Lovci kožišin

Dobrodružný román ze života kanadských traperů a farmářů. Mladý hoch Dan Hautain pátrá s přítelem kapitánem Richardem po svém otci, který bez vysvětlení zmizel z domova někam na sever Kanady. Přátelé prožijí řadu dobrodružství, aby nakonec otce našli na farmě Danova příbuzného Anatola Quizota, kde se Evžen Hautain léčil ze záchvatů trudnomyslnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153630/lovci-kozisin-153630.jpg 4.399
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Lovci kožišin

HNEDOOCKA
01.05.2018

Fantastická kniha pro náctileté :) Je stále v mé knihovně a i když už je to zhruba 30 let, co jsem ji četla, pořád si dobře pamatuji o čem je :)

stopař
14.04.2018

Poprvé jsem jí četla zabalená pod duchnou ,měla angínu a strašně se nudila.A pak se mi dostala do rukou tato kniha.A pak vše přestalo existovat,přenesla jsem se do daleké kanadské přírody a prožívala společně s Danem a Richardem jejich dobrodružství......

1972Sixo
08.03.2017

No na môj vkus príliš sterilné dobrodružstvo. Nechýbajú indiáni a divoká príroda severnej Ameriky, no na príbeh sa akosi zabudlo. Je to akýsi opis cesty tam a späť, opisy obydlí, opisy okolitej prírody, opisy divokej zvery a ďalšie a ďalšie opisy. No žiadna dráma, žiadni zlosynovia, málo akcie. Len nadčasové priateľstvo a poetika prírody zostala. To už sa dnes nevidí.

Owain
19.12.2016

Super kniha, četla jsem ji poprvé a dostala mne .

MayB2
28.04.2016

Čte se to ještě dneska? Jako dítě jsem milovala tu část popisující život ve srubu, rybaření, vaření marmelády... Jako měl Verne všude Francouze, Češi se v knížkách F. Flose obejvují ve všech myslitelných částech světa.

honajz
08.01.2016

Jako dospívajícímu junákovi by se mi to možná líbilo. I když ne - ani jako junákovi se mi nedařilo do knihy začíst. Chtěl jsem si to splnit teď, něco po středním věku, a bylo to hodně naivní. Všechna ta akce, pašeráci, bohatý znuděný studentík, mladý podvodník, obětavý sluha, vstřícný dědeček, neuvěřitelné náhody... Měl jsem toho brzy plné zuby. Nevím, jestli i tentokrát Flos zpracoval něčí vyprávění, nebo jen fabuloval podle v knihovně dostupných knih, ale přece jen mohl použít uvěřitelnější postavy. Jako by předznamenal vlnu teen filmů a seriálů, která nyní běží světem, a kde dospívající děti umí neuvěřitelné silácké kousky a zachraňují svět.

woodward
22.11.2015

Mám ji doma a občas se k ní vracím. Na rozdíl například od Lovců orchidejí, které jsem jako kluk přečetl nesčíslněkrát, ale dneska už mi fakt nic neříkají.

tenax
10.08.2013

Je to klasika, jako kluci jsme to milovali. Dnes už by mi to asi připadalo hodně naivní. Ale to jsou třeba verneovky také a stále se čtou.

Andulka VK
03.06.2013

Přiznám se,že jsem od tohoto autora znala z dětství jen knihu "Lovci orchidejí",ale nevěděla jsem,že ji napsal tento skvělý vypravěč František Flos...A teď na "stará kolena"jsem začala číst "Lovce kožišin"a pídím se po dalších knihách ... u nás v knihovně od něj mají bohužel jen tento jeden titul.Jak jsem se už zmínila - skvělý vypravěč,při čtení se ocitnete v nespoutané kanadské přírodě,děj vás vtáhne mezi hrdiny knihy...prostě nádhera!Vřele doporučuji nejen těm,kdo mají dobrodružná srdce...

vitavita
13.03.2012

Putování Dana a Richarda kanadskou přírodou - nádherné čtení.