Smrtící záře

Smrtící záře https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178922/smrtici-zare-178922.gif 4 168 49

Logan McRae série

V Aberdeenu panuje léto, slunce svítí, obloha je modrá a lidé umírají… Ve vykřičené čtvrti se najde umlácená prostitutka a tentýž večer na opačném konci města uhoří šest lidí ve squatu, který někdo zvenku polil benzinem a zatloukl dveře a okna. Vyšetřování se ujme detektiv seržant Logan McRae. Jeho hvězdnou kariéru však nedávno naboural zbabraný zásah, při němž zahynul mladý strážník. A ještě ke všemu přes veškerou Loganovu snahu brzy dojde k vraždě další prostitutky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Dying Light , 2006

klokan.1905
02.04.2019 5 z 5

Smrtící záře...
Druhý díl ze série Logan McRae... I v tomto pokračování nás autor zavede do skotského Aberdeenu - Žulového města, ve kterém je nyní léto - svítí slunce, obloha je modrá a ve kterém i nyní umírají lidé...
Náš hlavní hrdina Logan McRae je v zaměstnání převelen pod vedení detektiva inspektora Steelovou (vášnivá kuřačka)... Že by si tito dva zrovna moc rozuměli se říci nedá... ;-) Je jim přidělen k vyšetření případ vražd prostitutek... Mimo to dochází v Aberdeenu i k útoku žháře, který zatloukl vstupní dveře squattu, následně vše polil benzínem a zapálil, k tomu všemu naházel do oken zápalné lahve... Při tomto útoku uhořelo ve squattu šest lidí... Tento případ se pro změnu snaží vyřešit detektiv inspektor Insch...
Jenom taková zajímavost... Ve Skotsku má podezřelý nárok na právníka až v momentě, když to dovolí policie...
Opět skvělé, tleskám... Za pět * ;-)

Awča
04.03.2019 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem ihned načala druhý, pozor, Logan je velmi návykový!
Opět bylo rozehráno více případů, které nyní Logan řeší pod jiným šéfem. Steelová je svérázná, na slovníku a hrubosti by možná mohla trochu ubrat, trochu jsem očekávala, že bude nastíněno, co se za její tvrdou slupkou skrývá, ale možná nakoukneme až v příštích dílech? Sledujeme i soukromí život Logana, i když mu na něj moc času nezbývá.
Čtivé, humorné, jdu na další díl :-)

marlowe
03.02.2019 5 z 5

Vše podstatné napsali trudoš a ostatní, jen bych se opakoval. Přes všechnu tu syrovost (a surovost), o kterou zakopáváte na každém kroku, je to luxusní počteníčko, které si vychutnáte od první do poslední stránky. MacBride zkrátka umí – a všechno mu hraje do karet: Skvěle napsané postavy (Logan McRae není žádný konfekční superhrdina, spíš připomíná rohožku, o kterou si každý, kdo jde kolem, otře boty – a to nemluvím o Steelové a ostatních), výborný příběh, nečernobílost, smysl pro detail, nádherný jazyk, uhrančivý způsob vyprávění – a především HUMOR. Tohle je skvěle namíchaný koktejl, prostě parádička! Jděte do toho!

Francois17
13.01.2019 5 z 5

Opět skvělé. Co slovo to perla.

Dela111
06.09.2018 5 z 5

V Aberdeenu se zločinci opět činí, že policisté neví kam dřív skočit. Někdo systematicky vraždí prostitutky, jiný úchyl se baví tím, že zapaluje domy s obyvateli uvnitř, prodej drog vzkvétá, na radnici bují korupce a to zdaleka není všechno.
Logan je převelen do týmu detektiva inspektorky Steelové - příšerné baby a chodícího popelníku v jednom.
Kniha je plná černého a ironického humoru a nejvíc perlí Steelová.
Ani tento díl nezklamal, vynikající čtení. Doporučuji.

Peršanka
07.07.2018 5 z 5

Sqělé!!

Eicherik
14.04.2018 5 z 5

Moje druhé setkání s detektivem Loganem a ostatními členy místního policejního sboru: Příběh je opět drsný, ale obsahuje i svérázný humor a postavy jsou barvité. Dávám plný počet bodů a těším se na třetí díl.

intelektuálka
08.11.2017 4 z 5

Krimi s vtipnými postřehy, které vás i rozesmějí. Originální skotský styl. Sympatický detektiv a tolik zločinů. Zase jiné oživení policejní práce. I když nemám ráda vulgární vyjadřování, zde to udrželo únosnou hranici.
Bude se vám líbit!

tenax
13.06.2017 5 z 5

Důstojné navázání na první příběh série Logan McRae (Žulové město). Logan je přidělen k detektivu inspektorovi Steelové, cynické, přisprostlé šéfce, která jej dokonale zaměstná a nenechá ho odpočinout. V krátké době dochází k několika nesouvisejícím zločinům – žhářské útoky s několika mrtvými, série zavražděných a zohavených prostitutek, naporcovaná mrtvola nalezená v kufru. K tomu drogy a korupce na radnici, do vyšetřování všech případů je Logan nějak zapleten. Navíc musí řešit i osobní vztahy a problém s vyšetřováním dřívější zbabrané akce, při které zemřel policista. Jako bonbónek a protiváha k drastickým detailům je přítomný i humor (…měla tu nejohavnější sbírku kalhotek a podprsenek, jakou kdy Logan viděl. Její prádlo vypadalo, jako kdyby je ve volné chvíli vymýšlel výrobce předválečných zepelínů… / …jeho obrovské hodinky by pokryly národní dluh menší rozvojové země…). A tak je tady opět strhující příběh z práce aberdeenské policie, skvělé čtení a zároveň těšení na další případy sympaťáka Logana.

encyklopedie
12.05.2017 5 z 5

MacBride se rázem zařadil do nejoblíbenějších spisovatelů ... semtam se mi stane, že mi něco uteče...normální člověk nemůže přečíst všechno...ALE pak se objeví jedna kniha, potom druhá a třetí a "čtenář" je lapený ...vynikající, Steelová to je prostě jednička mezi inspektorkami /hihi/, výborné detektivky ...mých oblíbených 321%

iveta3689
03.12.2016 3 z 5

Není to špatné čtení. Příběh docela dobře ubíhá. Autor umí pěkně vykreslit postavy, přesto není děj rozvleklý. Určitě další kousky.

Finn69
13.11.2016 4 z 5

Opět výborná detektivka, o nic horší než Žulové město. Nemůžu si pomoct, Logan McRae je mi o hodně sympatičtější než například Harry Hole a Stuart MacBride než Jo Nesbo. Možná je to tím černohumorným stylem psaní, možná tím, že se tak nerýpe v krvavých detailech...
Ať je to tak nebo tak, tyhle detektivky z Aberdeenu můžu jen doporučit.

Tynule
23.08.2016 5 z 5

Super! Miluji detektivky a u téhle jsem měla zatajený dech občas se mi i zhoupl žaludek, když jsem si představovala jednotlivé scény. Zápletky jsou velmi dobré a konec knížky mi vyrazil dech. Kniha je psaná vtipně musela jsem se i zasmát, takže to nebylo tak jednolité a pořád se něco děje. Doporučuji, ani já sama se nebudu bát sáhnout po další knize tohoto autora.

trudoš
27.06.2016 5 z 5

Stuart MacBride od prvních stran rozjíždí několik vyšetřovacích linií, které spolu zdánlivě nesouvisejí, ovšem místo toho, aby komplikovaně šrouboval případy do jednoho, spojí je důmyslně tak, že každá linie nějakým přímým nebo nepřímým způsobem rozvíjí či osvětluje jinou, aniž by celek zaváněl předem vytvořeným konstruktem. A i když člověk tuší, kam se bude scénář ubírat, stejně mu občas spadne brada nad některými zvraty a jejich fatálními důsledky.
Čím si mě však román získal nejvíc, je silná dávka černého humoru, která všechnu tu lidskou bestialitu, se kterou se policejní oddělení Aberdeenu musí potýkat, dokáže spolehlivě odlehčit. A že v tomhle ohledu autor předvádí pěkně odporné kousky. Přesto mu nedokážu zvrácenost vytknout, páč většinu nejnechutnějších detailů nechal na mojí fantazii. Prevít jeden sadistickej.
Za naprosto dokonalé pak považuji scény, kdy se realita amerických filmů střetává se skotským právním systémem, což mnoha zločincům dělá docela problém rozumně pobrat.

Dumicek
17.11.2015 5 z 5

Za mě opět super! Stuart píše naprosto skvěle a nic mu v knihách nemohu vytknout! Napínavý příběh, vražd s detailním popisem je až až, že někdy by za mě nemusely být zas tak dopodrobna popsané, ale dá se to zvládnout...Hlavního detektiva Logana si prostě oblíbíte a myslím, že každého v jeho knihách. Je tam i spousta humoru, takže je kniha i pěkně odlehčená...prostě super :)

rubit
19.10.2015 3 z 5

Kniha je zajímavá tím, že je úplně jinak psaná, než americké (i jiné) thrillery, za to velké plus. Postavy velmi zajímavé, i když mě nebyl nikdo moc sympatický, pracovat bych mezi něma rozhodně nechtěla :-) . Děj se nese v lehce humorném stylu, ale některé hlášky byly na mě už moc (drsné,vulgární), také mě přišlo, že kniha uprostřed ztratila dech, ale v poslední třetině se to zase rozjelo. Za mě tak 3,5 hvězdičky, ale určitě zkusím další díly v sérii.

guru
11.10.2015 4 z 5

Písané vo vtipnom duchu, sympatické postavy a celkom zaujímavý dej, celkovo dobré čítanie.
Škótske prostredie dodáva originalitu oproti americkým, ktoré sú často ako z kopírky.

ovpana
04.08.2015 5 z 5

Hezká detektivka,dobře a příjemně se čte

davas
21.03.2015 5 z 5

druhá kniha autora a opět výborná,v knize se odehrává několik příběhů ,které výborná hlavní postava ,,Logan,,se svými kolegy vyřeší i přes to ,že né vždy mu vše vyjde podle představ,sympatie si ziskávají další postavy ,které už se objevili v první knize,Žulové město.Kniha je prostě další doporučení skvělého autora

Veeris
11.03.2015 4 z 5

Kniha byla dost dobrá, nechyběly ani komediální prvky, takové detektivky se mi moc líbí. Dobře se četla a mám pocit, že tam nebyly ani žádné nudné pasáže. Dávám 4 hvězdičky, ty přiděluji u knih které jsou výborné, 5 si ale nechávám na ty úplně excelentní, tedy z mého pohledu.:)

skotská literatura

Stuart MacBride