Crux

U krví zalitých kořenů světového stromu Yggdrasilu leží mrtvý archanděl Michael. Jeho moc přešla na jeho dceru Elanii Bellocovou a jeho bratra Lucifera a vymazala je z tohoto univerza - aby si tak uvolnila cestu k závěrečnému rozpadu našeho vesmíru. Nastal čas, aby ti, kdo na sobě cítí cejch křivdy spáchané Nebem, povstali a vzali Jahveho bývalé paláce útokem - vedeni zuřivou Lilith, první ženou Stvoření, uvrženou kdysi do opovržení. Ale ne všechny děti Lilith jsou v područí své matky a ne každá eventualita byla zvážena těmi, kdo dychtí rozbít primum mobile. Jak se na pláních Armagedonu a u zdí Stříbrného města shromažďují armády, štěstěna stále rozdává karty - a Světlonoš stále sedí u hracího stolu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272437/crux-SDn-272437.jpg 4.452

Lucifer (9.)

Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew, Netopejr

Kniha Crux

Kverulant

Výborný svazek, seriál se konečně rozjíždí k nějakému cíli a přináší zajímavá témata, jako třeba dilema při stvoření vlastního vesmíru.

tereza1198
04.09.2018

Ani Stvořitel není schopen vytvořit dokonalý svět. A když se tomu přiblíží, my ho zničíme. Finále se blíží.

borknagar
10.09.2016

Příprava na velké finále dokončena a tento spíše vycpávkový (přesto velmi důležitý) díl je za mnou. Spokojenost veliká, jen v srdci smutek, že ještě dvě knihy a další velká super série končí. A ke Cruxu. Pod opět perfektní obálkou nás v prvním sešitě zarazí kresba Marca Hempela, která ač není úplně nejhorší, není to prostě Lucifer. Pak už mají vše v merku Cross/Kelly (zvyk je prostě zvyk). Ze zavedené rutiny nás vysvobodí Wimberly a příběh o stvoření dalšího bezchybného světa a že to není prdel, je už teď jasné. Finále Cruxu parádní, Jill Presto a cesta její dělohou parádní, Lilith a její armáda bombastická. Máme se na co těšit, přátelé, příští kniha bude velká jízda......

LordSnape
09.06.2016

Vzpruha se nekoná. Carey v podstatě rozvíjí dějové linky ohledně Lilith z minulého dílu a Lucifer je tu převážně jen okrajově. Bavil mě ale sešit s Elaine o jejím vytváření dokonalého světa.

Kapis
12.01.2016

Furt jsem na vážkách, jestli to celé nebyla jen sprostá vycpávka nebo jestli to má Carey až tak promyšlené k velkému finále. Ať tak či tak, posoudím, až to bude komplet a uvidím, jakým stylem se mu povede rozmotat ten spletenec různých osudů, momentálně už ve třech jsoucnech. A ať tak či tak, je to psáno i kresleno standardně na vysoké úrovni, čte se to samo a je to jednoduše kurefská zábava. Překlad je excelentní, takhle má dle mého vypadat rozumný mix kvalitní a hovorové (či obecné) češtiny. Lidi na úrovni mluví jak kniha, poskoci jak pražáci, takže vše v pořádku;-) Kresba Marca Hempela mi přišla příliš hysterická, ta přehnaná karikaturnost mi k tomuto dílu moc nesedla, jako konzerva doufám, že budu uchráněn dalších pokusů s novými kreslíři a hlavně, že se vrátí aspoň na nějaký ten sešit můj nejoblíbenější Dean Ormston. Tak a teď už nadrženě očekávám vyvrcholení!

3DD!3
21.12.2015

Vata... kvalitní, ale vata. Lucifer je na vedlejší koleji a za pozornost stojí jen cvičení se stvořením. Jsem si jistý, že Mike to má vymyšlené a vedlejší postavy ještě zahrají na důležitý nástroj, ale chtělo by to zesvižnit. Lilith máma je fajn, ale zdržuje.

Lucifer

Autoři knihy