Exodus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mít vlastní vesmír, není žádná legrace – ani pro bývalého vládce Pekel. Světlonoš stojí proti novému ohrožení svého nového světa... a udržení jeho existence vyžaduje neobvyklou spolupráci anděla a ďábla. Lucifer rozhoduje, že všichni nesmrtelní musí okamžitě opustit jeho svět... nebo se na vlastní kůži naučí něco o tom, co to je smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/232455/exodus-oRa-232455.jpg 4.655
Série:

Lucifer (7.)

Žánr:
Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Netopejr, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Exodus

Přidat komentář
trudoš
26.10.2018

Atmosférické a působivé jako vždycky. Mike Carey opět fascinujícím způsobem kombinuje mytologii a mystiku všech národů do jednoho velkého celku a kupodivu mu to bez problémů funguje. Vyprávění přitom plyne ve dvou rovinách, té hlavní (Jehova je fuč a co teď s tím) a spousty vedlejších, týkajících se různorodých jednotlivců. Krátké epizody pak s ústředním eposem často ani přímo nesouvisí, ovšem jak se všechny ty figury všelijak proplétají, mizí a zase se objevují, celé to vytváří úžasnou barokní vitráž, kde každý střípek má své místo. Přestože mě Exodus neoslovil bůhvíjak silnými zvraty (a za tohle prohlášení mě bohové jistě potrestají), pořád se tu něco děje a vývoj událostí se zamotává víc a víc. Přičemž nejlepší jsou právě ty zmiňované odbočky ke zdánlivě nepodstatným postavám a scenériím, jak dokazují hned první dvě povídky Bratři v ryku a Vetkání. Careymu se přitom skvěle daří navázat na původní sandmanovská alba, která ještě nebyla plná metafor, ale i nějakého toho skromného děje.

borknagar
07.08.2016

Tím, čím je pro mě Malazská Kniha padlých v žánru fantasy, tím je pro mě Lucifer v komiksovém žánru. Tento díl nám toho moc neřekne, ale stejně je to jízda. Plno odboček od hlavního dění, plno nových postav, plno emocí a setkání s jednou legendární postavou z jiné kultovní řady. Já jsem spokojen, vím, že mě Lucifer nikdy nezklame a to mám ještě spoustu sešitů před sebou!.......

3DD!3
05.10.2015

Jahve je v tahu a jeho nástupcem může být prakticky kdokoliv a dva kdokoliv se chtějí stát Bohy. Lucifer na straně dobra? Hned první povídka a takový nářez. Pak když Lucifer ustoupí do pozadí jde více či méně o vyplňující klasiku, která ale velice dobře odsýpá. A co vesmír? Skončí?

LordSnape
03.10.2015

Úplně bych to nenazval vycpávkovým dílem, ale je pravda, že hlavní děj se posouvá opět o trochu pomaleji. Stěžejním bodem je Luciferovo rozhodnutí, že v jeho světě nesmí zůstat nikdo nesmrtelný. Příběh s titány, kteří zavětřili příležitost, když to Jahve (Bůh) zabalil byl fajn už jen proto, že i sám Jitřní kníže oblékne bojovou zbroj. Příběh klučiny co utíká před svým světem a narazí na snovače je hodný k zamyšlení. Elaine zde již není tím děckem jaké známe z předchozích dílů, čemuž napomohla i kresba, a Mazikeen po útrapách má na konci další rodinné setkání. Exodus rozhodně není špatný díl a do celé série dobře zapadá.

Kapis
15.12.2014

No, když se na to podívám v delším horizontu, tak vatou by se dalo otitulovat více dílů, ony se ty příběhy mohou zdát že jdou bez důvodů odnikud nikam a nemají žádný účel, to co se děje kolem Lucifera jako by nemělo žádný smysl. Ale ty příběhy jsou tak úžasné a mají hloubku! A hlavně věřím, že se ve finále složí do větší skládačky. Docela mi chyběla Orstonova kresba, snad se vrátí v příštím díle! Snovací samička byla nejúžasnější a nejsympatičtější postava celé knihy, ta byla přímo k sežrání. Vyvíjí se to tedy v malých jakoby vedlejších marginálních příbězích a je to pořád skvělá zábava. Těším se na pokračování a nemůžu za míň než za pět hvězd. Tak už jen dva roky snad a budu vědět kam to celé směřuje.


Autoři knihy

Mike Carey

Mike Carey
britská, 1959

Peter Gross

Peter Gross
americká, 1958

Kniha Exodus je:

v Přečtených83x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce28x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x