Příbytek mrtvých

Napínavý příběh se odehrává ve starém Egyptě za panování mladého krále Tutanchamona. V děsivém příbytku průvodce mrtvých Anubise bylo nalezeno tělo nenáviděného dvorního písaře a královský vyšetřovatel Meren je postaven před nelehký úkol odhalit pravdu. Povinnosti zavedou Merena do prosluněných Théb, kde se setkává se ziskuchtivými potomky zavražděného písaře i jeho chamtivou konkubínou, i na královský dvůr, kde je každý Merenův krok ostražitě sledován závistivými hodnostáři a ctižádostivým kněžstvem. Královský vyšetřovatel zavítá do městečka dělníků pracujících na výzdobě hrobek i do samotného Údolí králů a na každém z těchto míst se snaží nejen usvědčit vraha, ale především ochránit mladičkého faraona před úklady nepřátel. Autorčino líčení dávno zaniklého světa vyniká podmanivou životností postav a dialogů. Zcela samozřejmě provádí čtenáře po palácových chodbách plných urozených lidí i mezi kameníky na královském pohřebišti. Její vyprávění je natolik strhující, že čtenář ani nepostřehne, jak tok událostí pozvolna a rafinovaně směřuje k překvapivému rozuzlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12763/pribytek-mrtvych-ImL-12763.jpg 4.521

Lord Meren 1.

20.02.2018

mám ráda detektivní příběhy ze Starověkého Egypta. Odpočinu si u toho

bekule
13.10.2017

Starověký Egypt je mé oblíbené téma, detektivky s Merenem jsou všechny povedené - na rozdíl od knih Christiana Jacqa se opírají o historická data. Velmi příjemné čtení.

jiri2737
27.02.2017

Další z řady oblíbených historických detektivek z doby starověkého Egypta. Už se z toho tématu stává klišé. Ani špatná ani vynikající. Průměr.