Hořící drát

Je to zbraň neviditelná a současně všudepřítomná, bez níž by moderní společnost nemohla existovat: elektrická rozvodná síť. Vrah využívá obrovských a přesně mířených obloukových výbojů s tak vysokým napětím a teplotou, že se při ní taví ocel a lidé začínají hořet. V jiném případě zase vrah přehodí pár drátků a náhle může být vražedným nástrojem vana, počítačová klávesnice nebo obyčejná stolní lampa… První strašlivý útok, při němž se autobus městské hromadné dopravy proměnil v hromadu roztaveného kovu, považovali oficiální činitelé za teroristický útok. K vyšetřování byl okamžitě přizván Lincoln Rhyme, který i tentokrát vysílá do terénu Amélii Sachsovou a Rona Pulaského. Zatímco se útoky zběsilým tempem šíří po celém městě a na policii začínají docházet vyděračské dopisy, tým kriminalistů bojuje s časem a snaží se na základě minima důkazů dopadnout vraha. Anebo je vrahů víc…? Už tak složitou situaci ještě více komplikuje fakt, že Rhyme zároveň působí jako konzultant při vyšetřování dalšího případu, jehož protagonistou je muž s přezdívkou Hodinář – jeden z mála padouchů, jimž se kdy podařilo z Rhymovy sítě uniknout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45208/lincoln-rhyme-horici-drat-o1b-45208.jpg 4.4509

Případy Lincolna Rhyma (9.)

The Burning Wire (2010)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Domino

konicekbily

Je to fikce - to beru. Ale způsoby ničení lidského organizmu za použití elektřiny jsou hodně přeháněny. Autora mám rád, dvojici hlavních hrdinů také, kniha je dobře napsaná, ale mám pocit, že nás napíná trochu nefér - no fair. Ale dalším knihám autora se vyhýbat nebudu.

mysce

Kriminalista Lincoln Rhyme je se svým týmem postaven proti zákeřnému pachateli, který používá strašlivou zbraň - elektrický proud. Určit jak a kde uhodí příště je téměř nemožné, elektrické kabely jsou doslova všude. Pachatel stupňuje své požadavky, jejichž splnitelnost není reálná. Jaký to má všechno smysl a co za tím stojí?
Deaver si s námi hraje, vodí nás od jedné falešné domněnky ke druhé, abychom v samém závěru dospěli k šokujícímu rozuzlení. Jako vždy nám dopřeje výborný čtenářský zážitek (včetně triků a fíglů spojených s elektrickou sítí a proudem, který v ní dovádí).
„Časy se mění. A my se musíme změnit taky. Bez ohledu na rizika. Bez ohledu na to, čeho se musíme vzdát.“ LR

Nestorkea

Ačkoliv mi téma elektřiny není blízké, líbila se mi kniha více než Iluze, ačkoliv její námět mi je podstatně bližší.. Moc mě nepřekvapilo Linkovo nalákání pachatele, to se trochu opakuje. Naopak se hezky vyvrbila Ronova autonehoda a odhalení teroristické skupiny :-)

Merlinit

Výborné! I přes mrazivý popis účinku elektrické energie na hotel.

moničina

Pre mňa osobne táto kniha bola najlepšia zo všetkých jeho kníh série Rhyme-Sachsová.

Demonlover
09.11.2017

Napínavé i poučné. Jeffery Deaver mě opět nezklamal.

e-ve
05.11.2017

Něco mi říkalo, kdo by mohl být pachatel a trefila jsem se... ale způsob mě jako vždy překvapil :-) super čtení plné zvratů

ddkk
18.10.2017

Na mne příliš komplikované a nebyla jsem schopna posoudit, jestli všechny ty technikálie s elektřinou jsou vůbec možné...mám radši jiné Deaverovy knížky...

postrach
27.09.2017

Kniha dobrá,ale vražda elektřinou?Komplikovaný děj a popisy.Uvidíme v závěru knihy?Až se začne,případ rozplétat.Obaly knih,jsou navrženy dobře.Zjistila jsem,že stejnou hořící ruku,má na obalu knihy i český spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček. Děje knih často vleklé a komplikované,tak,jako tento.Proto jsem knihu,zatím,odložila.Nedá se číst v kuse.Je náročná.Nakonec jsem se rozhodla dát knize druhou šanci.

Dagmara36
28.08.2017

Jak jinak než SUPER.

švícko
04.08.2017

Zajímavá kniha už z pohledu mé profese. Deaver občas zklame, ale v tomto případě určitě ne.

tibicards1710
24.07.2017

pre mna jedna z najslabsich knih z tejto serie. vrazdy elektrickou energiou ma nezaujali, dobry bol iba zaver a velke finale. aj ked prepojenie s Hodinarom sa dalo vytusit.

Jack Bauer
17.07.2017

Opět vynikající Deawer s Lincolnem Rhymem tentokrát o elektřině. Kam na ty nápady chodí? I když o elektřině nic nevím, téma mě velice zaujalo a i přes popisování jak elektřina funguje, jsem se ani trochu nenudil. Hltal jsem každé slovo jak je u jeho knih zvykem. Ale jeho prvotiny byly mnohem lepší, zdá se mi, že se dost opakuje.

Romžiry
10.07.2017

Přečteno jedním dechem. Žádné zklamání.

Kerberos
21.06.2017

Rhyme dobrý jako vždy a elektřina,proč ne.

DalJa
24.05.2017

Uznávám, že chyba bude ve mně, nezačetla jsem se a prostředek jsem sprostě přeskočila. Ryzí průměr, neurazí, nenadchne. Nicméně "oblačná zóna" (dle kontextu cloudové úložiště) pobavila.

1_mako
18.05.2017

Pro někoho, kdo má rád vše okolo elektřiny - super kniha! Já jsem naopak velký laik a mnohdy až odborné popisy mě spíše nudily. Styl a zápletka dostává ve všem autorovi...jen elektřina není zrovna mé hobby...

Lenka8418
07.04.2017

Jeafrey opět nezklamal. Paráda, skvělé !!!!!!!!!!!

veronie
27.02.2017

Přiznám se, že na počátku mě moc nebavilo zdlouhavé popisování elektriky. Nicméně k příběhu to patřilo. Tentokrát byl rozjezd poněkud pomalejší, ale vše mi bylo vynahrazeno na konci. Příběh nabral spád a napětím nebylo šetřeno.

dominika2585
19.02.2017

Deaver nám v této knize ukázal opět něco nového. Elektřina jako vraždící nástroj nezklamala a zasloužila se o dávku pořádného napětí. Trochu mi vadilo řešení dvou případů najednou, ale ukázalo se, že Deaverova fantazie měla od začátku své plány na jejich propletení. Rozuzlení případu mě překvapilo, ale zároveň potěšilo - Rhyme si na konto může připsat dopadení dalšího pachatele s velkým P. Deaver prostě nikdy nezklame! :)

KaiShun
18.02.2017

Ch. Vespasian Hale vraci uder v podobe elektrickeho dratu. Genialni Deaver jako vzdy.

RichardvonT.
03.02.2017

První DEAVER, vybíral jsem v knihovně namátkovou metodou a těším se na další. Vraždit elektřinou? Zajímavé. První jsem myslel, že policajti jdou grilovat, jenže "rošt" je taky způsob ohledání místa činu:-)) Kolegové tady píší, že jeho starší knížky jsou ještě lepší, tak se nechám (snad příjemně) překvapit.

mulder
31.01.2017

Elektrice nerozumím, ale i tak jsem byl s knihou spokojený. Zajímalo by mě, kolik má Jeffery Deaver poradců při psaní knih, když vymýšlí takové zápletky.

helenkan
04.01.2017

Pro mě trochu zdlouhavé a nudné popisování o elektrice. Konec nečekaný a překvapivý.

Tinoušek
28.11.2016

Knížka nezklamala, prostě klasický Deaver :-)

NightShade
06.09.2016

Na to, že mám Deavera ráda, tak tohle mě zklamalo. Nedočetla jsem ji a ani nedočtu.

Lu89
04.09.2016

Přečteno jedním dechem. Už se těším na poslední díl :)

rlupinek
30.08.2016

Jelikož je Deaver můj oblíbený autor, nepřipustím, že by kniha byla slabá. Možná slabší než předchozí, ale pořád dobrá. Dle mého velmi laického názoru by zabíjení elektřinou nebylo tak snadné, ale v Americe je určitě všechno snazší... A dopadení Hodináře? Myslím, že vzhledem k jeho téměř geniálním únikům z policejních pastí byla jeho naivita předcházející jeho zatčení velmi překvapivá. Použil bych slova klasika: "Co je to přátelé za eso, když se dá chytit, že?" Oproti jiným knihám je zde velmi málo, pokud vůbec, dějových zvratů a překvapení, ale celkově zajímavé téma a kniha nenudila.

Aymira
21.07.2016

Slabé. Na Deavera až moc slabé. Nemastný neslaný rozjezd, slabá zápletka a slabý zvrat. Poprvé se mi u Deavera stalo, že jsem se těšila až kniha skončí. Dala bych tři hvězdičky, protože kniha je pro mě vcelku průměrná, ale dávám jen dvě, protože od Jefferyho jednoduše očekávám vždy víc. A doufám, že Hodinář se už z vězení nedostane, protože se mi po něm nechce pátrat v každé knize.

ivoiro
07.07.2016

Skvělé čtení. Po jemnějším rozběhu to odsýpalo jedna radost.