Říkej mi Princezno

Říkej mi Princezno https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145227/rikej-mi-princezno-145227.jpg 3 76 31

Louise Ricková série

Dánský bestseller v tradici Stiega Larssona a Camilly Läckbergové... Kriminální inspektorka Louise Ricková z oddělení vražd kodaňské policie řeší případ mladé ženy, která se na schůzce stane obětí znásilnění. Louise si brzy uvědomí, že vyšetřování bude složitější, než si zpočátku myslela: oběť poznala násilníka na internetové seznamovací stránce, kde vystupoval pod falešnou identitou. Louise začne zkoumat nevyřešené případy znásilnění a narazí na brutální útoky, které odpovídají profilu pachatele. Dochází však k nečekanému a tragickému vývoji situace: je nalezena mrtví mladá žena a podobnosti jednotlivých případů jsou hrozivé. Chladnokrevný pachatel zneužívá stále rostoucího trendu seznamování online. I když se Louise podaří odhalit několik pseudonymů, pod nimiž muž vystupoval, všechny pokusy odkrýt jeho pravou identitu jsou bezúspěšné. Když se Louisina přítelkyně, novinářka Camilla, svěří, že i ona se schází s mužem, kterého poznala na internetu, Louise si uvědomí, že jediným způsobem, jak může dopadnout vraha, je jít na internet - a na schůzku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kald mig prinsesse , 2005

Izu
24.06.2015 2 z 5

Nuda a zase nuda.Autorka se musi jeste hodne ucit.

cantona
06.01.2015 2 z 5

Tuto knihu jsem sice přečetl celkem brzy, ale musím souhlasit s většinou komentářů zde, protože ani mě kniha vůbec neoslovila. K ději se vyjadřovat nebudu poněvadž byl opravdu nudný, dokonce i vyvrcholení děje, když už hlavní hrdinka ví, kde by mohla pachatele najít a beze zbraně (proč by ji policisté v Dánsku asi potřebovali!) vše vyřeší!? Tak to mě opravdu rozsekalo v negativním slova smyslu samozřejmě. Trochu nechápu, že ji někdo uvede jako lepší autorku než je Liza Marklund!

asterixka
29.06.2014

Po pěti dnech jsem se nedostala se čtením dál, než na padesátou stranu, dál to opravdu nešlo aneb nuda nuda, šeď, šeď....

ebartlova
05.06.2014 1 z 5

Po přečtení jiných severských detektivek, jsem se na tuto docela těšila, ale bylo to zklamání. Knížku jsem četla celkem dlouho a upřímně - nebavilo mě to. Chyběla tam akce a moment překvapení. Spousta věcí zůstala nevyřešených. Konec byl předvídatelný a reakce pachatele na konci se dala také lépe vymyslet. Asi se k autorce budu jen těžko vracet.

Nikolka001
03.11.2013 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco více. Detektivka, která mě moc neuhrnula. Občas hodně nudila a někdy zase bavila. Určitě se do této knihy nemám v plánu znovu pouštět. Jednou stačilo. Jsem celkem zklamaná. Čekala jsem větší zápletku a akci. :/ :)

marlowe
24.09.2013 3 z 5

Relativně slušně napsaná detektivka, která nikoho neurazí – ale bohužel ani nenadchne. Poklidné tempo vyprávění sice navenek evokuje strohý styl policejních protokolů, ale autorčin jazyk je natolik poznamenán jistou mírou neobratnosti, že někdy (bohužel) sklouzává až k hranici školních slohových prací. Příběh sám o sobě není špatný, ale určité nelogičnosti, rušivě působící motivy a těžko pochopitelné schválnosti (např. propojenost pachatele s přítelem Camilly aj.) mě nutí, milá Sáro, obrat tě nemilosrdně o dvě hvězdy…

knihomol 61
29.08.2013

Na knihu jsem se těšila,chtěla jsem si ji koupit, ale ještě ,že jsem si ji půjčila z knihovny, Zpočátku napínavé a slibující napětí, ke konci až moc rozvláčné a najednou konec. Vlastně ani nebylo dostatečně řečeno čím je pachatel vinen a proč to dělal,nebo jsem to přehlédla právě při tom zbytečném vyprávění? Už bych ji asi nikdy nevzala do ruky a mohu řící,že jsem už četla lepší.
A že by autorka šlapala Larssonovi na paty? Zdaleka ne ani Nesboovi,Olsenovi,prostě ještě to chce něco trochu více a to jí právě chybí.

Jarka 55
31.07.2013 1 z 5

Npínavá až do konce.
Velmi dobře napsaná,těším se na další dílo této autorky.J

ladyfromskye
30.07.2013 4 z 5

Moje první setkání se severskou detektivkou dopadlo výborně, určitě se k tomuto žánru budu vracet. Jediné, co mi na knize vadilo, a proto ty 4* a ne 5*, je postava Camilly. O kamarádku, která by mě a mou práci prakticky využívala k namaštění si vlastních kapes penězi, bych doopravdy nikdy nestála.

kam-pak
14.07.2013 3 z 5

Další kniha na vlně zájmu o skandinávské detektivky. Prázdninové čtení, nenadchne ani neurazí, rozhodně nemůžu říct, že autorka šlape Larssonovi na paty.

kneslova
02.07.2013 3 z 5

Na tu knihu jsem se celkem těšila, ale je pro mě celkem nezáživná, popis vyšetřování nudný. Nezaujala mě.

dánská literatura severská krimi dánské detektivky

Sara Blædel
dánská, 1964