Boží brána

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní román se odehrává ve starověkém Egyptě v období vlády faraona Tutanchamona. Pozice teprve čtrnáctiletého panovníka je velmi nejistá. Ohrožuje ji nejen závist a intriky jeho nevlastních bratrů i spory mezi nejbližšími rádci, ale i nenávist kněžstva chrámu boha Amona, nezapomínajícího na příkoří a utrpení, které zažilo během vlády předchozího faraona Achnatona. Na hranicích Egypta se rovněž soustřeďuje vojsko bojovných Chetitů, připravených vyvolat válečný konflikt. V této neklidné době dochází v Thébách ke dvěma záhadným úmrtím. Z lešení, obklopujícího munumentální sochu vládce, se zřítí řadový kněz a v chrámu zahyne kněz předčitatel, uštknutý jedovatými hady. Královský vyšetřovatel Meren s pomocí adoptivního syna nachází souvislost mezi oběma případy a postupně odhaluje totožnost spiklenců, usilujících o převzetí moci. Další detektivní příběh americké autorky, uplatňující své znalosti reálií starověkého světa, vyjde pod názvem "Tajemství chrámu"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12759/bozi-brana-FBF-12759.jpg 3.926
Série

Lord Meren 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Domino
Orig. název

Murder at the God’s Gate, 1995

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Boží brána

MarkétaLore
09.06.2016

Zrovna jsem dočetla a musím říct, že Oči a uši faraonovy je mezi těmi všemi soukromými informátory, královskými pověřenci, správci hradu- vyšetřovateli, mnichy vyšetřovateli a sestrami vyšetřovatelkami opravdu ten nejsympatičtější. Ani nemůžu říct proč. příběh je klasická historická detektivka, ale Merena a Kysena prostě musíte mít rádi.
Možná je to tím, že narozdíl od ostatních detektivů představuje Meren takové to zdravé jádro každé společnosti, které dokáže ustát i několik revolucí za život a šílence v pozici boha. A i když při tom třeba na chvíli ztratí i čest, jeho Ka si ji zas dokáže najít.

Štítky

Egypt

Autor a jeho další knihy

Lynda Suzanne Robinson
americká, 1951

všech 6 knih autora

Kniha Boží brána je v

Přečtených35x
Doporučených1x
Knihotéce25x
Chystám se číst3x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x