Tanečník

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60018/tanecnik-60018.jpg 4.51062

Případy Lincolna Rhyma (2.)

Coffin Dancer (1998)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

pavlina9305

Musím říct, že jsem přečetla už hodně Deaverovo knih a Tanečníka jsem právě po velmi dlouhé době dočetla po druhé. Deaver je génius o tom žádná. Tanečník mi byl celkem i 'sympatickej' (což se o vrahovi nedá tak snadno říct, že jo) ale byl mi sympatickej jen do určité fáze knihy, do posledního policejního domu. Nechci ale spoilovat. Tam mě to trochu naštvalo, ale to se mi u Deavera stává. Člověk míní, Deaver mění.
Tentokrát se mi fakt líbilo, že se Deaver držel dějové linie a netahal do knihy žádný med okolo. Naštval mě ale tím zásadním zvratem! To teda joo! Ale budiž mu odpuštěno. Protože tohle je jedna z mých nejoblíbenějších od něj.
Miluju slovní výměny Linka a Thoma! Link má skvelej smysl pro sarkasmus

petunkav

Moje druhé setkání s Lincolnem a opět povedené. Určitě budu časem v sérii pokračovat.

evismaior

80% - Na téhle knize je přitažlivé, že génius Lincoln Rhyme má tentokrát proti sobě podobného génia, který mu nezůstává nic dlužen a je stejně tak zarputilý v touze dokončit práci, jako je Rhyme (a posléze i Sachsová) neoblomný v touze ho dopadnout. Až to někdy působilo neuvěřitelně, jak oba soupeři dokázali dopředu odhadnout kroky toho druhého, vše bylo sice logicky zdůvodněné, ale často už mi to přišlo skoro na hraně telepatie a nedokážu uvěřit, že by někdo takhle geniální mohl ve skutečnosti reálně existovat. Ale jsme ve světě fikce a já se dobře bavím a to i tím závěrečným twistem ohledně skutečného pachatele, který zas jako by byl napsán především na efekt a je až přliš zřejmé, že v pasážích, které se týkají záporáků nám celou dobu zcela účelově není sdělováno vše - tak, abychom v závěru mohli obdivně a překvapeně vydechnout. Je to trochu laciné a nemám to moc ráda, ale v rámci žánru jsem ochotna leccos odpustit, zejména když celek je tak čtivý. Když tedy zapomenu na svoji přetrvávající touhu, aby se už na tu nevděčnou a tvrdohlavou pilotku konečně vyflákli, protože kdo nestojí o ochranu, ani si ji nezaslouží - a už vůbec ne na úkor někoho jiného. Ale to bychom my čtenáři zase neměli zápletku. Co dodat, těším se na čtení dalšího dílu.

Johhanka79

4 hvězdičky a kousek za parádní konec. Knížka jako vždy čtivá, ale paní pilotka mne celou knihu rozčilovala a říkala jsem si proč tuhle ženštinu zachraňovat, když dělá vše proto, aby zemřela nebo alespoň policii "vše usnadnila"!

moničina

Súhlasím s jedným čitateľom, začiatok trochu divný, ale záver stál za to. Akým trikom Sachsová nakoniec zatkla toho vraha bolo skvelé. Opäť v deji zápletka, po čase sa dozvieme o čo ide, aby to bolo neskôr znova spochybnené a tak to pokračuje, v tomto je autor geniálny a práve toto ma tak "berie" na jeho knihách.

gingilla

V ramci zanru jedna z najlepsich knih, ake som cital.
Svizne, svieze, logicke, napinave az do konca.

Ildi

Moje prvé stretnutie s autorom a bolo to fajn. Kriminalista Lincoln Rhyme pôsobil sympaticky a páchateľ tak to ma prekvapilo.

E_Lan

Čteno jedním dechem (tedy tak od druhé třetiny), napínové, dobře napsané a s překvapivým rozuzlením. Určitě hodné zfilmování! Knihu jsem poslouchal a je zde třeba vzdát kompliment Janu Vondráčkovi za fantistický přednes! Celkově vynikající detektivka!

Pumpkin
05.12.2017

,,dvojka"..tak suprová...nebudu kecat, překvapilo mně jak se to s pachatelem nakonec vyvrbilo :)

helenkan
13.11.2017

Tuhle dvojku Rhyma a Sachsovou mám ráda.

Pajan28
12.11.2017

Začátek takový táhlý, ale konec od půlky už to stálo za to. Od konce jsem se nemohla odtrhnout.

Misan1993
08.11.2017

Lincoln z lůžka docela školí :-)

Huvra
28.10.2017

Výborné! Než jsem si knížku koupila, než jsem si dokoupila celou sérii poté, co jsem dočetla Sběratele kostí , přečetla jsem si, která knížka o čem tak přibližně bude. U některých jsem si řekla, že je to o něčem, co mě spíše nezajímá, že to přečtu, abych se v sérii mohla dostat k těm, co mě vážně zaujaly. Mezi ty jsem zařadila právě i Tanečníka (profesionální vrah, obchod se zbraněmi, technika), ale Tanečníkem si mě pan Deaver prostě tutově získal.
Detektivy jsem si oblíbila už ve Sběrateli kostí. Kromě jejich brilantní spolupráce se mi líbil i jejich příběh, který se postupně posouvá na další mety.
Co se Tanečníka týče, ten mi vyrazil dech. Ne nadarmo se říká, že Jeffery Deaver je velmistrem dějových zvratů. Vymyslel to fantasticky.

petra1394
27.10.2017

Boží!!

ddkk
18.10.2017

Výtečné. Doporučuji.

Jaruš7
17.10.2017

Jsem nadšená, načtené od Jana Vondráčka, to bylo bezvadný. Měla jsem pocit interního školení, jak v kriminalistickém, zbrojařském i leteckém kurzu. Tato masáž mozkovny je věčně hladová závislost.
Když vše zapadá, tak pohled na vlákno v tom udělá cyklón.
Citáty : "Osud je lovec. " Všechno může zabíjet."
"Měli by vyrábět neprůstřelné vesty na duši."
"Bylo to, jako být ve svatyni o které jen četl."
"Mám pro tebe diamanty", řekl, přitáhl páku a hrot kokpitu se zvedl vzhůru. "Všechny ty večerní hvězdy"…

Bablu
01.10.2017

Velmi napínavá detektivka, navíc naprosto skvěle namluvená Janem Vondráčkem. Chvilku mi trvalo, než jsem se zaposlouchala, ale pak jsem to zase nemohla vypnout.

hs777
23.09.2017

Pecka. Nechápu,proč jsem tak dlouho otálela s touto sérií. Tanečníka jsem přečetla se zatajeným dechem, takže jsem byla vděčná za těch pár popisných a technických pasáží, při kterých jsem mohla dýchat. Lincoln Rhyme začíná ohrožovat Harryho Hola na první pozici mých oblíbených vyšetřovatelů.

Michaela999
08.09.2017

Prostě super, napínavé, zamotané, prostě super čtení.

Romžiry
10.07.2017

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Pokud máte rádi detektivky s více jak jednou vraždou nebo záhadou, doporučuji.

SilvieSisinka
07.07.2017

Super čtení.

konicekbily
27.06.2017

Na kličkování v ději jsem si již přivykl u "Sběratele kostí" a tak jsem se rád nechal vodit za nos a obdivovat autorovu fantazii. Moc dobře promyšlená zápletka a ten závěr! Další díl série mne nemine!

stafbul
16.06.2017

Z naprostého nadšení nad Deaverovým dílem, jsem se propadla do mírné znuděnosti. Není to tím, že by snad knihu od knihy klesala jejich kvalita, je to spíš jen tím, že je v každé jeho knize natolik cítit jeho autentický podpis a jeho osobitý styl, že už nedokáže člověka překvapit. Zkrátka se přeDeaverujete. Je to jako s alkoholem, dostanete se přes úžasně uvolněnou a povznesenou náladu až do stavu šílené opice. A nejhorší na tom je, že Vám pořád není ještě natolik blbě, abyste se znova nenapili. Takže mám v knihovně další dvě knížky tohoto autora (pomalu už je ze mne nechtěný sběratel), které určitě dříve a nebo později přečtu.

Lana33
10.06.2017

Knížka, která umí vtáhnout do děje. Překvapivé rozuzlení a zajímavý příběh jen podtrhují celkový dojem z knihy, který je více než příjemný. Za osobnost vraha dávám 5 hvězd.

harena
29.05.2017

Jeffery Deavera si ukládám do svých oblíbených spisovatelů. Po Sběrateli kostí jsem přečetla Tanečníka a sledovala fantastické pátrání kriminalisty kvadruplegika, jak za pomoci kolegyně a přítelkyně Amélie Sachsové dostanou vraha a v posledních vteřinách (!!!!!!!!!!) mu zabrání v dalších vraždách. Super čtení, už mám objednané další tři díly.

Vandiba
23.05.2017

Mám pocit, že předchozí knihou autor nasadil laťku vysoko a druhým dílem (Tanečníkem) jsem bohužel skončila zklamaná. První dvě třetiny knihy jsem se nudila a říkala si, že tomu "něco" chybí a nemohla se stále začíst. Poslední třetina a vyvrcholení příběhu byl přesně ten Deaver, kterého jsem celou knihu hledala..

Atlantis
14.04.2017

Z komentářů mám pocit, že se na Tanečníka spousta čtenářů dívá skrze růžové brýle, které si nasadili po přečtení Sběratele. Já osobně musím takřka zkopírovat svůj komentář, který jsem napsal i u Deaverovi předchozí knihy. Dokud sledujeme pachatele, děj skvěle ubíhá je relativně zajímavý a nebudu tvrdit, že jsem závěrečný zvrat očekával.
Jakmile se ale přesuneme k Lincolnovi, je zle. Rhyme je postava přitažená za vlasy, nesympatická, mnohdy až komicky přechytralá, kterou sužují záchvaty jako u malého dítěte. Prostě nejde o hlavního hrdinu, kterého byste chtěli sledovat. A dějová linka s leteckou společností? Jedna masivní a těžkopádná nuda.

Jessie26
27.03.2017

Přečteno jedním dechem. Skvělé zápletky, jen ten rychlý konec mě překvapil.

Kubíííína
26.03.2017

Autor mě opět nezklamal, drsné, strhující, s velice překvapivým rozuzlením. Pan Deaver thiller zkrátka napsat umí a já se už moc těším na další osudy Lincolna Rhyma a Amélie Sachsové v další knížce.

klokan.1905
25.02.2017

Tanečník...
Trvale na lůžko upoutaný Lincoln Rhyme a policistka Amélie Sachsová se v druhém případu pokouší dopadnout profesionálního vraha - Tanečníka... Podaří se Tanečníkovi zlikvidovat nepohodlné svědky, nebo jej Lincoln Rhyme za pomoci Amélie Sachsové dříve dopadnou? Určitě si i tuto knížku přečtěte, stojí za to... V případě, že byste o Tanečníkovi uvažovali, tak doporučuji přečíst nejdříve Sběratele kostí... Stejně jako v prvním díle, tak i v tomto mě Jeffery Deaver na konci dostal... Více neprozradím... Snad jenom to, že Jeffery Deaver tímto putuje do mých oblíbených autorů... ;-)
Doporučuji, za mě 4,5*