tohle všechno ale na člověka vypadne tak nějak mimochodem, protože hlavní osnova Domů ticha se zabývá pouze záchranou jedné dětské duše a nic víc. Tedy „nic víc“ ve smyslu tisíce skrytých náznaků, které člověku dojdou, až když zná všechny sounáležitosti. Ta jednoduchá zápletka albu jenom sluší, lépe řečeno, pro jednou jsem se ve scénáři Mikea Careyho neztrácel s pocitem anglického balíka v New Yorku. A závěrečná povídka Milosrdné sestry je prostě kouzelná. Tedy v případě, že víte, která bije. Což já tentokrát věděl, cha. Časové prodlevy jsou svinstvo a paměť silně přeceňovaná.

borknagar
29.07.2016

Tak se nám ten Lucifer pomalu, ale jistě přelil do druhé půlky a záchraná akce Elaine mohla začít. Velmi dobrý díl, kde se méně filozofuje a více jedná. Let Naglfarem epický, zakončení bombastické a kresba, střídající se skoro ob stránku neuvěřitelná. Jen ten poslední mini příběh by si zasloužil jinačí kresbu! Opět velká spokojenost a i když tento díl byl co se tloušťky týká slabší, příbehově je rozhodně dobrodružnější a epesnější. Plný kotel, ale u tohoto díla nelze jinak........

LordSnape
03.10.2015

Totální masakr a asi nejlepší Lucifer! Už při jiných dílech se mi líbilo, jak si Carey vypůjčuje ze všech různých mytologií, ale teprve tady to dostává ten správný říz. Objevuje se tu Hrimthursa, strážce nebeské lodi Naglfar a samotná cesta pro týrané duše mi připomínala příběh Odysea. Domy ticha navíc vynikají naprosto famózní kresbou a samotné počínání pana Lucifera je více než zřejmé, zvláště když hovoří o tom, jak nechal nalodit své všechny problémy, aby odpluly pryč. Mazikeen jako kapitánka je skvělá, u Gaudieho hlášek jsem se moc smál a vykreslení samotných Domů mi naopak nahánělo strach, což byl jistě účel. Bohužel poslední sešit, jenž kreslil novic David Hahn mi k celému konceptu vůbec nesedl, protože se tváří jako laciná Disneyovka, nicméně na samotném rozuzlení co s Elaine a Monou bude, to nic neubralo. Bravo, pane Carey!

Kapis
05.08.2014

Jo, byla to perfektní jízda! Střídání kresby Grossovy a Ormstonovy v rámci každého sešitu (krom posledního, který mi tu kresbou moc nesedl) bylo velice osvěžující. Ale celkový obrázek si z toho furt nejsem schopen udělat. Pět knih do konce, na konci roku 2016 bych ho snad mohl mít složený. Tak Crwi, držím palce aj na nohách!

Autoři knihy

Mike Carey