Linda

Linda https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263207/bmid_linda-SeB-263207.jpg 3 31 6

Patnáctiletá Linda žije obklopená luxusem. Její největší „kamarádka“ Sára dostane nápad, aby si cestou do Německa zahrály na E 55 na prostitutky. A zatímco Sára zůstane v bezpečí svého auta, Lindy se na silnici zmocní obchodníci s bílým masem. Její život se na několik dalších měsíců promění v noční můru. Román, odehrávající se na konci 90. let minulého století, byl inspirován skutečnou událostí.... celý text

Emik87
16.02.2024 3 z 5

Knížka předkládá důkaz toho, že peníze neznamenají všechno, že přátelství se nedá koupit a sobectví některých rodičů je bezbřehé.

JancaMia
02.07.2019 1 z 5

když lítáš moc vysoko sestřelí tě ..

sabca
25.10.2018 2 z 5

Názorná ukázka že nestačí dítě zahrnovat přepychem a dárky, když jinak na ně matka nemá čas. Linda byla natolik osamělá, že byla ráda za každou kamarádku a nerozeznala, že ta kterou si najde, jí stáhne až na samé dno.

EvikU.
15.08.2018 2 z 5

Ani nevím co napsat. Přečetla jsem. Po druhé už ne.

Ann98
09.11.2017 5 z 5

Super kniha, Lindu jsou si oblíbila, protože mi ze začátku (než se skamarádila se Sárou) připomínala mě. Pak ale nastal zlom, kdy jsem hlavní hrdinku spíš odsuzovala. Okrádat lidi na ulici, krást v obchodech, neustále se opíjet a to vše jen proto, aby si udržela "přátelství" se svojí "skvělou" kamarádko Sárou (která jí v nouzi ani nepomůže) se mi opravdu hnusilo. Za přečtení to stojí.

Květinka008
11.10.2017 1 z 5

Určitě jsem ji v pubertě četla a na 90. léta docela terno. Nové fenomény, nové obzory a zkušenosti pro mládež i dospělé... Po dvaceti letech téma neaktuální, knížka málo propracovaná, ploché charaktery. Matka naprosto hrozná, i ve chvíli, kdy se měla plně věnovat dceři a jejímu traumatu, "mlela" o sobě a dcera měla poslouchat. Pro puberťačku před dvaceti lety možná dobrý, nyní nečíst. Jedna hvězda pouze za snahu o osvětu v oblasti naivity náctiletých slečen.