Crux

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

U krví zalitých kořenů světového stromu Yggdrasilu leží mrtvý archanděl Michael. Jeho moc přešla na jeho dceru Elanii Bellocovou a jeho bratra Lucifera a vymazala je z tohoto univerza - aby si tak uvolnila cestu k závěrečnému rozpadu našeho vesmíru. Nastal čas, aby ti, kdo na sobě cítí cejch křivdy spáchané Nebem, povstali a vzali Jahveho bývalé paláce útokem - vedeni zuřivou Lilith, první ženou Stvoření, uvrženou kdysi do opovržení. Ale ne všechny děti Lilith jsou v područí své matky a ne každá eventualita byla zvážena těmi, kdo dychtí rozbít primum mobile. Jak se na pláních Armagedonu a u zdí Stříbrného města shromažďují armády, štěstěna stále rozdává karty - a Světlonoš stále sedí u hracího stolu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272437/crux-SDn-272437.jpg 4.452
Série:

Lucifer (9.)

Žánr:
Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew, Netopejr
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Crux

Přidat komentář
Kverulant
26. února

Výborný svazek, seriál se konečně rozjíždí k nějakému cíli a přináší zajímavá témata, jako třeba dilema při stvoření vlastního vesmíru.

tereza1198
04.09.2018

Ani Stvořitel není schopen vytvořit dokonalý svět. A když se tomu přiblíží, my ho zničíme. Finále se blíží.

borknagar
10.09.2016

Příprava na velké finále dokončena a tento spíše vycpávkový (přesto velmi důležitý) díl je za mnou. Spokojenost veliká, jen v srdci smutek, že ještě dvě knihy a další velká super série končí. A ke Cruxu. Pod opět perfektní obálkou nás v prvním sešitě zarazí kresba Marca Hempela, která ač není úplně nejhorší, není to prostě Lucifer. Pak už mají vše v merku Cross/Kelly (zvyk je prostě zvyk). Ze zavedené rutiny nás vysvobodí Wimberly a příběh o stvoření dalšího bezchybného světa a že to není prdel, je už teď jasné. Finále Cruxu parádní, Jill Presto a cesta její dělohou parádní, Lilith a její armáda bombastická. Máme se na co těšit, přátelé, příští kniha bude velká jízda......

LordSnape
09.06.2016

Vzpruha se nekoná. Carey v podstatě rozvíjí dějové linky ohledně Lilith z minulého dílu a Lucifer je tu převážně jen okrajově. Bavil mě ale sešit s Elaine o jejím vytváření dokonalého světa.

Kapis
12.01.2016

Furt jsem na vážkách, jestli to celé nebyla jen sprostá vycpávka nebo jestli to má Carey až tak promyšlené k velkému finále. Ať tak či tak, posoudím, až to bude komplet a uvidím, jakým stylem se mu povede rozmotat ten spletenec různých osudů, momentálně už ve třech jsoucnech. A ať tak či tak, je to psáno i kresleno standardně na vysoké úrovni, čte se to samo a je to jednoduše kurefská zábava. Překlad je excelentní, takhle má dle mého vypadat rozumný mix kvalitní a hovorové (či obecné) češtiny. Lidi na úrovni mluví jak kniha, poskoci jak pražáci, takže vše v pořádku;-) Kresba Marca Hempela mi přišla příliš hysterická, ta přehnaná karikaturnost mi k tomuto dílu moc nesedla, jako konzerva doufám, že budu uchráněn dalších pokusů s novými kreslíři a hlavně, že se vrátí aspoň na nějaký ten sešit můj nejoblíbenější Dean Ormston. Tak a teď už nadrženě očekávám vyvrcholení!

3DD!3
21.12.2015

Vata... kvalitní, ale vata. Lucifer je na vedlejší koleji a za pozornost stojí jen cvičení se stvořením. Jsem si jistý, že Mike to má vymyšlené a vedlejší postavy ještě zahrají na důležitý nástroj, ale chtělo by to zesvižnit. Lilith máma je fajn, ale zdržuje.


Štítky

Lucifer

Autoři knihy

Mike Carey

Mike Carey
britská, 1959

Peter Gross

Peter Gross
americká, 1958

Kniha Crux je:

v Přečtených76x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce22x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit11x
v dalších seznamech1x