Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1557 1557

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

Lofda
28.05.2019 5 z 5

Přiznávám, že jsem měla problém se začíst.. Možná mi vadilo střídání časových rovin, nevím. Ale protože jsem viděla ta vysoká hodnocení a pochvalné komentáře, nechtěla jsem to vzdát. A dobře jsem udělala! Takže všem, kdo by měli se začátkem stejný problém jako já, doporučuji vydržet.. Opravdu krásný příběh, Dan byl úžasný a Stelly mi bylo neskutečně líto. I příběh Jess a Willa správně zapadl do příběhu kam měl. Hodně jsem přemýšlela o Charlesovi a nemůžu si pomoct, nedokázala jsem pro něho najít omluvu. Možná se dalo pochopit, proč byl nešťastný, ale zase mi to utvrdilo v tom, že být duchovním neznamená automaticky být dobrým člověkem. Toho zlého co způsobil bylo na mě prostě moc :-(

letadlosknihou
23.05.2019 5 z 5

Včera dočteno a musím říct, že je to kniha, která ve mě zanechala velmi hřejivý pocit. Ač je tam na můj vkus příliš mnoho náhod, tak je nádherně napsaná a je to takové pohlazení po duši, takže veškeré výtky jsou zapomenuty :)

Mlsnákočka
20.05.2019 5 z 5

Toto byla jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Dlouho mi zůstane v paměti.

tulcik
18.05.2019 4 z 5

Knihu doporučuji jako oddechovku. Moc pěkně se čte, zajímavá zápletka, někdy je možná až moc sladká, ale za přečtení určitě stojí.

mekkinka
14.05.2019 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Vždy jsem četla spíše detektivky,ale tohle bylo super dílo :-) Kniha je psaná svižně. Přečetla jsem jí velmi rychle, někdy jsem si i poplakala...

Pajulma
11.05.2019 5 z 5

Naprosto úžasně napsaná kniha. Vtáhla mě 100% do děje a s Danem a Stellou jsem to prožívala, jako kdybych tam byla s nima. Je to jedna z nejlépe psaných knih, které jsem četla.

Estrela
07.05.2019 5 z 5

Dechberoucí příběh lásky dvou lidí. Velmi čtivě napsané, nenáročné prolínání dvou dějových linií a psaných dopisů. Autorka dává velký prostor fantazii. Některé pasáže byly na můj vkus až příliš přeslazené, konec mě překvapil, je možná souhra tolika náhod? Pravděpodobně kvůli vysokému hodnocení jsem očekávala trochu více vystupňovaný závěr, čekala jsem na nějaký šok či překvapení. Příběh ale hladce vplul do svého závěru. S čistým svědomím můžu doporučit všem, kteří tento žánr vyhledávají.

Er.es
06.05.2019 4 z 5

Kdo chce typickou emoční slaďárnu, kde čtení stránek odsejpá rychlým tempem, tohle je ta správná volba.
Kdo je děsnej cíťa a obrečí i ježka přejetýho na silnici, tohle je ta sakra správná volba.
Páč já ořvala první dopis, který nám kniha podala na stříbrném podnose a už jsem věděla, že příběh mě rozseká na cucky. Jop...rozsekal, protože není možné se nezamilovat do Dana a Stelly.
Kniha není tak oblbující jako např. "Nejtemnější hodina od B.Erskin" nebo "Poslední dopis od tvé lásky od J.Moyes". I. Grey se nepovedlo přeskočit hodnocení, ale statečně se přiblížila :)
Kdo chce příběh milovat a zároveň nenávidět, užít si smutnou nekonečnou lásku, otupující duševní bolest a nenáročné čtení, prosím, tady ji máte, čtěte! :)

xena2711
05.05.2019 5 z 5

Nádherný román, který mě vzal za srdce a na konci jsem si pobrečela. Jsem ráda, že mám tuto knihu v knihovně. Určitě doporučuji..

Tyrkysovka
15.04.2019 5 z 5

Užasná kniha,která vypraví o nekonečné lásce dvou lidí,že si smrt nevybírá a ta je jediná spravedlivá.

Merlinit
08.04.2019 4 z 5

Trošku jednodušší čtení, ale velmi slušné, líbilo.

Schary
03.04.2019 4 z 5

Pekna romance, ktera se odehrava ve dvou casovych liniich...Hlavni hrdinky jsou v podstate obe bez rodin a zazemi a snazi se v zivote chytnou prvniho stebla, ktere kolem pluje....

klaudia2722
01.04.2019 4 z 5

Veľmi smutný príbeh... Dostala ma časť o Danovi a Stelle. Osud Stelly a jej dcéry bol veľmi krutý :-( Príbeh Jess a Willa mi prišiel trochu gýčový, taký popelkovský, hlavne na konci. Kniha ako celok bola vynikajúca, prečítala som ju jedným dychom.

raty
28.03.2019 5 z 5

Jedním slovem - nádhera. Více slovy - příběh o lásce s dějovou linií z Londýna za 2. světové války a s druhou ze současnosti. A i když jsem v poslední době četla jiné knihy s podobným námětem, tato mě velmi zaujala a čtení mě moc bavilo. Určitě doporučuji.

hranina
27.03.2019 5 z 5

Krása střídala nádheru, prostě tahle kniha nemá chybu. Je to první kniha v tomhle žánru, která mě opravdu dojala a na konci jsem musela zamáčknout slzu. Všechny postavy jsou opravdu sympatické a těžko říct, kterou dvojci sem četla raději. Určitě doporučuji ;-)

ladna
23.03.2019 4 z 5

Od začátku velmi zajímavý příběh, který mě hned vtáhl do děje. Příběh z roku 2011 mi byl bližší, příběh z roku 1943 mě chvilkami i rozčiloval, tím jak promarnit život. Místy rozvláčné, ale velmi hezký příběh z přítomnosti to vyvážil.

Kizuizi
23.03.2019 5 z 5

Krásný příběh.. silný, dojemný, smutný a zároveň šťastný... myslím, že víc netřeba dodávat..

jjitka
20.03.2019 5 z 5

Smutné a dojemné. Moc pěkně se to četlo.

Bauriska
20.03.2019 3 z 5

Příjemné, romantické a originální čtení.

JaninaV.
18.03.2019 5 z 5

Jedním slovem WAU.......prostě TOP KNIHA, zasluhuje více hvězdiček a krásná titulní stránka.....ze začátku jsem měla trošku problém se začíst, ale po pár stránkách jsem se zorientovala v postavách. Kniha se četla jedním dechem. Krásně napsané, úžasný příběh, který na mě opravdu hodně zapůsobil. Už dlouho jsem nečetla tak úžasnou knihu, která by na mě silně zapůsobila (vehnala mi slzy do očí). Dostala jsem ji jako vánoční dárek a je mi líto, že jsem se k ní dostala až teď. Vřele doporučuji.