Coura

Coura https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477635/bmid_coura-Eor-477635.jpg 4 400 104

Co se přihodí mladé herečce Lucii a její malé dceři, když při práci na roli potká svou bývalou lásku? Muže, kterého nechce potkávat ani na zastávce tramvaje, a teď ho musí pracovně líbat a vyznávat mu lásku? Jak dalece může iluze lásky zahýbat životem hlavní hrdinky? A může být rozchod nakažlivý? Autorka v románu pro ženy Coura otevírá s humorem a nadhledem ožehavá témata, o nichž se často jen šeptá nebo pokrytecky mlčí. Je možně milovat dva muže? Anebo snad ženu, i když nejste na holky? A jsou opravdu na prvním místě v životě každé ženy její děti, nebo je to jen klišé? Na to vše vám odpoví Lucie a její rozverné přítelkyně v románu Coura. Příběh o lásce v různých podobách, o mateřství, které nemusí každou ženu naplňovat, a o hledání štěstí, které máme často na dosah ruky, a přesto ho dokážeme obejít. Nechte se vtáhnout do příběhu, v němž se pozná snad každá žena.... celý text

whiolet
11.09.2022 3 z 5

Byla jsem mile překvapená kolikrát jsem se při čtení knihy zasmála.
Coura mě rozhodně bavila víc než kterákoliv knížka od p. Třeštíkové, jelikož přesně takhle si představuji odpočinkové čtení od české autorky.
Na druhou stranu posledních 50 stránek bylo na mě už té Lucie fakt moc, takže jsem byla ráda, když přišel konec :D

Gugu
03.09.2022 3 z 5

První kníha Jany Bernáškové byla pro mě příjemným překvapením, takže jsem šla i do knížky druhé. Ale u té se moje nadšení už tolik nekonalo. Zdá se mi, že je v knížce všeho nějak moc - moc sexu a detailního popisování, moc drsných výrazů, moc zdrobnělin (a v divných situacích), moc pitvání a moralizování, moc překlepů a chyb.... Z mého pohledu autorka příliš zatlačila na pilu, nejspíš v důsledku úspěchu první knihy. Ano, dobře se to čte, oddychovka, kterou zvládnete za víkend. Ale to je tak všechno... něco navíc tomu chybí.

Simstr
22.08.2022 4 z 5

Za mě příjemné čtení, jen oslovování zdrobnělinami mi moc nešlo přes pusu :-) Než jsem začala číst, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Byla jsem příjemně překvapena, občas jsem se i nahlas zasmála. Jak se blížil konec knížky, tak vtipů ubývalo a nastalo to krásné životní "vystřízlivění". Určitě si přečtu i další díla této autorky. Doporučuji.

poter
10.08.2022 4 z 5

Docela pohodové čtení,nejsem žádný puritán,ale i na mne trochu zbytečně peprné výrazy,ale jinak v pohodě oddechovka

Doubravka1975
08.07.2022 4 z 5

Začátek teda hrozný i jsem chtěla knížku odložit. Hlavní hrdinka Lucie a její Šedivka děs běs. Kiki neumí snad všechna písmena kromě R, ale jen ve slově prdel. Holky a jejich mluva plná vulgarismů docela síla. No a Karel jak oslovuje Lu raději bez komentáře atd.atd. Ale jak jsem četla pořád dál a dál, tak jsem si asi zvykla a dočetla až do konce. A přes tohle všechno je to čtivé a oddechové a nakonec se mi to líbilo. Autorka je známá herečka, já ji teda moc neznám, jen trochu ze seriálu Vyprávěj a docela mě tím vyjadřováním překvapila, ale příběh je to zajímavý a čtivý, takže Doporučuji

annettka1098
28.06.2022 4 z 5

COURA je skvělá oddechovka, která vás zabaví během letního odpočinku na lehátku. Kniha se velmi dobře četla, kapitoly jsou krátké, jazyk jednoduchý na čtení. V této knize mi ani nevadily vulgarismy, k holkám z Ostravy mi to sedlo. Jen tedy oslovení "prciny" mi přišlo hrozné. Příběh mi ke konci přišel zbytečně natahovaný a u některých pasáží už jsem se nudila. Myslím, že by kniha snesla proškrtání o 50-100 stran a vůbec by ji to neuškodilo.
Jestli máte rádi milostné románky ze života, občas proložené milostnou scénkou, mohu vám knihu vřele doporučit.

olca1983
26.06.2022 4 z 5

Oproti prvnímu dílu už nechybí uvozovky, což je fajn. Příběh má spád, napětí .. těžko odhadnout, jak vše dopadne. Je to fajn letní čtení, knihu jsem přečetla asi za 3 dny.
Ale .... na můj vkus je tam dost překlepů a i obsahová chyba (Lucie ležela v pokoji v Motole, ale domů z nemocnice jela z Bulovky) .. takže za tyhle rušivé elementy ubírám jednu hvězdičku a přemýšlím, že bych se ráda dozvěděla, jak dopadne Denisa .. tak třeba se ještě dočkáme volného pokračování.. :-)

LucušN.
09.06.2022 5 z 5

Kniha mne mile překvapila. Zpočátku jsem měla problém se teda do knihy začíst. Pak mne ale chytla. Taková oddechovka na léto. Až tady ke konci knihy jsem zjistila, že je to druhý díl. Což vůbec nevadilo.

monulam
26.05.2022 5 z 5

knihu jsem začala číst bez velkých očekávání. Je to taková oddechovka která mě mile překvapila svojí čtivostí.

lucakuca
26.05.2022 5 z 5

A mně se to líbilo.
Čtivé, prdlé, dámičkovsky vulgární a hlavně ty myšlenkové pochody :-)
O herečce, která má konečně vztah, který je tak skvělý, že si ho snad nezaslouží. O svědomí zvané Šedivka, které je rejpal na entou, o holčičím přátelství, o bejvalcích, o konkurzech a o divadle.

Wisha
13.05.2022 5 z 5

Po všech těch fantasy jsem zase jednou sáhla po nějaké oddychovce v naději, že si odpočinu od promyšlených a složitých imaginárních světů... Rozhodně jsem ale nečekala, že mě to chytne až tak moc! Byla to vážně úžasná oddychovka, vtipná, veselá, ze života... Chvílemi mi připadalo, jako by spíš mluvila o mně, viděla do mojí hlavy, protože jsem nedávno řešila něco podobného... Neskutečně jsem to užila a musím říct, že nejen že knížka splnila důvod, proč jsem po ní sáhla, ale navíc mě velice příjemně překvapila. Moc ráda si od autorky přečtu i něco jiného, protože mě její styl psaní moc baví :-)

Lenka541
10.05.2022 4 z 5

Druhý díl se mi opět líbil. Věděla jsem, do čeho jdu a na pobavení a odpočinutí od vážných témat je příběh jak dělaný. Uvažovala jsem, jak by vypadalo vyprávění bez všech vulgarismů, kterých je tu plno,ale právě ony přeměnily docela obyčejný příběh mladé herečky a matky za vtipnější a čtivější.

hlavajda93
04.05.2022 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, abych se dozvědala, jak to bude s hlavní hrdinkou pokračovat, ale ani u druhé dílu to nebylo žádné wau.

nela3812
02.05.2022 3 z 5

Budu upřímná, do knihy se mi po některých recenzích příliš nechtělo, ale četla jsem jí v rámci štafety, proto jsem jí dala šanci. Styl psaní autorky mi příliš nesedl a celkově mi přišel příběh příliš táhlý. Našla jsem několik opravdu zajímavých myšlenek a postojů vůči partnerskému životu, ale celkově nejsem z příběhu nadšená.

Postavy mi celkově nesedly, všechny jsem však dokázala brát s jistým nadhledem a po čase jsem si k nim našla jistý vztah. Prostě jsem si zvykla. Na co jsem si ale zvyknout nedokázala byla "postava" šedivky. Pochopila jsem co měla představovat, ale z mého pohledu dělala z hlavní hrdinky hlupačku, což nejspíš cílem nebylo.

Dcera Lucie byla hodně na pováženou. Občas roztomilá a občas rozmazlená (sama děti nemám - proto se zde možná nesetkám s pochopením, nicméně toť můj pohled). Občas s ní došlo k několika zajímavým dialogům, nicméně opravdu nevím co si o ní myslet, hodně se to ve mně pralo.

Pokud bych měla vybrat nějakou postavu, tak si volím Karla! Dával příběhu větší jiskru, než kdo jiný. Charakterem a jednáním docela uťáplý, ale v srdci romantik a v posteli evidentně docela ďábel. No, na to že to bylo vyprávění ženy, byl on tím nejzajímavějším na celém příběhu.

Hodnotím 3/5. Příběh fajn, ale nevrátila bych se k tomu. Zpětně si ani nedokážu vybavit nějaké zajímavé scény, díky kterým bych na příběh nezapomněla. Měl-li to být příběh ze života, tak to asi účel splnilo, ale upřímně jsem očekávala víc napětí, zápletek a akčních rozhovorů.

evik2710
26.03.2022 4 z 5

Recenze jsem si četla a nic moc ale mě se to líbilo

spencer
26.03.2022 2 z 5

Chtěla jsem dát autorce druhou šanci, ale jediné, co se mi v tomto případě líbilo, bylo používání přímé řeči, které mi v předchozím díle chybělo. Coura mi přišla výplňková a nic se v ní pořádně nestalo. Lucie se nezměnila a po celou dobu se akorát chovala velice dětinsky. Dalo by se porozumět tomu, že si není svým vztahem jistá a dělá hlouposti, ale takto se spíše chovala jako malé dítě, které neví co chce. Podobně jsou na tom i její kamarádky, které mě svými životními rozhodnutími také nepřestaly překvapovat. Konec mi neseděl a upřímně bych byla raději, kdyby hlavní hrdinka po tom všem skončila sama (a to jsem jí v prvním díle ten její happyend strašně přála)...

Martina852
24.03.2022 3 z 5

Když vám někdo půjčí knihu, tak ji nechcete vracet nepřečtenou. Při čtení začátku jsem chtěla knihu odložit, ale přece jsem ji dokázala přečíst. Hlavní postava byla věčně naštvaná, ufňukaná a taky se mi nelíbila kupa vulgarismů v knize. Občas jsem se zasmála nad různými přirovnáními, ale to bylo asi tak všechno. Určitě kniha najde své čtenáře, ale já k nim nepatřím.

mag097
21.03.2022 3 z 5

Fuuu…. taky se vám občas stane, že přečtete knížku a vlastně nevíte, jestli se vám líbila nebo ne?
Přesně takto bych pojmenovala svůj vztah s Courou, ona se vlastně četla strašně dobře, ale hlavní hrdinka Lucka byla s prominutím neuvěřitelná kráva, která celých 412 stránek fňukala a fňukala o tom samém pořád dokola a neměla žádný vývoj. Což je na jednu stranu v pořádku, protože i takový lidé jsou. Já ale nevím čím to je, ale tady jsem to prostě nedokázala skousnout a to mi normálně nevadí, když mi hlavní postava není sympatická.
Nechci vás od knížky odrazovat, ohlasy má docela dobré a četla se moc dobře. Autorka má příjemný styl psaní a ráda bych si od ní časem zase něco přečetla. Třeba Jak přežít svého muže, který předchází Couře se mi líbil moc. Holt, Coura mi zkrátka nesedla.

barbora5058
08.03.2022 4 z 5

Čtu tady různé názory, no tak ženy, od takové knihy přeci nemůžete čekat něco, omlouvám se, světaborného, je to prostě pohodová knížka pro dovolenou, klídek, takové ženské rozjímání a popřemýšlení si, že v tom všem prostě nejsme samy, ženy. Kdyby bylo vše jednoduché, ale není. Supr knížka na relax, 4 hvězdy :) .

Šura
05.03.2022 4 z 5

Kniha není žádným literárním skvostem, ale bavila mě od začátku do konce. Autorka krásně zpracovává intimní témata, mateřství, ženské přátelství a především vztahy. "Coura" je asi v každé z nás, záleží, kolík jí dáme prostoru.