Liturgie a život

Liturgie a život https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207161/liturgie-a-zivot-207161.jpg 4 3 1

2. vydání, rozšířené o 4. díl Smysl svátostných znamení. Ve čtyřech oddílech se autor věnuje postupně smyslu a významu liturgie v životě křesťana, eucharistické slavnosti, struktuře mše a způsobům slavení, liturgickému roku s jeho cyklem svátků a lidovým tradicím a významu svátostí a symbolů je provázejících.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Vyšehrad

Was ich vom Kirchenjahr wissen wollte, Was ich von der Messe wissen wollte, Was bedeutet die Liturgie für mein Leben

Yasm
02.07.2016 2 z 5

Strašně mě baví způsob, jakým to je napsaný, přesně taková struktura mi u naučných knih vyhovuje.

Ale to je asi jediný klad...

Připadá mi, že autor moc nerozlišuje mezi objektivními fakty a osobními názory a ač sama zatím chodím převážně na novou Mši svatou, připadá mi, že autor je až příliš příznivcem liturgické reformy (například když píše, že při eucharistické modlitbě se má stát, že klečení rozhodně není vhodné, nebo zdůrazňuje svaté přijímání ve stoje).

Knihu jsem ještě nedočetla, ale už po pár prvních kapitolách je mi jasné, že to není úplně objektivní. Autor navíc cituje dokumenty IIVK všude, kde se mu to hodí, ale to, že i podle IIVK může být celý nový ritus v latině se nedovíte.