Hořící drát

Je to zbraň neviditelná a současně všudepřítomná, bez níž by moderní společnost nemohla existovat: elektrická rozvodná síť. Vrah využívá obrovských a přesně mířených obloukových výbojů s tak vysokým napětím a teplotou, že se při ní taví ocel a lidé začínají hořet. V jiném případě zase vrah přehodí pár drátků a náhle může být vražedným nástrojem vana, počítačová klávesnice nebo obyčejná stolní lampa… První strašlivý útok, při němž se autobus městské hromadné dopravy proměnil v hromadu roztaveného kovu, považovali oficiální činitelé za teroristický útok. K vyšetřování byl okamžitě přizván Lincoln Rhyme, který i tentokrát vysílá do terénu Amélii Sachsovou a Rona Pulaského. Zatímco se útoky zběsilým tempem šíří po celém městě a na policii začínají docházet vyděračské dopisy, tým kriminalistů bojuje s časem a snaží se na základě minima důkazů dopadnout vraha. Anebo je vrahů víc…? Už tak složitou situaci ještě více komplikuje fakt, že Rhyme zároveň působí jako konzultant při vyšetřování dalšího případu, jehož protagonistou je muž s přezdívkou Hodinář – jeden z mála padouchů, jimž se kdy podařilo z Rhymovy sítě uniknout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45208/lincoln-rhyme-horici-drat-o1b-45208.jpg 4.4550

Případy Lincolna Rhyma (9.)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Domino

The Burning Wire (2010)

Kniha Hořící drát

bekule

Opět skvělý napínavý díl až do konce který mě zcela pohltil. Jen ty odborné části věnující se elektrice jsem se ani nepokoušela pochopit protože fyzika byla vždy moje nejslabší stránka. Zato ten konec, za ten bych dala šestou hvězdičku a díky němu se ještě víc těším na další díl.

Lenyaa

Opět musím dát plný počet, skvělá kniha.

evismaior

80% - I tentokrát se autorovi podařilo vybrat si zajímavé téma - vraždy pomocí elektrického proudu, přičemž v tomto pokračování detektivních hádanek rozplétaných Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou mě asi víc než kdy předtím fascinovalo, do jaké míry je Deaver schopný (a hlavně ochotný:-)) si podrobně nastudovat aspekty toho, o čem píše - zde tedy elektrického proudu, jeho výroby a vedení z elektrárny přes rozvodny až do poslední zásuvky, obloukových výbojů a dalších nebezpečí s elektrickým proudem spojených a možností, jak se nenechat proudem zabít. Škoda jen, že se to dost dlouho motalo kolem nudného podezřelého a jeho celkem nezáživného motivu, nakonec se sice podle očekávání objevil Hodinář, ovšem podobně jako v románu, kde se objevil poprvé, jsem s ním měla problém, že na můj vkus dělá věci prostě strašně moc překombinovaně. Až tak, že na to Rhyme (a s ním i pozorný čtenář) vždycky dost snadno přijde.

peterlakotty

Výborná kniha. Za mňa jedna z najlepších zo série Lincoln Rhyme.

Market = )

Jako dobrý. Jen si pořád myslím, že tolik 'překvapení' a zvratů snad ani není ku prospěchu věci (radši bych si víc četla o vyšetřování, než abych si třikrát řekla 'no jo, to mě zase, lišák, doběhl' a celou dobu byla až zbytečně podezřívavá, co je zas jinak, než jak to má vypadat :-D). Ale všechny hlavní členy týmu (především Thoma) mám moc ráda :-).

Fazolecek

Po deváté musím zhodnotit jako SUPER =) Devět knih od tohoto autora přečteno a všechny byly výborné. Nejvíc mě baví, že všechny se vztahovaly k jinému tématu. Tento k elektrice. A ten konec.... I když znáte Deaverovy konce, přesto Vás zase doběhne a překvapí, teda alespoň mě =) Opravdu stojí za přečtení, Doporučuji číst sérii od prvního dílu, přece jenom se v knihách prolíná vztahová linka.

zpevSusannah
22.11.2018

Téměř každé Deaverovo slovo má elektrizující sílů, u které hrozí, že obloukovým výbojem zasáhne dalšího zvědavého čtenáře jako mě :).
Přestože zde tentokrát byly sem tam pasáže, které mi přišly nudné a po deváté opět stále stejné, musela jsem knihu ohodnotit 5 hvězdičkami. A to hlavně proto, že tu opět zářil dokonalý padouch, který si navíc vybral nečekanou a originální zbraň. Miluju tyhle vychytralé zločince.

hs777
03.11.2018

Devátý díl a znovu mistrně vymyšlená zápletka a především vražedná zbraň. To co nám slouží každý den a bereme jako samozřejmost, nás může zákeřně, neočekávaně a kdekoliv zabít. Ani tentokrát se neobejde Deaver bez známého schématu s vynikajícími dedukcemi geniálního Lincolna a s několika překvapivými zvraty na posledních stranách, ale právě proto ho tak ráda čtu a zároveň pokaždé žasnu nad jeho hlubokými znalostmi z různých oborů.