Levicové smýšlení: Od de Sada a Marxe k Hitlerovi a Pol Potovi

Levicové smýšlení: Od de Sada a Marxe k Hitlerovi a Pol Potovi https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179170/levicove-smysleni-od-de-sada-a-marxe-k-hitlerovi-a-pol-potovi-179170.jpg 5 4 3

Autor zkoumá levicové smýšlení v historii a v zahraniční politice USA a poskytuje cenný popis skutečného a nepravého liberalismu, zamýšlí se nad některými dobrými a špatnými formami vlády, jak se projevují v oblasti politiky, a zabývá se charakteristickými rysy levice. Poskytuje ojedinělý rozbor levicové historie s odkazem na Francouzskou revoluci, zrod USA a různé projevy kolektivistického hnutí, zabývá se mj. americkou zahraniční politikou v rámci politiky prezidenta Wilsona a Roosevelta, polemizuje nad mysliteli skutečného liberalismu a za nepravý liberalismus považuje moderní levicové smýšlení v USA, které sám nazývá nudnou směsicí moderny, průměrnosti, přetvářky a naivity.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Wolters Kluwer (ČR)

Leftism Revisited: From de Sade and Marx to Hitler and Pol Pot , 1990

Niwram
16.04.2023 5 z 5

Podobný pocit jsem měl naposledy při čtení Johnsonových Dějin 20. století. Rozsáhlá monografie, ke které je nutné se několikrát vracet. Jediná škoda, že není větší rozbor myšlenek po II. světové válce, ale to by bylo zase na jinou knihu.

TomOshibana1991
14.01.2021 5 z 5

Nelze než obdivovat autorův široký intelektuální záběr, pronikavé postřehy a zajímavá historická fakta. To vše seskládáno do této monumentální práce.

Dámy a pánové, "the Right is right and the Left is wrong!"

Anjin
05.10.2020 5 z 5

Co dodat? To se prostě musí přečíst. Kniha, která snad nejpronikavěji popisuje vývoj posledních staletí západní civilizace, co jsem kdy četl. Co se týče faktografie, nemusíte snad souhlasit úplně se vším, ale pokud jde o principy a východiska, bezchybná.

nacismus fašismus komunismus marxismus socialismus Velká francouzská revoluce (1789-1799) liberalismus Portlandská deklarace

Autorovy knížky

Erik von Kuehnelt-Leddihn