Šeptající lebka

Šeptající lebka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255046/bmid_lockwood-co-septajici-lebka-JHX-255046.jpg 5 140 35

Lockwood & Co. série

< 2. díl

Život agentury Lockwood & spol. nikdy není úplně klidný. Lucy a George se snaží rozluštit záhadu mluvící lebky v lapači duchů, zatímco Lockwood zoufale touží po novém vzrušujícím případu. A zdá se, že se mu přání splnilo, když je jejich tým povolán na hřbitov v Kensal Greenu, aby prošetřili záhadný hrob lékaře z viktoriánských časů. Dochází kolem něj k podivnému zjevování a místo je třeba zabezpečit. Lockwood jako obvykle překypuje sebevědomím a jako obvykle se zvrtne všechno, co se zvrtnout může – uvolní se strašlivý přízrak a kdosi z rakve ukradne velmi nebezpečný předmět. Lockwood & spol. musejí získat ukradenou věc zpátky, než se uvolní její moc, čeká je však závod s časem. Jejich otravní soupeři z Agentury Fittesové jdou totiž také po stopě. A jako by toho nebylo málo, lebka v lapači duchů se zase probouzí...... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Lockwood & Co. 2: The Whispering Skull , 2014

Sheemas
06.12.2017 5 z 5

Skvělé pokračování zajimavého prvního dílu. Kniha se opravdu skvěle čte, neustále se něco děje a příběh prakticky nemá nudné momenty, a přestože je to kniha určena spíše mladším, tak mě osobně to vůbec nevadí. Kdyby autor moc chtěl a přidal, byl by z toho i slušný horor, ale to opravdu není jeho cílem. Zajimavé postavy, dobrý příběh, povedený humor, doporučuji.

alfinha2321
01.12.2017 5 z 5

Už je to nějaký čas, co jsem četla první díl a pamatuji si, že se mi hodně líbil. Když jsem tedy zahlédla prodávat druhý díl, neváhala jsem ani chviličku. A musím přiznat, že jsem rozhodně neudělala chybu - knihu jsem zhltla za dva dny a to jen proto, že se v mezidobí musím starat o dítko, jinak by šla jedním dechem :) Nechybí tu napětí, akce, zajímavé postavy a jejich motivace a některé scény jsou pěkná duchařina. Celá kniha má nápad, akci a švih a já jsem přesvědčená, že to určitě není poslední díl, co jsem četla. Dávám 5*.

Lily-fairy
12.11.2017 4 z 5

Hezké, ale oproti prvnímu dílu méně akce a napětí.

Denaille
23.02.2017 5 z 5

Druhý díl mě nezklamal, naopak možná ještě více překvapil než ten první, ačkoliv jsem si byla opět padouchem docela jistá, do poslední stránky jsem byla na pochybách. Jde o skvělé detektivní příběhy s nádechem hororu, které momentálně vnucuju mojí náctileté sestře. A mít děti kolem deseti let, tak to nutím i jim. :D Jediné mínus má počet vydaných knih této série, pár mi jich ještě chybí.

Efeméra
03.09.2016 5 z 5

Opravdu výborné. Myslím, že vypravěčský um může Jonathanu Stroudovi závidět nejeden spisovatel. Popisy prostředí a vůbec všeho možného, které odjakživa nemám ráda, povznesl na úplně novou úroveň. Všechno píše s příjemným humorem. Postavy jsou propracované a jejich vztahy mezi sebou uvěřitelné a opravdové. Délka knize vůbec neuškodila, jak to v některých případech bývá. Už se těším na další díl!

minimonisek
08.07.2016 3 z 5

První díl mi přišel trochu lepší, tenhle byl trochu natažený, ale i tak super. Rozhodně si knihy ještě přečtu.

Hosina
07.06.2016 4 z 5

I když je kniha určena pro děti a mládež, celkem se mi líbila. Poslední dobou se asi vracím do dětství :-)

XenasChakram
21.05.2016 5 z 5

Naprosto výborné čtení. Napínavé. za čtyři dny přečtené obě knížky

gabice4
01.05.2016 3 z 5

Druhý díl byl daleko napínavější, než ten první.

Marthas
28.02.2016 4 z 5

Rozhodně to mělo větší spád a možná to bylo i tím, že jsme tam narozdíl od prvního dílu neměli flashback, ty já nerada.-)
Narušují plynulost děje...

PS: ČERSTVE INFO: KK nemá v plánu dovydat tuto sérii 5 knih, kvůli nízké prodejnosti prvních dvou dílů, více info na www.bux.cz (pod Šeptající lebkou)

Delicius
12.02.2016 5 z 5

Ne tak děsivá, ale o to napínavější. :-)

PeM
09.02.2016 5 z 5

Toto pokračování....za mě skvělé!

stolbice
20.01.2016 5 z 5

Super pokračování :-) Tajuplné, zábavné, správně akční. Moc se mi to líbilo a opět se těším na další díl.

Fantasysvet
29.12.2015 5 z 5

Pri čítaní Šepkajúcej lebky si treba uvedomiť jedno. Jonathan Stroud nemá strach z rôznych výziev. Azda aj z tohto dôvodu siahol po tom, čo dnes v hororovej literatúre jednoducho letí. Umne spojil detskú fantáziu a strach z nadprirodzena s gotikou, a, paradoxne, ostal verný sám sebe a svojej tvorbe. Čo tam po tom, že je primárne určená pre deti a mládež?!

Prenesením istých špecifických prvkov z hororového žánra do svojej autorskej koncepcie zámerne vyvoláva v čitateľovi rôzne estetické zážitky nútiace ho prečítať knihu na jeden nádych, a zároveň mu prináša aj vlastné postoje k realite. Tie následne transformuje do rôznych konfliktov postáv, a to či už tých hlavných, alebo vedľajších, čím plasticky modeluje čoraz viac zaujímavejší svet agentúry Lockwood a spol., ktorá si od prvej časti prešla viditeľnou zmenou. Napriek tomu, že od prvého prípadu neubehlo veľa času, hrdinovia najnovšieho príbehu odkrývajú čitateľovi svoje negatívne stránky. Bojujú s vlastnými ideálmi, zlyhaniami či tajomstvami, a aj keď ich dobrodružstvo plynie celkom harmonicky, prináša príjemné zvraty plné pestrých absurdít, čím prirodzene posúva dej čoraz bližšie k svoju koncu. A čitateľa tak stavia pred morálnu dilemu – prekliať, alebo neprekliať prekladateľa za to, že mu preklad ďalšej časti ide tak pomaly?!

Druhý diel Lokwoodvskej knižnej série sa končí cliffhangerom. Je ťažké preto obsedieť. A ešte ťažšie odolať vábeniu Šepkajúcej lebky, ktorá niektoré veci zamotala tak, až je ich ťažké nateraz rozmotať.

ciaram
20.12.2015 5 z 5

Mně se tento díl líbil víc než ten první. Přibývá zajímavých postav, děj má náboj a spád. Oceňuji i humor, který se tu objevuje. Samozřejmě měl příběh zajímavou, i když ne zcela neočekávanou, tečku, díky které se těším na další díl.