Lovci knih

Lovci knih https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399833/bmid_lovci-knih-V3G-399833.jpg 3 96 31

Kostnice 1417. Poggio Bracciolini je mistr v odhalování antických textů – lovec knih, který si dokáže zjednat vstup do každé starobylé klášterní knihovny. V jednom horském klášteře u Bodamského jezera objeví knihu připoutanou řetězem. Jen co se mu však podaří rozluštit první obsahově výbušné řádky, foliant zmizí. Lovec knih odhodlaně pronásleduje zloděje. Kdyby se totiž tento spis dostal do nesprávných rukou, dokázal by historicky vykolejit celou západní Evropu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Die Bücherjäger , 2018

Mája777
03.02.2020 3 z 5

Tak toto je má třetí kniha od tohoto autora. Nečekala jsem strhující román, ale přesto jsem zklamaná. Téma je určitě velice zajímavé, ale když už si autor dal práci s vymýšlením zápletky, mohl si vymyslet i postavy. Protože popisovat příběh někoho, kdo je už v dané době po smrti je nelogické. Ale je to jen můj názor. Dnes to budou jenom tři hvězdičky :)

katerina.l.
27.01.2020 2 z 5

Zajímavé téma, ale to je tak všechno. Celou knihu jsem přemýšlela, že ji odložím a nedočtu. Polovinu příběhu jsem byla myšlenkami jinde a ve finále zjistila, že to vlastně vůbec nevadí, že jsem o nic nepřišla. Konec už jsem jen prolétla, abych věděla, jak to dopadne.

Aisha.H
24.01.2020 2 z 5

Moje první a poslední kniha od tohoto autora. Zajímavé téma, ale to je tak všechno. Závěrečná scéna s rytířským turnajem mne zabila...přeskakovala jsem stránky, jen jsem chtěla vědět, jak to dopadne a už si to ani nepamatuju :)

emilieselden
23.01.2020 2 z 5

Od začátku jsem od téhle knihy moc nečekala ale chtěla jsem to zkusit. Říkala jsem si, že mě třeba překvapí. Bohužel se tak ale nestalo. Knížka nebyla ničím zajímavá, nebyla napínavá. Zklamalo mě to. Nevím, jestli se budu pouštět do dalších dílů.

kusma
18.01.2020 3 z 5

Kniha je to určitě čtivá, proto jsem přidala jednu hvězdičku. Taky chválím obálku a název mě uhranul. Jinak pro mne nebyla ničím zajímavá. Psána byla jednoduše, postavy mě moc neoslovily. Uvěřitelnost příběhu neřeším, vždyť se jedná o dobrodružství, s tím problém nemám. Ale prostě tomu chybělo něco takového, co člověka strhne. Určitě mě to nenalákalo k dalším autorovým knihám. Ale jako oddychovka, na čtení bez přemýšlení, posloužila dobře.

ADE138
30.11.2019 2 z 5

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě. Z anotace jsem měla dobrý dojem, ale knížka mne zklamala. Děj nelogický, překotný,hlavní postavy se chovají jako superhrdinové začátku 15.století, autor se historie držel když se mu to hodilo, když ne, nevadí, autorská fikce je přece přípustná. ...ale oceňuji pěkné popisy vzniku ručně psaných knih

Adush
25.10.2019 4 z 5

Jelikož jsem četla další knihy tohoto autora, už jsem dopředu očekávala lehký závan historie v kombinaci s fikcí. Líbily se mi osobnosti a jako student historie jsem si opět zopakovala pojmy jako palimpsest, vellum, stylus.. Kniha se četla hezky, ale někdy jsem se nedokázala donutit ji číst. Konec byl na mě trochu moc rychlý. Těším se ale na další knihy, uvidíme, s čím přijde autor příště.

LukBook
14.10.2019 5 z 5

Zajímavý historický román. Kombinuje fakta s fikcí a nabízí velký spád. Velice čtivý

bookcase
19.09.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, mix dobrodružství, romantiky a k tomu vůně starých knih. Četlo se to dobře.

Anette99
11.09.2019 4 z 5

Taková oddychovka, rychle a vcelku dobře se četla, zajímavý příběh.

Lenka4
09.09.2019 1 z 5

Autor předvádí několik efektních scén, jejich logické propojení je však často nad jeho síly, nebo se jím nechce zdržovat. Mnohé z událostí jsou za hranicí uvěřitelnosti, takže čtenář místo aby s napětím prožíval děj, přemýšlí, zda je vůbec možné, aby postavy v některých situacích mohly být fyzicky schopny dělat to, co jim spisovatel připisuje. Podíl na nevalném vyznění románu má také nekvalitní překlad.