Zabiják bohů

Vrchní faraonův vyšetřovatel Meren dospěje k neuvěřitelnému zjištění: krásná Nefertiti, manželka kacířského Achnatona, nezemřela na mor, nýbrž byla zavražděna. Od té doby sice uplynula dlouhá řada let a kacířova vláda pozvolna upadla v zapomnění, nicméně tajemný zločinec nadále uniká spravedlnosti, dovedně za sebou ničí všechny stopy a každý, kdo by mohl přispět k určení jeho totožnosti, umírá za záhadných okolností. Vrahovy intriky ohrožují nejen Merena a jeho rodinu, ale také život samotného Tutanchamona a s ním i mírovou obnovu a rozkvět Egypta. Při svém pátrání Meren navštíví kacířovo opuštěné hlavní město, které zatím pohltila poušť, aby podrobně prohledal zbytky tamního archivu. Vydává se i na dlouhou plavbu k hranicím Núbie, kde dosud žije bývalý velitel královniných stráží..., ale teprve po návratu Meren zjistí, že se zrada po celou dobu skrývala tam, kde by ji čekal nejméně – mezi jeho nejbližšími......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12755/zabijak-bohu-mpg-12755.jpg 4.119

Lord Meren 6.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Domino

Slayer of gods, 2001

Kniha Zabiják bohů

alenkacermi
04.01.2019

Já se také začátkem prokousávala dlouho,přisuzovala jsem to předvánočnímu času. Ale, protože nerada odkládám knihy, četla jsem dál. Od poloviny mě to začalo bavit a během odpoledne jsem knihu dočetla. Víc jak na tři hvězdy to ale není.

Rozmarýna Rozm
21.12.2018

Strašná nuda. Snažila jsem se tím prokousat 2 týdny, nedošla jsem ani do půlky a musela jsem toho nechat. Málo kdy se stane, že knihu nedočtu. Ale tohle je přesně ten případ.

delatrix
30.09.2015

Podle mě je tam moc složitých zápletek. Knížka se mi zase až tak nelíbila, ale ty strašidelné části byly dobré.

hanapek
21.01.2014

Zase knižní série, kterou jsem zhltala. Nemůžu si pomoct, ale zbožňuji historické detektivky.

makhushka
23.12.2010

Super záver dá se říct menší ságy z egyptského prostředí.
Konec knihy mě rozplakal, ale to se mi stává často:)