Coura

Coura https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477635/bmid_coura-Eor-477635.jpg 4 399 104

Co se přihodí mladé herečce Lucii a její malé dceři, když při práci na roli potká svou bývalou lásku? Muže, kterého nechce potkávat ani na zastávce tramvaje, a teď ho musí pracovně líbat a vyznávat mu lásku? Jak dalece může iluze lásky zahýbat životem hlavní hrdinky? A může být rozchod nakažlivý? Autorka v románu pro ženy Coura otevírá s humorem a nadhledem ožehavá témata, o nichž se často jen šeptá nebo pokrytecky mlčí. Je možně milovat dva muže? Anebo snad ženu, i když nejste na holky? A jsou opravdu na prvním místě v životě každé ženy její děti, nebo je to jen klišé? Na to vše vám odpoví Lucie a její rozverné přítelkyně v románu Coura. Příběh o lásce v různých podobách, o mateřství, které nemusí každou ženu naplňovat, a o hledání štěstí, které máme často na dosah ruky, a přesto ho dokážeme obejít. Nechte se vtáhnout do příběhu, v němž se pozná snad každá žena.... celý text

Tea98
12.10.2021 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Čte se dobře, vulgarismy mi nevadí. Ikdyž z prvního dílu jsem byla nadšená víc. Itak doporučuji.

petra.kind
07.10.2021 1 z 5

(SPOILER) Vzhledem k tomu, že jsem ve věku hlavní hrdinky, čekala jsem, že to bude jiné, že to bude něco jako Netflixová Valeria, ale nebylo... bohužel. Až dětinské vyjadřování (btw dát si panáka pokaždé, když je v textu "lulina", by byla dobrá chlastací hra) střídají pseudohluboké myšlenky. Humor byl na začátku docela fajn, postupně ale začal váznout a váznout. Vulgarity beru, můj slovník taky není nonstop jako ze žurnálu. Co mě ale skoro až bolelo, byly některé... příměry? Namátkou "... Náš polibek nebyl nevinný a Petr mi ten večer odhalil svoji duši"... och, jaká romantika!, ale pak ta věta pokračuje: "... a celý se roztekl JAKO MARŠMELOUN NAD OHNĚM". Ehm, cože? COŽE?! :D A ještě by mě zajímalo, jestli jiné ženy běžně používají slovo "klenot", když mluví o penisu, že je to v knížce hned dvakrát. Musím se zeptat kámošek :D

... to mám za to, že jsem se nechala utáhnout na růžovoučkou líbivou obálku :D

Ctenar1202
06.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Od prvních stránek vás čtenáře příběh zcela pohltí. Sledujete život Lucky, mladé třicetileté maminky jedné neposedné holčičky. Lucka je herečka a tak nějak se v životě hledá. Žije sama, ale chlapi o ni zajem mají, to zase jo. A tak Lucka potkává Karla...ale v divadle je i Petr... Lucka má taky pár kamaradek, které jsou fakt správně trhlé a ač jsou dospělé, tak jejich chování je někdy na hraně. A tak sledujeme, jak se Lucka protlouká životem od rodiny k divadlu přes kamarádky a životní kotrmelce.

Při čtení mnou cloumaly emoce. Od radosti, smíchu, vzteku po smutek a naštvání. Lucku si prostě zamilujete. To nejde jinak. Je svá, ale je úžasná. A její kámošky taky.

Jediné co bych fakt vytkla a co mi protočilo oči, je lesbické téma....ač to nakonec nebylo tak, jak jsem si zpočátku myslela, přesto jsem si při první zmínce řekla ach jo Jani, tak Vy taky? A to v tom smyslu, že v současné literatuře je snad povinné uvést lesby a gaye....ale Jana to tak krásně zamotala do příběhu, že mi to nakonec vůbec nevadilo, ale jen díky tomu, jak to celé dopadlo.

Od půlky jsem si říkala, že vím jak knížka dopadne a neuhodla jsem to. Na konci jsem ani nedutala, jak to bylo napínavý.

Každopádně kdo si chcete přečíst poutavý příběh mladé ženy, tak tuhle knížku určitě doporučuji.

jarinka9584
18.09.2021 5 z 5

Coura je kniha, která vás pohltí celým svým obsahem. Autorka Jana Bernášková naprosto dokonale vystihla, co čtenářky potřebují. Slzy smíchu, životní strasti okořeněné sexem a touhami. Dovolím si tvrdit, že každý se v této knize najde a bude hltat každou kapitolu, neb nechybí napětí a každá z kapitol je tak dobrá, že jsem zapomínala na čas. Couru bych doporučila všem ženám, dívkám a nejen jim. Tahle kniha je povinnost. Opravdu neváhejte a kupte si ji. Tato kniha vám nedovolí se nudit. Je božská.
Jari T.