Hořící drát

Je to zbraň neviditelná a současně všudepřítomná, bez níž by moderní společnost nemohla existovat: elektrická rozvodná síť. Vrah využívá obrovských a přesně mířených obloukových výbojů s tak vysokým napětím a teplotou, že se při ní taví ocel a lidé začínají hořet. V jiném případě zase vrah přehodí pár drátků a náhle může být vražedným nástrojem vana, počítačová klávesnice nebo obyčejná stolní lampa… První strašlivý útok, při němž se autobus městské hromadné dopravy proměnil v hromadu roztaveného kovu, považovali oficiální činitelé za teroristický útok. K vyšetřování byl okamžitě přizván Lincoln Rhyme, který i tentokrát vysílá do terénu Amélii Sachsovou a Rona Pulaského. Zatímco se útoky zběsilým tempem šíří po celém městě a na policii začínají docházet vyděračské dopisy, tým kriminalistů bojuje s časem a snaží se na základě minima důkazů dopadnout vraha. Anebo je vrahů víc…? Už tak složitou situaci ještě více komplikuje fakt, že Rhyme zároveň působí jako konzultant při vyšetřování dalšího případu, jehož protagonistou je muž s přezdívkou Hodinář – jeden z mála padouchů, jimž se kdy podařilo z Rhymovy sítě uniknout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45208/lincoln-rhyme-horici-drat-o1b-45208.jpg 4.3460

Případy Lincolna Rhyma (9.)

The Burning Wire (2010)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Domino

Demonlover
09. listopadu

Napínavé i poučné. Jeffery Deaver mě opět nezklamal.

e-ve
05. listopadu

Něco mi říkalo, kdo by mohl být pachatel a trefila jsem se... ale způsob mě jako vždy překvapil :-) super čtení plné zvratů

ddkk

Na mne příliš komplikované a nebyla jsem schopna posoudit, jestli všechny ty technikálie s elektřinou jsou vůbec možné...mám radši jiné Deaverovy knížky...

postrach

Kniha dobrá,ale vražda elektřinou?Komplikovaný děj a popisy.Uvidíme v závěru knihy?Až se začne,případ rozplétat.Obaly knih,jsou navrženy dobře.Zjistila jsem,že stejnou hořící ruku,má na obalu knihy i český spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček. Děje knih často vleklé a komplikované,tak,jako tento.Proto jsem knihu,zatím,odložila.Nedá se číst v kuse.Je náročná.Nakonec jsem se rozhodla dát knize druhou šanci.

Dagmara36

Jak jinak než SUPER.

švícko

Zajímavá kniha už z pohledu mé profese. Deaver občas zklame, ale v tomto případě určitě ne.

tibicards1710

pre mna jedna z najslabsich knih z tejto serie. vrazdy elektrickou energiou ma nezaujali, dobry bol iba zaver a velke finale. aj ked prepojenie s Hodinarom sa dalo vytusit.

Jack Bauer

Opět vynikající Deawer s Lincolnem Rhymem tentokrát o elektřině. Kam na ty nápady chodí? I když o elektřině nic nevím, téma mě velice zaujalo a i přes popisování jak elektřina funguje, jsem se ani trochu nenudil. Hltal jsem každé slovo jak je u jeho knih zvykem. Ale jeho prvotiny byly mnohem lepší, zdá se mi, že se dost opakuje.

Romžiry

Přečteno jedním dechem. Žádné zklamání.

Kerberos

Rhyme dobrý jako vždy a elektřina,proč ne.

DalJa

Uznávám, že chyba bude ve mně, nezačetla jsem se a prostředek jsem sprostě přeskočila. Ryzí průměr, neurazí, nenadchne. Nicméně "oblačná zóna" (dle kontextu cloudové úložiště) pobavila.

1_mako

Pro někoho, kdo má rád vše okolo elektřiny - super kniha! Já jsem naopak velký laik a mnohdy až odborné popisy mě spíše nudily. Styl a zápletka dostává ve všem autorovi...jen elektřina není zrovna mé hobby...

Lenka8418

Jeafrey opět nezklamal. Paráda, skvělé !!!!!!!!!!!

veronie

Přiznám se, že na počátku mě moc nebavilo zdlouhavé popisování elektriky. Nicméně k příběhu to patřilo. Tentokrát byl rozjezd poněkud pomalejší, ale vše mi bylo vynahrazeno na konci. Příběh nabral spád a napětím nebylo šetřeno.

dominika2585

Deaver nám v této knize ukázal opět něco nového. Elektřina jako vraždící nástroj nezklamala a zasloužila se o dávku pořádného napětí. Trochu mi vadilo řešení dvou případů najednou, ale ukázalo se, že Deaverova fantazie měla od začátku své plány na jejich propletení. Rozuzlení případu mě překvapilo, ale zároveň potěšilo - Rhyme si na konto může připsat dopadení dalšího pachatele s velkým P. Deaver prostě nikdy nezklame! :)

KaiShun

Ch. Vespasian Hale vraci uder v podobe elektrickeho dratu. Genialni Deaver jako vzdy.

RichardvonT.

První DEAVER, vybíral jsem v knihovně namátkovou metodou a těším se na další. Vraždit elektřinou? Zajímavé. První jsem myslel, že policajti jdou grilovat, jenže "rošt" je taky způsob ohledání místa činu:-)) Kolegové tady píší, že jeho starší knížky jsou ještě lepší, tak se nechám (snad příjemně) překvapit.

mulder

Elektrice nerozumím, ale i tak jsem byl s knihou spokojený. Zajímalo by mě, kolik má Jeffery Deaver poradců při psaní knih, když vymýšlí takové zápletky.

helenkan

Pro mě trochu zdlouhavé a nudné popisování o elektrice. Konec nečekaný a překvapivý.

Tinoušek
28.11.2016

Knížka nezklamala, prostě klasický Deaver :-)

NightShade
06.09.2016

Na to, že mám Deavera ráda, tak tohle mě zklamalo. Nedočetla jsem ji a ani nedočtu.

Lu89
04.09.2016

Přečteno jedním dechem. Už se těším na poslední díl :)

rlupinek
30.08.2016

Jelikož je Deaver můj oblíbený autor, nepřipustím, že by kniha byla slabá. Možná slabší než předchozí, ale pořád dobrá. Dle mého velmi laického názoru by zabíjení elektřinou nebylo tak snadné, ale v Americe je určitě všechno snazší... A dopadení Hodináře? Myslím, že vzhledem k jeho téměř geniálním únikům z policejních pastí byla jeho naivita předcházející jeho zatčení velmi překvapivá. Použil bych slova klasika: "Co je to přátelé za eso, když se dá chytit, že?" Oproti jiným knihám je zde velmi málo, pokud vůbec, dějových zvratů a překvapení, ale celkově zajímavé téma a kniha nenudila.

Aymira
21.07.2016

Slabé. Na Deavera až moc slabé. Nemastný neslaný rozjezd, slabá zápletka a slabý zvrat. Poprvé se mi u Deavera stalo, že jsem se těšila až kniha skončí. Dala bych tři hvězdičky, protože kniha je pro mě vcelku průměrná, ale dávám jen dvě, protože od Jefferyho jednoduše očekávám vždy víc. A doufám, že Hodinář se už z vězení nedostane, protože se mi po něm nechce pátrat v každé knize.

ivoiro
07.07.2016

Skvělé čtení. Po jemnějším rozběhu to odsýpalo jedna radost.

EricNor
17.04.2016

Pozdější knihy Jefferyho Deavera postrádají to napětí a překvapení prvních Rhymů. Třeba zase překvapí, ale podle mě už se autor vyčerpal, což je škoda, protože jsem se na novou knížku od něho vždycky těšil.

Rozmarýna Rozm
14.03.2016

Kniha mi přišla rozvláčná, měla jsem problém ji dočíst. Tato detektivka mě vůbec nezaujala a způsobila, že jsem více než 2 roky nesedla ke knize od Deavera.

TeaPeter
04.03.2016

Vynikající kniha. Je jen škoda, že kvalita překladu byla u odborných termínů z elektrotechniky velmi slabá. To by byl býval takový problém najít odborného konzultanta/redaktora???

Lenča89
22.10.2015

Skvělá

wiana82
09.10.2015

Čtu případy Lincolna Rhyma postupně a u tohoto dílu mi trvalo malinko déle, než jsem se začetla...myslela jsem, že téma elektrika mě nebude moc bavit, ale tak hezky to v jedné kapitole vysvětlil, jak je to s proudem, odporem a napětím, že i moje malá představivost to pochopila.....od té doby už mě kniha i pohltila, jako ty ostatní předtím...