Lovci a zberači

Lovci a zberači https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239099/bmid_lovci-a-zberaci-zss-239099.jpg 3 57 6

Lovci & zberači: päť literárnych jázd po svete popkultúry a reklamy. Dvojica chorobne závislá od sledovania sitkomov. Tajomná supermodelka obeťou nezvyčajného sprisahania. Okultné vraždy vo veľkomeste, ktorého história je celkom iná, než si myslíte. Bizarné odhalenie zákulisia street parties a demonštrácií proti globalizácii. Hypermarkety budúcnosti, kde nie my konzumenti zháňame produkty, ale tovar si kupuje nás. Pretože podľa správania ľudí v obchodných palácoch je zrejmé, že v jadre sme zostali Lovci & zberači.... celý text

ondras666
23.06.2021 5 z 5

Musím říct, že pro mě milé překvapení jak v knize, tak ve stylu autora. Povídky jsou jednoduché, ale výborné. Nakupovat do hypermarketu už budu chodit jinak.
Jediné, co bych knize vytkl je překlad do češtiny? Proč? Slovenština by pro knihu byla jistě lepší.

DiskretniBarman
18.07.2018 2 z 5

Po nadšení z knih Naum a Spamäti je tohle pro mě dost velké zklamání. První krátké povídky mě nebavily vůbec, přišly mi předvádivé a přitom prázdné. Nejčtivější mi připadal Najhorší zločin vo Wilsonove, ale poslední dlouhou povídku Brand party (a s ní tedy už celý zbytek knihy) jsem po několika stranách vzdal.

Lexand
10.08.2017 5 z 5

Svého času velká událost. A Mišo je fajny chalan.

RichardvonT.
12.01.2017 5 z 5

Přečíst si první povídku a pak vyrazit do nákupního centra je rozhodně neodcizený zážitek.

fruitbueno
05.08.2014

Bez mučení přiznávám, že jsem zvládla pouze první tři povídky. Mi bylo z toho pseudokonzumního světa, neosobního, až nepříjemně odtažitého vyprávění tak ouzko, že to nešlo dočíst... Mimochodem - poznámka na okraj: opravdu je nutné PŘEKLÁDAT SLOVENSKÉ AUTORY DO ČEŠTINY? Boha jeho, zastavte svět, odpoví-li někdo, že slovensky nerozumí...

zipporah
25.04.2012 5 z 5

Táto kniha ma prínos hlavne pre ďalšie generácie historikov a autorov, ktorí sa budú chcieť dozvedieť o našej ére, ako sme v nej fungovali, čo sme boli za ľudia a čo sme predpokladali, že to už pre nich je samozrejmosťou, či názvy ulíc podľa značiek a tak, a tiež AKO sa písalo... teda hodnotím piatimi hviezdami, lebo toto je primárna funkcia literatúry... tuším tam bolo pár vulgarizmov, čo je škoda, ale tak aj to je známka dnešnej literatúry:/

Část díla

Michal Hvorecký
slovenská, 1976
2006  49%Plyš
2006  49%Silný pocit čistoty
2017  68%Trol
2015  43%Wilsonov
2011  60%Farby strachu

Kniha Lovci a zberači je v