Coura

Coura https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477635/bmid_coura-Eor-477635.jpg 4 400 104

Co se přihodí mladé herečce Lucii a její malé dceři, když při práci na roli potká svou bývalou lásku? Muže, kterého nechce potkávat ani na zastávce tramvaje, a teď ho musí pracovně líbat a vyznávat mu lásku? Jak dalece může iluze lásky zahýbat životem hlavní hrdinky? A může být rozchod nakažlivý? Autorka v románu pro ženy Coura otevírá s humorem a nadhledem ožehavá témata, o nichž se často jen šeptá nebo pokrytecky mlčí. Je možně milovat dva muže? Anebo snad ženu, i když nejste na holky? A jsou opravdu na prvním místě v životě každé ženy její děti, nebo je to jen klišé? Na to vše vám odpoví Lucie a její rozverné přítelkyně v románu Coura. Příběh o lásce v různých podobách, o mateřství, které nemusí každou ženu naplňovat, a o hledání štěstí, které máme často na dosah ruky, a přesto ho dokážeme obejít. Nechte se vtáhnout do příběhu, v němž se pozná snad každá žena.... celý text

Áža707
20.12.2021 1 z 5

(SPOILER) Další kniha z které nemám naprosto jasné pocity a jsem z ní spíše zmatená než nadšená. Letos už po několikáté jdu proti proudu a moje hodnocení se bude lišit od ostatních.

Ve skupině holky psaly, jak se jim kniha líbila a že se máme na co těšit. Recenze jsem četla převážně kladné a během čtení ostatní psaly, jak se baví (i v poznámkách v knize). Přesně tohle mě nalákalo a na knihu jsem se poměrně těšila, jenže pak přišlo velký ALE.

Začneme pozitivní strankou, abych nebyla úplně kritická - líbilo se mi nahlídnutí do života herečky a jejich problémů. Jak náročné je zkloubit osobní život s prací, jak se musí furt snažit, aby neupadla v zapomnění, protlouká se různými castingy a doufá, že se jí splní sen být velkou herečkou. Jenže k tomu všemu má být pochopitelně matkou a přítelkyni a to nejlépe na plný úvazek. Některé (doopravdy podotýkám, že jen některé) scény mi tam přišly úsměvné. Je poznat, že autorka zná mentalitu děti a Kiki s jejími reakcemi je prostě skvělá a bezprostřední, tak jak děti mají být.

Bojím se, že nic jiného dobrého na knize už nenajdu. Doopravdy bych chtěla, ale mě to vážně nesedlo. Šulini, prciny a luliny tyhle slova se objevují skoro s pravidelností na každý straně a je to vážně otravné. Nevím, zda tohle někomu může připadat vtipné, ale mě říct chlap "prcino", tak ho ženu vidlema ze svého života velice rychle.

Kniha se nečetla rychle, já jsem u toho fakt trpěla a do čtení jsem se musela nutit a nejhorší byly části, kdy jsem se vážně nudila. Rozhovory s tzv. Šedivkou mi přišly až moc natahováné a asi bych byla raději, kdyby takové rady ji dávala kamarádka a nejednalo by se jen o vnitřní monolog. Konec mi přišel uměle vytvořený na happyend, doopravdy bych byla raději, kdyby se to semlelo jinak (️️ SPOILER: byla bych raději, kdyby se Kája přiznal, že to dítě je jeho a vrátil by se k Simoně a naše hlavní hrdinka by zůstala sama KONEC ️️).

No co k tomu asi víc dodat, knihu úplně nedoporučuji...

⭐ 2/5

Kajami
18.12.2021 2 z 5

Trvalo mne se zacist. Nelibily se mne caste vulgarismy. Oddechovka dobra, ale dale bych knihu nedoporucila.

Eva03
12.12.2021 4 z 5

Skvělý příběh, ve kterém se snad každá z nás najde. Jana Bernášková se po dvou knihách může s přehledem řadit mezi spisovatelky, protože jí to prostě jde a čte se velmi dobře.
Jednu hvězdu jsem odebrala za zbytečně moc vulgarit a za Šedivku, jejíž kecy mě nesmírně nudily.

Lucie311
10.12.2021 5 z 5

Naprosto báječný příběh. Nasmála jsem se ,nenudila jsem se. Fakt super. Doufám, že bude pokračování.

Maky1505
05.12.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, dovolila mi nahlédnout zákulisí divadla, takové téma jsem ještě nečetla, navíc je psaná že života, česká autorka, za mě skvělé čtení, nejvíc jsem se zasmála u stanování v lese...
A takových dalších scén tam bylo víc.

josska
01.12.2021 5 z 5

Já jsem opět nadšená,,moc mě to bavilo,běžný život,trápení s láskama,radost z dětí,,trable maminky,problémy kamarádek,,atd. Doufám,že bude ještě další kniha,,,určitě by se dalo navázat a pokračovat...svatba,život kamaradek,dcera atd,,a nakonec Jana Bernášková je prostě skvělá,,,,,

Katerina015
30.11.2021 4 z 5

Knihu Jak prezit sveho muze jsem vzdala a nedocetla... Coura se mi libila, fajn oddechovka

kanitsuj
25.11.2021 3 z 5

Je to opravdu oddechovka bez nějakých větších ambicí, ale to je asi v pořádku. Velmi pěkně se čte, jen slovní zásoba autorky není příliš košatá a těch lulanů a šulinů tam bylo vážně moc. Kdyby paní Bernášková psala stylem smsek své hrdinky, možná by to vytáhla i na Magnesii literu:-)) Zaujalo mne téma, svým způsobem poměrně originální - často sníme o jiné realitě, ve své sebestřednosti se necháme opíjet rohlíkem a přitom to nejcennější máme většinou na dosah ruky.

Sarka25
24.11.2021 5 z 5

Coura byla opravdu coura.
Druha kniha Jany Bernaskove a zase byla super. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Moc se me líbí, že je to ze života, najdete tam lasku, zasmějete se, me dokonce i slza ukapla, narazíte tam na šulina (každý z nás v životě šulina potkal ) no nudit se rozhodně nebudete.. a sand jednou bude i pokračování

ugisha
23.11.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala predcasne k svatku i s podpisem, ale nic moc jsem od ni necekala. Noo...zhltla jsem ji za tri dny a moc se mi libila! Vyborna oddechova literatura ze zivota, nahlednuti do zivota herecky jako bonus. Hrdinka sice byla obcas na ranu, jak psal nekdo prede mnou a iritovalo me to neustale osloveni Lucinko (jsem taky Lucie a taky je mi 30 a Lucinko mi rika akorat babicka ), ale celkove jsem si tohle vtipne cteni skvele uzila a moc se tesim na predchozi knihu, kterou si jdu poridit (taky) k svatku Doporucuji!

RadkaD.
19.11.2021 5 z 5

Za mě fajn kniha - žádné náročné a těžké čtení, přitom kniha o životě, přátelství, mužích, dítěti a práci, pocitech a porozumění sobě - vtipně a s nadhledem. Bezva kniha, doporučuji.

Klara1909
17.11.2021 4 z 5

Líbila se mi, stejně jako první kniha od této autorky, člověk si uvědomí, ze je to asi pěkná dřina obstát v této profesi a při obrovské konkurenci. Čte se dobře, je to inteligentně napsána oddechovka na dovolenou.

alnahu
15.11.2021 5 z 5

i druhá kniha od této autorky o mladé herečce Luci a její dceři Kiki se mi líbila i když trochu víc než první díl. V tomto příběhu se zdá ,že žije Lucka konečně spokojeně s přítelem Kájou ,ale do života se jí připlete její bývalá láska a zcela jí zamotá hlavu .A co na to Šedivka-její vnitřní hlas, který jí našeptává co dál. Kniha je napsaná v jednoduchých větách, svižně a s humorem i když za mě je tam dost vulgarismu -přesto se mi četla dobře.

VeruHoráková
14.11.2021 3 z 5

První díl se mi líbil víc. Přišlo mi, že v první knize byla hlavní postava Lucka věčně ve srabu, stejně tak její kamarádky a bavilo mě číst, jakým způsobem se pere se životem. V druhým díle měla už vše vyřešené. Měla, co chtěla mít. Jen, když toho dosáhla, tak se sama sebe začala ptát, zda je to opravdu to, co chce a začala si tak zadělávat na problémy. Přiznám se, že mě to už tak nechytlo a značná část knihy mě nudila. Snad se třetí díl ponese v rytmu první knihy.

tereza8491
09.11.2021 4 z 5

Jsem překvapená, jak moc mě styl psaní Jany Bernáškové oslovil. Přiznám se, že Coura se mi líbila víc než "jednička". Na dovolenou ideální knížka :)

mekkejla
01.11.2021 3 z 5

První díl se mi líbil víc. Tady už těch prcin a lulinů bylo opravdu nějak mnoho... I Lucka byla chvílemi opravdu na ránu, ale to jsme asi někdy každá, obzvlášť v naší hlavě

bookcase
27.10.2021 4 z 5

Tohle je takové moje guilty pleasure, baví mě Janin styl psaní i když lulinů bylo tentokrát víc než dost a taky Lucie byla ukňouranější víc než v první knize. Ale jako celek mě to opět pobavilo a tak to má být.

cornetka
24.10.2021 5 z 5

Další vyprávění životního příběhu Lucie, její rodiny a jejích nejlepších kamarádek. Skvělá oddechovka, u které se zasmějete a zároveň si budete u některých situací říkat, že to snad není možný! Předchozí kniha autorky se mi líbila víc, ale i tato stojí za přečtení.

LucieT
24.10.2021 5 z 5

Super, jsem nadšená! Parádní oddychovka, místy k smíchu, místy k pláči. Spoustu myšlenkových pochodů autorka trefila naprosto přesně, vše je opravdu ze života bez příkras a v lecčems se myslím každá žena trochu pozná (akorát ze slova "lulina" mám husí kůži, brrrr). Úplně mě mrzelo, když jsem knihu dočetla, tak moc mě to bavilo.

pavel3547
15.10.2021 5 z 5

Skvělé!!!! Jana je prostě dobrá!!! Těším se na další pokračování!