Příbytek mrtvých

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý příběh se odehrává ve starém Egyptě za panování mladého krále Tutanchamona. V děsivém příbytku průvodce mrtvých Anubise bylo nalezeno tělo nenáviděného dvorního písaře a královský vyšetřovatel Meren je postaven před nelehký úkol odhalit pravdu. Povinnosti zavedou Merena do prosluněných Théb, kde se setkává se ziskuchtivými potomky zavražděného písaře i jeho chamtivou konkubínou, i na královský dvůr, kde je každý Merenův krok ostražitě sledován závistivými hodnostáři a ctižádostivým kněžstvem. Královský vyšetřovatel zavítá do městečka dělníků pracujících na výzdobě hrobek i do samotného Údolí králů a na každém z těchto míst se snaží nejen usvědčit vraha, ale především ochránit mladičkého faraona před úklady nepřátel. Autorčino líčení dávno zaniklého světa vyniká podmanivou životností postav a dialogů. Zcela samozřejmě provádí čtenáře po palácových chodbách plných urozených lidí i mezi kameníky na královském pohřebišti. Její vyprávění je natolik strhující, že čtenář ani nepostřehne, jak tok událostí pozvolna a rafinovaně směřuje k překvapivému rozuzlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12763/pribytek-mrtvych-ImL-12763.jpg 4.521
Série

Lord Meren 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Domino
Orig. název

Murder in the place, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Příbytek mrtvých

Přidat komentář
XenasChakram
20.02.2018

mám ráda detektivní příběhy ze Starověkého Egypta. Odpočinu si u toho

bekule
13.10.2017

Starověký Egypt je mé oblíbené téma, detektivky s Merenem jsou všechny povedené - na rozdíl od knih Christiana Jacqa se opírají o historická data. Velmi příjemné čtení.

jiri2737
27.02.2017

Další z řady oblíbených historických detektivek z doby starověkého Egypta. Už se z toho tématu stává klišé. Ani špatná ani vynikající. Průměr.