Lichožrouti

od:


KoupitKoupit eknihu

Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Do jejich tajemného světa pronikla autorská a ilustrátorská dvojice Pavel Šrut – Galina Miklínová a vynořila se s napínavým a vtipným příběhem jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11885/lichozrouti-11885.jpg 4.4343

Série:

Lichožrouti (1.)

Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Přidat komentář
twigxi
26. října

Četla jsem hlavně kvůli knižní výzvě, ale času u ní nelituji. Potěšilo mě, jakou máme hezkou literaturu pro děti.

Phoenix16.cz
16. září

Dětskou knížku jsem nečetla, co nejsem dítě:-) Takže jsem se do ní pustila se smíšeným očekáváním a po pár stránkách začala číst s nadšením. Příběh jsem sice znala z filmu, ale to zážitku ze čtení neubralo, protože pořád tu zbývala spousta vtipných narážek na všechno možné, s čím se potkáváme v běžném životě. Kdybych byla dítě, asi bych si z příběhu vybrala něco jiného, ale tím je o to lepší, že si v knize přijde na své téměř každý.

Réza4
25. srpna

Poslouchala jsem úžasnou audioverzi s Bárou Hrzánovou a už se chystám na další díl. A můj desetiletý synovec knížku zhltl jedním dechem a hned chtěl další knížky, takže vřele doporučuji.

Blondebookdevil
27. července

Přidávám se k těm, co se k této knize dostali až díky výzvě, a já jsem za to moc ráda, brácha ji dostal, když byl menší, takže na mě pořád pokukovala z knihovny. Nápad s lichými ponožkami je prostě geniální a já se nemůžu dočkat, až to budu jednou předčítat svým dětem.))

Hoshi
18. července

Na Lichožrouty jsem měla zálusk už dlouho, obzvláště v době, kdy jsem měla licháče (žrala je pračka). Avšak až teď jsem se k nim pořádně dostala a to díky ČV. Je to opravdu báječně napsaná kniha s příjemným příběhem a krásnými ilustracemi paní Miklínové. Za mě doporučuji.

FofrNožka
14. července

Jen co si člověk půjčí knížku z knihovny, začnou mu mizet z pračky ponožky. :-) A ještě, že Tulamor není v povoleném seznamu křestních jmen.Ovšem dětem budu číst, až trošičku více povyrostou... ke konci jsem se bála i já.

Romžiry
09. července

Četla jsem se synem a moc se nám kniha líbila. Hned jsme dokoupili další díly.

Zelvinka
05. července

Super nápad. Nejdříve jsme s dcerami viděli film, pak jsme koupili knížku a už jí máme několikrát přečtenou

Ortie
10. května

Nápad výborný, ale bohužel jinak mě to neuchvátilo, možná proto že jsem to nečetla s malýma dětma. Ilustrace moc úžasné, ale prostě celkově už mě opravdu nedokázala uchvátit. Ale stejně nelituji, že jsem se k této knize dostala, sice jsem ji nezvládla přečíst celou, ale asi se k ní ještě někdy vrátím.

Litocha
21. dubna

Nápad výborný, popis lichožrouta jako druhu skvělý, ilustrace nádherné (mám Miklínovou ráda), některé narážky pro dospělé pobavily, ale samotný příběh v něčem pokulhává, nějak mě nedokázal úplně vtáhnout. Snad za to může jistá zkratkovitost v jednání postav i prokreslení lidských aktérů, možná bych ocenila míň nadsázky - přece jen mi nepřipadá, že by knížka byla vyloženě pro děti. Asi mám raději Šrutovy básničky, Lichožrouti jsou pro mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. I tak je mi ale líto, že už žádný další příběh nebo verše autor nenapíše.

Nočnípták
21. dubna

Je mě smutno. Pavel Šrut dnes zemřel. Nemohla jsem se rozhodnout, kterou knihu použiji do výzvy. Již to vím. Jeho Lichožrouti si ocenění Magnesia litera opravdu zaslouží. Krásné ilustrace, vtipný text.
Pane Šrute - Díky za Vaše knihy

Petrasim
20. dubna

Moje starší ani mladší dítě to vůbec nebavilo a můj šálek kávy to taky nebyl.

JAnD
18. dubna

Pěkně se to četlo, zajímavé pojetí a dobré ilustrace. Děj nic extra, ale stálo to za to, Hyhlík je sympaťák

animovanej medv
03. dubna

Zábavná kniha pro děti i dospělé :) Už se těším, až to budu číst synovci :)

JankaV80
30. března

Kniha, bohužel, odložena. Knihu jsem četla synovi a přestože jsou v knize krásné ilustrace a nápad je neotřelý, příběh syna nezaujal. Jednoho dne se ke knize vrátíme (jsem si tím jistá), ale bude to chtít asi trochu času.

rysavas
23. března

Já nevím, vážně jsou tam moc pěkné ilustrace i příběh je takový neotřelý. Ale prostě mě to moc nechytlo. Ale je pravda, že nejsem cílová skupina - uvidím, co na to pak řeknou děti, tedy až trochu povyrostou :)) Jen bych se pak možná měla trochu obávat toho, že se mi začnou objevovat jen samé licháče.....nebo ztrácet? :))

Jane007
10. března

Nevím, co je lepší, jestli příběh samotný, nebo úžasné ilustrace paní Miklínové. Každopádně doufám, že další díly budou stejně krásné. Teď už jen zbývá projít skříně a najít lichožrouta. Doporučuji rodičům, které už nebaví klasické pohádky a mají chuť na něco netuctového.

JulieJames
26. února

Kouzelná kniha, po které mohou sáhnout jak děti, tak dospělí. Originální nápad doplněný legračními i dojemnými kresbami. U čtení jsem se smála, ale neměla jsem ani daleko k slzám dojetí. Skvělá pohádka, super dobrodružství!

Ellissabeth
20. února

Rozhodně hodnotím originalitu, ilustrace (i když mě trochu děsili...). Bylo to hezké a milé... Další číst nebudu. Očekávala jsem trochu více - vzhledem k medializaci...

Kristyna95
20. února

V žánru dětských knih docela mazec :D originalní zápletka,pestrý děj,ponožkový "kmotr", socialní služby a péče pro lichožrouty (vzhledem k mému studiu socialní pedagogiky mě charitativní a azylová služba pro lichožrouty fakt odrovnala),podivínský samotář s každou ponožkou jinou,lichožroutí bezdomovci,gangy a fantasmagorický vědec. No,jestli jsem se bála,že Lichožrouti budou skutečně jen zdlouhavou pohádkou pro mladší čtenáře,tak jsem se díky autorům sršícími nápady vůbec nemusela obávat. Když se tak dívám na výčet bodů, které jsem popsala výše,stačilo by pár drobných úprav a z Lichožroutů by mohl být docela slušnej thriller :D

BarboraZ
18. února

Dobrá dětská knížka se zajímavým čtivým dějem a pěknými obrázky. Cenu magnesia litera si opravdu zasloužila. Tak uz vim, proč se u nas doma ztrácí ponožky.

Orange8knihomol
13. února

Celkem hezké a vtipné čtení:)

ondaboss
09.11.2017

Děti spokojené. I u mě lichožrouti bodovali.
Každý se někdy zabývá tím, kam vlastně mizí ponožky. A vždy jen jedna z páru. No a tady je to krásně vysvětleno. Všechny postavy jsou krásně vykreslené.
A když už jsem u toho kreslení... tak ilustrace jsou kapitola sama pro sebe.
Jednoznačně krásné dílo.

StephenKingje
22.10.2017

Roztomilá knížka.Viděl jsem ji v knihkupectví, a hned ten nápad se mi zdál velmi vtipný. Ale samozřejmě dobrý námět nedělá dobrou knihu.Ale tady to tak nebylo.Knížka je vtipná,čtivá a má hezké ilustrace.

grasiele
01.09.2017

Pekny pribeh od autora s bohatou fantazii

kuba2006
19.07.2017

spisovatel musel mít celkem fantazii.nekdy si rikam ze doma par lichozroutu mame

svatas007
30.05.2017

Lichožrouti jsou stvoření, které máme každý doma. Ale většina z nás o nich neví. Živí se ponožkami, ale vždy vezmou jen jednu z páru. Kdo by to neznal?
Tohle je skvělá dětská knížka s neotřelým námětem. Najdete tam všechno - lásku, zradu, násilí, charitu. Přitom je to čtivé a naše žákyně čtvrté třídy to dokázala číst i bez běžného remcání nad různými jinými knihami.
Kniha je samozřejmě primárně cílena na děti, ale je tam pár špeků pro dospělé - třeba jeden z hrdinů se jmenuje Tullamore. A ponožky se chodí nakupovat k panu Li-Ku, ale nejsou moc kvalitní...
Příběh je zasazen do dnešní doby a do reálií Prahy. Hlavní dějová linie je zajímavá a originální a bude všechny bavit, včetně rodičů. Pokud hledáte dobrou dětskou knihu, kupte si tuhle.

JanuleV
02.05.2017

Krásná pohádka...nový a originální svět Lichozroutu dostane každého dětského čtenáře. Příjemné čtení

Tynulda
27.04.2017

Oceňuji nápad, se kterým autoři přišli. Úsměvný příběh s tajemnou zápletkou bude podle mě vděčný pro jakoukoliv generaci. Čte se poměrně rychle, protože je navíc obohacena o ilustrace.

Pítrs005
26.02.2017

Velmi hezké a zajímavé lichožrouti jsou velmi podivné stvoření a někdy když se mi ztratí ponožka tak si na ně vzpomenu.