Tanečník

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60018/tanecnik-60018.jpg 4.51146

Případy Lincolna Rhyma (2.)

The Coffin Dancer (1998)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

03. listopadu

Kniha má tentokrát trochu pomalejší rozjezd, než první díl. Možná i čtenář očekává tak trochu něco jiného? Ať už je to jakkoliv, příběh dost rychle nabere na spádu a potom už se (zase) koná jedna velká jízda ;-). Rhyme i Amélie jsou oba opět ve skvělé formě a napětí roste s každou přečtenou stránkou. Finále je famózní, stejně jako u prvního případu, takže knihu nezbývá než doporučit a dát jí hodnocení nejvyšší :-).

Jelen51

Ze začátku trochu zklamani, že to nenavazuje na první díl, který končil otevřene. Ale pak to bylo tak napínavý, že jsem to autorovi odpustila. Posledních asi 60 stran jsem nechápala jak se to všechno mohlo takhle proplést a kde se kdo s kým potkal a trochu se mi to začlo motat. Stejně dávám plný počet protože jsem se vážně nemohla odtrhnout. Pořád doufám že Lincoln jednou vyleze z ty postele a nabere to ještě větší tempo. Ale super. Mám tu další díl tak hurá na další odrezane ruce a nohy.

MartyManCZ

Možná špatná nálada na tuhle knihu, ale skoro vůbec mě nebavila oproti ostatní Rhymeovkám. Postup, hrdinové, styl psaní to je vysoký standard, ale prostě to téma mě zrovna neuchvátilo.

Mrňous1

Výborná kniha, přečetla jsem ji asi za tři dny, i když musím přiznat, že jsem se v jednu chvíli trochu ztratila v těch identitách Tanečníka a měla jsem pocit, že jsem asi úplně blbá, pak se vše ale vysvětlilo, i když jsem si říkala, zda to nebylo příliš překombinované. Ale to je asi na knihách od Deavera právě to "ono".

bekule

Úžasně napínavá,strhující, skvělá ústřední dvojice. První díl mě nadchl a tento byl ještě lepší. Nemohla jsem se odtrhout od čtení a zadařil se mi můj osobní rekord 500 stran za necelé dva dny. Teď jen lituji toho že jsem si v knihovně napůjčovala několik dalších knih různých žánrů, takže s třetím dílem budu muset chvíli počkat.

kiki11

Po úžasném prvním dílu jsem byla zvědavá na další Deaverovu knihu, tak jsem se pustila do Tanečníka. Bohužel jsem se prvních padesát stran moc nemohla začíst, navíc mě kniha nezaujala ani tématicky. Úseky, kde bylo popisováno řízení letadla atd. mě vyloženě nudily. Akce tam nebylo tolik jako ve Sběrateli, což mě trošku mrzí. Nicméně zápletka byla vymyšlena opět geniálně, to autorovi nelze upřít. Knihu hodnotím průměrně, ale určitě se nenechám odradit od dalších dílů, protože Rhyma a Saschovou jsem si opravdu oblíbila.

mapet85

V poradí druhá kniha zo série s Lincolnom Rhymom a Améliou Sachsovou nám predstavuje vraha – Tanečníka, ktorý má v priebehu 48 hodín odstrániť svedkov zločinu. A je to veru poriadna jazda. Kapitoly v podstate odpočítavajú 48 hodín, písané sú z pohľadu Rhyma aj vraha a tím vyšetrovateľov má čo robiť, aby skúseného zabijaka dolapil.

Musím povedať, že Deaver opäť nesklamal a ponúka zvrat za zvratom, množstvo napínavých situácií, pričom pri riešení prípadu a hľadaní páchateľa opäť využíva moderné metódy. Pre mňa ešte o kúsok lepšia kniha ako Zberateľ kostí a ten záver ma fakt odrovnal. Odporúčam všetkými desiatimi. :-)

kirkpatrick

Velmi pěkná detektivka, dobře se mi to četlo. Nejspíše už kriminalistické metody pokročily od vydání originálu této knihy, ale i tak zajímavá knížka.

Mirka2778

Nájemného vraha s přezdívkou tanečník je potřeba najít a zastavit dříve, než zabije všechny svědky. Knihu jsem četla na doporučení a nebyla špatná.

jaja1989

Myslím, že konec je nejlepší fakt nečekaný.

Ronkar

Moderní detektivka, kde se furt někam spěchá a kdyby se tempo náhodou začalo brzdit, autor tam vrazí další zvrat v podobě výbuchu, přestřelky nebo mrtvoly :) Tanečník je hodně vykonstruovanej příběh, kde forma přebíjí obsah - na mě možná až moc a to nejsem v tomto směru nějakej ortodoxní hejtr. Všichni jsou tu super inteligentní a super schopní, všechno probíhá jako při pohledu z rychlíku. Lehké svižné čtivo, ale hrdinové mi moc zajímavý nepřišli, zato záporák je hodně fajn cvok :) Celkově bavilo.

Eicherik

Většinu detektivek a thrillerů je potřeba brát, jako pohádky pro dospělé. Tak čtenář musí přistupovat i ke knize Tanečník. Příběh se dobře četl, jen byl na můj vkus trochu překombinovaný, ale to se mi stává často.

shelma

Opravdu nečekaný závěr. Skvěle napsaná detektivka. Knihu mohu jen doporučit.

boxas

Tanečníkovou nejsilnější zbraní je lest, nejsilnější zbraní Lincolna Rhyma je preciznost a důslednost v každičkém detailu.
A právě díky těmto dvěma charakteristikám jsme svědky excelentního souboje dvou geniálních myslí, na který asi jen tak nezapomeneme.

Martink@

Je to docela dlouho co jsem četla Sběratele kostí a přesně si ho už nepamatuju, jen vím, že mě ta kniha bavila a byla velice dobrá. Teď jsem dostala do ruky Tanečníka a jedním slovem prostě super. S Deaverem budu pokračovat dál...jen ta Sachsová... já bych ji občas něčím praštila...

moudivlacek

Tak tady mě opět autor i Rhyme dostali, už jsem myslela, jak jsem odhalila vraha a jak ho Rhyme dostane a najednou ouha, vše jinak. A to mě strašně baví. Miluji to, když mě autor dokáže udržet v pohotovostním režimu až do konce děje. A tady se toho děje požehnaně, a když už si myslíte, ju, tohle je jisté, tak ono ... a vše je jinak.
Prostě tento autor umí psát, klobouk dolů.
Milovníkům tohoto žánru mohu jen doporučit.

Aerine

Geniální krimi. Deaver nepotřebuje vymýšlet co nejujetější způsoby zabíjení, aby dosáhl naprostého napětí, akce a překvapení. Společně se sympatickým hlavními protagonisty sledujete kroky vraha a snažíte se předvídat jeho další krok. Někdy se vám to povede, ale nakonec vás stejně dostane. Pokud tedy nemáte mozek génia jako Rhyme ;-)

lucycom

Pan Deaver prostě nezklame. Všechny jeho knihy, které jsem od něj zatím četla, jsou skvělé. Tato byla s velice zajímavou zápletkou. Líbí se mi, že prokládá dění (v jedné kapitole se věnuje Rhymovi a jeho týmu, kde zjistíme jejich myšlenkové pochody, v druhé zase vrahovu pohledu). Jeho styl psaní mě vždy ihned vtáhne do děje a vše si umím barvitě představit. Zvrat na konci jsem opravdu nečekala a překvapení já mám ráda. :)

mysce

V prostředí soukromých aerolinek dojde k tragédii a roztočí se kola příběhu o ochraně důležitých svědků, kteří mají svědčit v soudním procesu proti obchodníkovi se zbraněmi, jenž si - jak se zdá - najal elitního zabijáka, přezdívaného Tanečník. Je to nebezpečný protivník, s nímž má Rhyme nevyřízené účty, protože před pár lety zabil jednoho ze členů Lincolnova týmu. Začíná napínavá hra úkladů, léček, předvídání a geniálních dedukcí.
Pachatel je mimořádně silný a přirovnání souboje dvou geniálních mozků (ačkoliv je každý na jiné straně zákona) k šachové partii není vůbec od věci, protože nestačí plánovat „já udělám tohle a on udělá to“, nýbrž „já udělám tohle, on na to určitě neskočí a udělá naopak tohle a na to já právě čekám“…
Podle mě jde o jednu z nejlepších Deaverových knih. A to ani nemluvím o závěrečném zlomu, který je skutečně geniální.

LaKrec

Tak tohle byla detektivní pecka. Akční Rakvový Tanečník se svoji genialitou málem přechytračil Lincolna... A ten excelentní závěr...

katka9574

Po přečtení Iluze, která mi místy přišla až směšná, jsem se trochu bála, že už mám pana Deavera a jeho zvratů dost... ale naštěstí zbytečně - Tanečník rozhodně zaslouží plný počet a já se časem pustím do dalších děl ze série s LR :-)

pavlina9305

Musím říct, že jsem přečetla už hodně Deaverovo knih a Tanečníka jsem právě po velmi dlouhé době dočetla po druhé. Deaver je génius o tom žádná. Tanečník mi byl celkem i 'sympatickej' (což se o vrahovi nedá tak snadno říct, že jo) ale byl mi sympatickej jen do určité fáze knihy, do posledního policejního domu. Nechci ale spoilovat. Tam mě to trochu naštvalo, ale to se mi u Deavera stává. Člověk míní, Deaver mění.
Tentokrát se mi fakt líbilo, že se Deaver držel dějové linie a netahal do knihy žádný med okolo. Naštval mě ale tím zásadním zvratem! To teda joo! Ale budiž mu odpuštěno. Protože tohle je jedna z mých nejoblíbenějších od něj.
Miluju slovní výměny Linka a Thoma! Link má skvelej smysl pro sarkasmus

petunkav

Moje druhé setkání s Lincolnem a opět povedené. Určitě budu časem v sérii pokračovat.

evismaior

80% - Na téhle knize je přitažlivé, že génius Lincoln Rhyme má tentokrát proti sobě podobného génia, který mu nezůstává nic dlužen a je stejně tak zarputilý v touze dokončit práci, jako je Rhyme (a posléze i Sachsová) neoblomný v touze ho dopadnout. Až to někdy působilo neuvěřitelně, jak oba soupeři dokázali dopředu odhadnout kroky toho druhého, vše bylo sice logicky zdůvodněné, ale často už mi to přišlo skoro na hraně telepatie a nedokážu uvěřit, že by někdo takhle geniální mohl ve skutečnosti reálně existovat. Ale jsme ve světě fikce a já se dobře bavím a to i tím závěrečným twistem ohledně skutečného pachatele, který zas jako by byl napsán především na efekt a je až přliš zřejmé, že v pasážích, které se týkají záporáků nám celou dobu zcela účelově není sdělováno vše - tak, abychom v závěru mohli obdivně a překvapeně vydechnout. Je to trochu laciné a nemám to moc ráda, ale v rámci žánru jsem ochotna leccos odpustit, zejména když celek je tak čtivý. Když tedy zapomenu na svoji přetrvávající touhu, aby se už na tu nevděčnou a tvrdohlavou pilotku konečně vyflákli, protože kdo nestojí o ochranu, ani si ji nezaslouží - a už vůbec ne na úkor někoho jiného. Ale to bychom my čtenáři zase neměli zápletku. Co dodat, těším se na čtení dalšího dílu.

Johhanka79

4 hvězdičky a kousek za parádní konec. Knížka jako vždy čtivá, ale paní pilotka mne celou knihu rozčilovala a říkala jsem si proč tuhle ženštinu zachraňovat, když dělá vše proto, aby zemřela nebo alespoň policii "vše usnadnila"!

moničina

Súhlasím s jedným čitateľom, začiatok trochu divný, ale záver stál za to. Akým trikom Sachsová nakoniec zatkla toho vraha bolo skvelé. Opäť v deji zápletka, po čase sa dozvieme o čo ide, aby to bolo neskôr znova spochybnené a tak to pokračuje, v tomto je autor geniálny a práve toto ma tak "berie" na jeho knihách.

gingilla

V ramci zanru jedna z najlepsich knih, ake som cital.
Svizne, svieze, logicke, napinave az do konca.

Ildi

Moje prvé stretnutie s autorom a bolo to fajn. Kriminalista Lincoln Rhyme pôsobil sympaticky a páchateľ tak to ma prekvapilo.

E_Lan

Čteno jedním dechem (tedy tak od druhé třetiny), napínové, dobře napsané a s překvapivým rozuzlením. Určitě hodné zfilmování! Knihu jsem poslouchal a je zde třeba vzdát kompliment Janu Vondráčkovi za fantistický přednes! Celkově vynikající detektivka!

Pumpkin
05.12.2017

,,dvojka"..tak suprová...nebudu kecat, překvapilo mně jak se to s pachatelem nakonec vyvrbilo :)