Vlk pod stromem

Lucifer stojí proti hrozbě, která chce zničit jak jeho výtvor, tak jeho samotného. Díky Boží nepřítomnosti se probudil vlk Fenris a s ním přichází apokalypsa.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248696/lucifer-8-vlk-pod-stromem-248696.jpg 4.551

Lucifer (8.)

The Wolf Beneath the Tree (2005)

Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew, Netopejr

Kniha Vlk pod stromem

Kverulant

Tento svazek mě zase po pár slabších kusech bavil, příběh šílence a Fenrisův plán jsou solidní temná zábava. Vlastně mě vždycky baví, když se prolíná fantastický svět s realitou se všemi absurditami a tenhle mezi ně patří.

borknagar
13.08.2016

Opět povedený Lucifer a i když se zdá tento díl trošku slabší a poprvé nehodnotím plným počtem, je tento book v konkurenci stále nadprůměrný a co se jeho čtení týká, opět neuvěřitelný zážitek. Pomalu se blížíme ke konci a tento Lůca je taková příprava na velké finále. A že to bude finále se vším všudy, na to si klidně vsadím. Na konci roku vyjde poslední kousek z této řady Lucifera (a že to trvalo mnoho let, než jsme se k závěru dopracovali), takže už teď v srpnu se pomalu můžeme těšit na dárky pod stromek. Pochlávit musím i obálku, skvělá práce. Mít hodně místa v knihovně, hned bych si všechny knihy Lucifera vystavil na čestném místě........

3DD!3
12.10.2015

Konec se blíží a Lucifer s úsměvem přihlíží, protože nejde o jeho svět. Když se ale pravidla hry změní a Vlk sežene šílence, jde do tuhého.

LordSnape
03.10.2015

Vlk pod stromem by se už narozdíl od Exodu dal nazvat vycpávkou, snad až na úvodní sešit Lilith, který prozrazuje určité věci ohledně národa Lilim. Teprve až tady jsem si vlastně uvědomil, jak je celá série taková duchovní, když se neustále obrací a upíná k příběhům z Bible a dalších náboženských spisů. Lucifera si tu člověk moc neužije, páč tu skoro nevystupuje. Nicméně podobně jako v Domech ticha zde Carey vycucává i severskou mytologii, a to v podobě vlka Fenrise, který se snaží poskvrnit strom Yggdrasil, který prorůstá všemi světy, což je vlastně další z následků odchodu Jahveho. Chtělo by to nějakou další vzpruhu do dalších dílů.

Kapis
25.06.2015

Ani nevím co napsat, abych tu akorát nechrlil samé superlativy. Tato série má prostě úroveň. Jsem dost natěšený, jak to celé dopadne.

Autoři knihy

Mike Carey