Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1556 544

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

Balenka
04.11.2019 5 z 5

Krásny príbeh, veľmi pútavo písaný štýl. Taký pekný román som už dlho nečítala. Určite odporúčam všetkým romantickým dušiam :-)

JJJ007
03.11.2019 5 z 5

Knihu plnou bolesti, lásky a naděje jsem četla jedním dechem. Je neděle 5.57h a já ji se slzami v očích odkládám, už vím, proč dopisy nikdo nečetl.
Tato kniha bude na mojí první poličce v knihovně.

fionka36
31.10.2019 5 z 5

dojemný příběh, který mně navnadil na přečtení dalších děl této spisovatelky

Morana107
30.10.2019 5 z 5

(SPOILER) Toto byla jedna z nejemotivnějších knih, co jsem kdy četla. Příběh o nezlomnosti lidské lásky. Už po druhé kapitole se mi kutálely po tvářích slzy. Jak jiné všechno mohlo být. Byl to osud, kdo to zavinil? Snad, lépe se to pak přijímá.
Naprosto mě nadchlo, jak bylo popsané prostředí, všechny barvy, chutě, tvary a i vůně. Když to spojíte, tak vám tehdejší pro nás už černobílý svět ožije a stane se skutečným.
I to jméno poručík Daniel Rosinski, zvláštní,jak se mi na začátku knihy nelíbilo a teď si ho opakuji jako krásné zaříkání. Jeho charakter mi sedl nejvíce ze všech postav, gentleman, který se zamiloval do úplně neznámé dívky, jenž mu ještě ke všemu ani nesdělila své pravé jméno. Apřesto věděl, že je na ní něco nepopsatelného, a mohl to dokázat hned, když naprosto nezištně hájil její čest ve vlaku před bandou vojáků. Uspěl, ale nejen v potyčce, ale nakonec si získal i srdce té krásné neznámé.
Nejhezčí na knize bylo vyprávění o výletu, ke kterému se společně odhodlali. Cítila jsem Stelliny obavy, aby se mu líbila a aby mu byla schopná dát to, co chtějí všichni muži. Jakmile se ale sejdou na nádraží, tak se všechny strachy rozletí jako křídla motýlů. Leželi spolu pod stromem a pili pivo a Stella snila o tom, jak si spolu postaví dům podobný tomu, který mohla vidět na druhém břehu řeky, klidně malý, ale aby tam byli spolu. Společného domova se dočkají, ale není jim souzeno si ho užívat dlouho.
Osud, vyšší moc nebo lidská zloba je od sebe odeženou a je už jen na Jess, aby se pokusila svést boj s časem dřív, než ten velký bojovník Dan odejde navěky aniž by svou lásku ještě naposledy obejmul.
"Nyní mě už nechtějí pustit do letadla, abych nezemřel na palubě, ale kdysi nás posílali na oblohu zemřít." Nejde se nerozplakat, všichni jednou odejdeme, ale to nic nemění na tom, že je to loučení, po němž už nemáme šanci dotyčného nikdy vidět, zde je jistá výhoda, protože si můžeme vzít knihu klidně po sté a poručík Rosinski a jeho Stella se zase setkají v ruinách kostela, aby se museli na konci knihy znovu rozloučit.
Pokud vás tedy v životě potká štěstí, tak ho chytněte pevně za pačesy, je nestálé a né každý má v životě vůbec šanci ho poznat.

Marci70
29.10.2019 5 z 5

Dojemný krásně napsaný příběh.

Mabie
23.10.2019 3 z 5

No, co k tomu napsat? Jako by to byly dvě knihy v jedné. Ta první popisuje nejen tragický příběh nefunkčního manželství, předsudky společnosti k homosexualitě a k nevěře, ale i osudovou lásku, která bojuje za své přežití, vidíme slušnost, skromnost a obětavost, která je místy až nepochopitelná. Osoby jsou dobře vykreslené, příběh je vystavěn na prolínáni se současnosti s roky 1943-44, je silný, zkrátka přesně to, co jsem na základě komentářů očekávala. A pak je tu ta “druhá” kniha, esence čisté romantiky, která prostě vzala celému příběhu věrohodnost i sílu a udělala z toho tak trochu harlekýnku.
Nic proti romantice, happy end mám ráda, ale tady je toho prostě moc. Čekala jsem víc.

Krtek19
17.10.2019

U této knihy se máte chuť usmívat i pustit slzu. Krásná kniha plná citu a emocí.

cermi75
29.09.2019 5 z 5

Krásná kniha - doporučuji si přečíst.

pocketka
29.09.2019 5 z 5

Úchvatná kniha. Brečela jsem jak malé dítě. Krásný, smutný příběh, přesto reálný. Jedna z mých nej knih. Určitě doporučuji.

denisa7430
26.09.2019 4 z 5

Opravdu krásný romantický příběh z období druhé světové války, pobrečela jsem si.

Bebe2004
09.09.2019 5 z 5

Krásná dojemná kniha, četla jsemji na jeden zátah

Jana.Kuc
06.09.2019 5 z 5

Velmi smutná knížka, u které jsem si pěkně pobrečela.

0323
04.09.2019 5 z 5

krásný příběh

Weruska93
31.08.2019 5 z 5

Nádhera, smutné, nejlepší kniha co jsem kdy četla, a že jich bylo stovky...

Nestorkea
27.08.2019 4 z 5

Milé počtení, historický slaďák, příjemná, nenáročná oddechovka.

haha_ja
27.08.2019 3 z 5

Tento příběh jsem četla po knize "Světlo mezi oceány". Asi mě to natolik ovlivnilo, že mě tento příběh nechytil tak za srdce jako první zmíněný. Neříkám, že to nebylo špatné. Ale četla jsem celkem dlouho a nebylo se na co těšit. Některé knihy mě natolik chytnou, že hledám každou chvíli, kterou využiji k četbě. Tuto knihu jsem vzala do ruky spíše když jsem neměla nic zajímavějšího na práci a chtěla jsem vyplnit čas něčím smysluplnějším a odpočinkovějším. Závěr knihy už jsem přečetla na jeden "záběr", to byla ta chvíle, na kterou jsem čekala.

Katana83
21.08.2019 5 z 5

Příjemná kniha. Děj si budu určitě pamatovat.....

hanka33
20.08.2019 5 z 5

Naprosto výjimečná kniha. Dokonale napsaný strhující příběh plný emocí. Velmi pěkné čtení.

eva3992
09.08.2019 4 z 5

Silný příběh, který se odehrává jak ve válečné Anglii, kdy se potkají dva mladí lidé, kteří překonávají různé nástrahy, které jim osud klade do cesty. A zároveň v současné době, kdy mladá dívka Jess našla dopisy zamilované dvojice a díky nim začala rozplétat jejich minulost. Krásné napsané, napínavé, silné a dojemné zároveň.
Určitě doporučuji všem, nejen romantickým duším.

irefir
07.08.2019 4 z 5

Jééé, tak to byla velká romantika!!! Krásně se to četlo. Příjemný relax po mnoha drsných detektivkách:) Doporučuji.