Tanečník

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60018/tanecnik-60018.jpg 4.51024

Případy Lincolna Rhyma (2.)

Coffin Dancer (1998)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Pumpkin
05. prosince

,,dvojka"..tak suprová...nebudu kecat, překvapilo mně jak se to s pachatelem nakonec vyvrbilo :)

helenkan
13. listopadu

Tuhle dvojku Rhyma a Sachsovou mám ráda.

Pajan28
12. listopadu

Začátek takový táhlý, ale konec od půlky už to stálo za to. Od konce jsem se nemohla odtrhnout.

Misan1993
08. listopadu

Lincoln z lůžka docela školí :-)

Huvra

Výborné! Než jsem si knížku koupila, než jsem si dokoupila celou sérii poté, co jsem dočetla Sběratele kostí , přečetla jsem si, která knížka o čem tak přibližně bude. U některých jsem si řekla, že je to o něčem, co mě spíše nezajímá, že to přečtu, abych se v sérii mohla dostat k těm, co mě vážně zaujaly. Mezi ty jsem zařadila právě i Tanečníka (profesionální vrah, obchod se zbraněmi, technika), ale Tanečníkem si mě pan Deaver prostě tutově získal.
Detektivy jsem si oblíbila už ve Sběrateli kostí. Kromě jejich brilantní spolupráce se mi líbil i jejich příběh, který se postupně posouvá na další mety.
Co se Tanečníka týče, ten mi vyrazil dech. Ne nadarmo se říká, že Jeffery Deaver je velmistrem dějových zvratů. Vymyslel to fantasticky.

petra1394

Boží!!

ddkk

Výtečné. Doporučuji.

Jaruš7

Jsem nadšená, načtené od Jana Vondráčka, to bylo bezvadný. Měla jsem pocit interního školení, jak v kriminalistickém, zbrojařském i leteckém kurzu. Tato masáž mozkovny je věčně hladová závislost.
Když vše zapadá, tak pohled na vlákno v tom udělá cyklón.
Citáty : "Osud je lovec. " Všechno může zabíjet."
"Měli by vyrábět neprůstřelné vesty na duši."
"Bylo to, jako být ve svatyni o které jen četl."
"Mám pro tebe diamanty", řekl, přitáhl páku a hrot kokpitu se zvedl vzhůru. "Všechny ty večerní hvězdy"…

Bablu

Velmi napínavá detektivka, navíc naprosto skvěle namluvená Janem Vondráčkem. Chvilku mi trvalo, než jsem se zaposlouchala, ale pak jsem to zase nemohla vypnout.

hs777

Pecka. Nechápu,proč jsem tak dlouho otálela s touto sérií. Tanečníka jsem přečetla se zatajeným dechem, takže jsem byla vděčná za těch pár popisných a technických pasáží, při kterých jsem mohla dýchat. Lincoln Rhyme začíná ohrožovat Harryho Hola na první pozici mých oblíbených vyšetřovatelů.

Michaela999

Prostě super, napínavé, zamotané, prostě super čtení.

Romžiry

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Pokud máte rádi detektivky s více jak jednou vraždou nebo záhadou, doporučuji.

SilvieSisinka

Super čtení.

konicekbily

Na kličkování v ději jsem si již přivykl u "Sběratele kostí" a tak jsem se rád nechal vodit za nos a obdivovat autorovu fantazii. Moc dobře promyšlená zápletka a ten závěr! Další díl série mne nemine!

stafbul

Z naprostého nadšení nad Deaverovým dílem, jsem se propadla do mírné znuděnosti. Není to tím, že by snad knihu od knihy klesala jejich kvalita, je to spíš jen tím, že je v každé jeho knize natolik cítit jeho autentický podpis a jeho osobitý styl, že už nedokáže člověka překvapit. Zkrátka se přeDeaverujete. Je to jako s alkoholem, dostanete se přes úžasně uvolněnou a povznesenou náladu až do stavu šílené opice. A nejhorší na tom je, že Vám pořád není ještě natolik blbě, abyste se znova nenapili. Takže mám v knihovně další dvě knížky tohoto autora (pomalu už je ze mne nechtěný sběratel), které určitě dříve a nebo později přečtu.

Lana33

Knížka, která umí vtáhnout do děje. Překvapivé rozuzlení a zajímavý příběh jen podtrhují celkový dojem z knihy, který je více než příjemný. Za osobnost vraha dávám 5 hvězd.

harena

Jeffery Deavera si ukládám do svých oblíbených spisovatelů. Po Sběrateli kostí jsem přečetla Tanečníka a sledovala fantastické pátrání kriminalisty kvadruplegika, jak za pomoci kolegyně a přítelkyně Amélie Sachsové dostanou vraha a v posledních vteřinách (!!!!!!!!!!) mu zabrání v dalších vraždách. Super čtení, už mám objednané další tři díly.

Vandiba

Mám pocit, že předchozí knihou autor nasadil laťku vysoko a druhým dílem (Tanečníkem) jsem bohužel skončila zklamaná. První dvě třetiny knihy jsem se nudila a říkala si, že tomu "něco" chybí a nemohla se stále začíst. Poslední třetina a vyvrcholení příběhu byl přesně ten Deaver, kterého jsem celou knihu hledala..

Atlantis

Z komentářů mám pocit, že se na Tanečníka spousta čtenářů dívá skrze růžové brýle, které si nasadili po přečtení Sběratele. Já osobně musím takřka zkopírovat svůj komentář, který jsem napsal i u Deaverovi předchozí knihy. Dokud sledujeme pachatele, děj skvěle ubíhá je relativně zajímavý a nebudu tvrdit, že jsem závěrečný zvrat očekával.
Jakmile se ale přesuneme k Lincolnovi, je zle. Rhyme je postava přitažená za vlasy, nesympatická, mnohdy až komicky přechytralá, kterou sužují záchvaty jako u malého dítěte. Prostě nejde o hlavního hrdinu, kterého byste chtěli sledovat. A dějová linka s leteckou společností? Jedna masivní a těžkopádná nuda.

Jessie26

Přečteno jedním dechem. Skvělé zápletky, jen ten rychlý konec mě překvapil.

Kubíííína

Autor mě opět nezklamal, drsné, strhující, s velice překvapivým rozuzlením. Pan Deaver thiller zkrátka napsat umí a já se už moc těším na další osudy Lincolna Rhyma a Amélie Sachsové v další knížce.

klokan.1905

Tanečník...
Trvale na lůžko upoutaný Lincoln Rhyme a policistka Amélie Sachsová se v druhém případu pokouší dopadnout profesionálního vraha - Tanečníka... Podaří se Tanečníkovi zlikvidovat nepohodlné svědky, nebo jej Lincoln Rhyme za pomoci Amélie Sachsové dříve dopadnou? Určitě si i tuto knížku přečtěte, stojí za to... V případě, že byste o Tanečníkovi uvažovali, tak doporučuji přečíst nejdříve Sběratele kostí... Stejně jako v prvním díle, tak i v tomto mě Jeffery Deaver na konci dostal... Více neprozradím... Snad jenom to, že Jeffery Deaver tímto putuje do mých oblíbených autorů... ;-)
Doporučuji, za mě 4,5*

aneta.giraffe

Pekna knizka,zajimavy prubeh vysetrovani a "pribeh vraha". Ale stale se snazim si jako Amelii nepredstavovat Angelinu J. ;-)

hana.hanigerova

A zase mě dostal! :-) Kniha se necelých 300 stran vlekla a měla jsem z ní rozporuplné pocity, ale přesto jsem musela pořád číst dál. 4* měla jisté. Po náhlém zvratu a akci na posledních 40 stranách má i hvězdičku pátou a všem knihu vřele doporučuji! A to nejsem žádný mega fanda detektivek, toto je všehovšudy asi čtvrtá detektivka, kterou jsem přečetla :-) Deaver prostě umí!

Jankulik
31.12.2016

Kniha se mi velmi pěkně četla :-). Napínavá a ten zvrat na konci knihy byl fajn. Boj mezi Lincolnem Rhymem a Tanečníkem byl pěkně napsaný. Zajímavá kniha :-) Doporučuji.

ZuK1
10.12.2016

Moje první knížka od Jeffery Deavera, mimo Sběratele kostí, kterého jsem kdysi dávno viděla v televizi. Musím říct, že se mi Tanečník opravdu líbil. Byl napínavý, dobře se četl a závěr jsem vůbec nečekala. Už se těším na další knihy.

jana1976
28.11.2016

Četla jsem se zatajeným dechem. Pro mě je to bomba čtení.

frkotik
24.11.2016

Parádička, po nemastných neslaných Sběratelech kostí, které jsem viděl v kině / televizi a teď i četl, mi tohle přišlo jako naprostá bomba... Ten konec teda byl! Lahůdka a hned skáču rovnýma nohama do dalšího Lincolna Červa :) Celkem mě překvapuje, že tohle ještě nikdo nezfilmoval nebo se pletu?

Schamila
19.11.2016

Bezva příběh - jedinečné střídání situací, téměř 3/4 knihy vše jasné a pak najednou bum, autor nám přiblížil - co znamená létat, další zajímavý postřeh z knih tohoto autora, vřele doporučuji.

Nuny
31.10.2016

Já opět smekám. Nechápu, že jsem s tím tak dlouho otálela. Něco tak důmyslně promyšleného jsem dlouho nečetla. Perfektní do posledního detailu.
Nejvíce mě dostal se svou znalostí letových údajů a strojů samotných.
Psát takovéhle detektivky musí být dobrodružství samo o sobě.