Líný učitel: Cesta pedagogického hrdiny

Líný učitel: Cesta pedagogického hrdiny https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398074/bmid_liny-ucitel-cesta-pedagogickeho-hrd-BWY-398074.png 4 25 6

Učitel, který se rozhodl učit moderně, se vlastně vydává na cestu pedagogického hrdiny... Kniha navazuje na Líný učitel: Jak učit dobře a efektivně.

Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Raabe

Líný učitel: Cesta pedagogického hrdiny

Friedulka
24.10.2023 odpad!

Jediným pedagogickým hrdinou je pseudoučitel Čapek, pokud nevíte.

Metcheque
09.07.2020 3 z 5

Už to nedosahuje kvalit prvního dílu, ale stále jde o velmi inspirativní a svěží vánek v zatuchlých chodbách české pedagogiky. Nebýt článku Kterak jsem dělal revoluci v dějepise (který Čapek důkladně didakticky rozebírá), kniha by byla ještě snad o třetinu tenčí.

JanLinhart
15.10.2019 5 z 5

Nic pro opakovače žvástů z učebnic opatřených státní doložkou. Těmto a podobným autor této průkopnické knížky dává na frak. Všem, kteří cítí, že naše školství není normální a chtějí s tím něco udělat, doporučuji k přečtení.

rozina351
30.05.2019 5 z 5

Inspirující, trefné, úderné.

Mateo67
08.05.2019 3 z 5

Rozporuplné pocity. S Čapkem musíte buď 100% souhlasit nebo 100% nesouhlasit. Nic mezi tím. Naˇzory má určitě zajímavé a rozhodně ne od věci. Ale v této knize fakt hodně tlačí na pilu. Každá mince má dvě strany.

Edeltruda
21.01.2019 5 z 5

Po přečtení Čapkových knih mám vždycky takovou chuť jít už konečně učit a stát se tím pedagogickým hrdinou. :-) Oceňuji především jeho mezioborový pohled, kdy se v učiteli spojuje pedagog s psychologem, koučem, didaktikem, vychovatelem...